loading
logo ELP frakcija

Liudas Mažylis

Europos Parlamento narys

© European Union 2019 – EP/photographer
Sprendimas: DigitalRoot.lt

Liudas Mažylis pateikė klausimą EK dėl paramos Ukrainos aukštojo mokslo institucijoms ir jų įtraukimo į ES universitetų bendruomenę

EP nuotr.

Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis lapkričio 11 d. kreipėsi į Europos Komisiją dėl situacijos Ukrainos aukštojo mokslo institucijose. „Dėl negailestingų Rusijos karo veiksmų aukštojo mokslo sistema Ukrainoje patyrė didelius trikdžius. Aukštajam mokslui reikalinga infrastruktūra yra apgadinta, o daugeliu atvejų tiesiog sunaikinta“, – kreipdamasis į Europos Komisiją rašė europarlamentaras.

Pasak prof. L. Mažylio, 164 000 studentų buvo priversti bėgti iš namų, netekdami prieigos prie aukštojo mokslo. „Dalis studentų iš Ukrainos pasinaudojo „Erasmus+“ mobilumo programomis, o po to liko tęsti studijų Europoje. Beveik kas antras iš jų nenumato grįžti į Ukrainą tęsti studijų. Kyla rimta rizika „protų nutekėjimui“ bei vietinių universitetų stagnacijai“,  – laiške Europos Komisijai pastebi EP narys. L. Mažylio teigimu, problemą iš dalies galėtų spręsti bendro tinklo, pagal analogiją su „Tranform4Europe“, sukūrimas.

Prof. L. Mažylis raštu Europos Komisijai uždavė klausimą apie tai, ar numatoma galimybė inicijuoti specialų fondą, skirtą finansiškai remti aukštojo mokslo įstaigų veiklą bei jų atstatymą po karo Ukrainoje. Taip pat europarlamentaras užklausė Komisijos, ar ji svarstytų galimybę inicijuoti specialią programą, veikiančią „Tranform4Europe“ principu, galinčią sukurti apjungiantį tinklą tarp Ukrainos ir Europos Sąjungos universitetų.