loading
logo ELP frakcija

Liudas Mažylis

Europos Parlamento narys

© European Union 2019 – EP/photographer
Sprendimas: DigitalRoot.lt

EP narys L. Mažylis kreipėsi į Europos Komisiją dėl Rusijos taktinio branduolinio ginklo dislokavimo Baltarusijoje

Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis pateikė klausimus ES vykdomajai valdžiai – Europos Komisijai – dėl galimo Rusijos taktinio branduolinio ginklo dislokavimo Baltarusijoje situacijos.

„Kovo 25 d. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė apie ketinimus šią vasarą dislokuoti taktinį branduolinį ginklą Baltarusijoje. Vien jau toks pareiškimas, net ir nepalydėtas konkrečiais veiksmais, esmingai pažeidžia Europos kontinento saugumą“, – kreipimesi rašo europarlamentaras. Savo laiške Europos Komisijai L. Mažylis pastebi, kad Rusijai sąmoningai didinant įtampą, jos diplomatinis atstovavimas Europoje atrodo turįs vis mažiau prasmės.

„Ypač, kai nuo 2022 m. tendencingai padaugėjo rusų diplomatų atšaukimų iš ES valstybių dėl priešiškų jų veiksmų ir veiklos prieštaraujančios diplomatiniam statusui bei Vienos konvencijai dėl diplomatinių santykių“, – pateikdamas klausimus rašo politikas ir akcentuoja, kad būtina aiškesnė ir ryžtingesnė bendra ES reakcija į Putino pareiškimus dėl branduolinio ginklo dislokavimo Baltarusijoje.

„Demokratinė Europos dalis negali leisti šantažuojama autokratinių režimų, juolab, kuomet kalbama apie atominę grėsmę mūsų piliečiams. Negalime leistis būti paveikti maskvėnų federacijos ir privalome toliau remti Ukrainą, jos pergalę prieš karo kaltininkę Rusiją, – teigia L. Mažylis. – O iki šiol grėsmę kėlė ir tebekelia „tiksinti Astravo bomba“, o dabar jau Europai grasinama tiesioginiais branduoliniais smūgiais ne tik iš Rusijos, bet ir iš kaimyninės Baltarusijos teritorijos.“

L. Mažylis prašo Europos Komisijos atsakyti, kaip jos pirmininko pavaduotojas ir ES vyriausiasis įgaliotinis Josepas Borrellis vertina Vladimiro Putino pareiškimą dėl taktinio branduolinio ginklą dislokavimo ir kokių konkrečių veiksmų yra numatoma imtis dėl šios situacijos. Europarlamentaras kreipimesi taip pat domisi, ar už ES politikos įgyvendinimą atsakingos Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas ir Sąjungos vyriausiasis įgaliotinis būtų pasirengęs valstybėms narėms siūlyti mažinti Rusijos Federacijos diplomatinį atstovavimą Europoje.

EP narys prof. L. Mažylis ir anksčiau kreipdamasis į Europos Komisiją bei pasisakydamas Europos Parlamente ragina ES išlikti toliau vieningai bei ryžtingai Rusijos atžvilgiu. Politikas taip pat akcentuoja Baltarusijos režimo įsitraukimą į karą prieš Ukrainą nuo pat pradžios, leidžiant agresorei naudotis savo oru, žeme ir logistika.