loading
logo ELP frakcija

Liudas Mažylis

Europos Parlamento narys

© European Union 2019 – EP/photographer
Sprendimas: DigitalRoot.lt

Kauno kolegijoje bus atidaryta profesoriaus Prano Mažylio vardo auditorija

Spalio 31 d., antradienį, 12 val. Kauno kolegijos Medicinos fakultete (Puodžių g. 11, Kaunas) vyks  Senosios Kauno medicinos mokyklos įkūrėjo (dabartinio Kauno kolegijos Medicinos fakulteto), profesoriaus Prano Mažylio vardo auditorijos ir parodos apie jo profesinę bei visuomeninę veiklą „Pranas Mažylis 1885–1966“ atidarymas.

Kauno kolegijos pradininko Prano Mažylio vardo auditorijos atidarymas

Vieno svarbiausių akušerijos ir ginekologijos mokslo bei praktikos vystytojų, Prano  Mažylio, anūkas, Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis reiškia didelę pagarbą visiems, kurie atmena jo senelį. „Šis renginys Kaune, skirtas senelio atminimui, primena jo indėlį į akušeriją ir ginekologiją Lietuvoje. Kauno kolegijoje duris atversianti Prano Mažylio vardo auditorija turi labai svarbią simbolinę reikšmę – mano senelis didžiąją dalį savo profesinės veiklos paskyrė būtent studentų mokymui, o dabartiniame Medicinos fakultete, toje auditorijoje studentai mokosi būtent praktinių dalykų“, – teigia prof. L. Mažylis.

Kauno kolegijos Medicinos fakulteto dekanas Julius Dovydaitis teigia, kad pagerbti profesoriaus Prano Mažylio vardą ir atidaryti jo vardo auditoriją norėta jau ir 2020-aisis, kai Kauno kolegija šventė savo 100 metų jubiliejų, tik tuomet sutrukdė pandemija. „Džiaugiuosi, kad renginio metu pažymėsime Kauno kolegijos Medicinos fakulteto ištakas menantį 1920 m. profesoriaus Prano Mažylio akušerijos programos įkūrimą, – pristato dekanas gydytojas Julius Dovydaitis. – Labai svarbu tiek mūsų fakulteto, kolegijos bendruomenei, tiek ir visam Kauni žinoti šią istorijos dalį, tinkamai įamžinti Prano Mažylio vardą.“

Kaip pastebi Kauno kolegijos Medicinos fakulteto dekanas, auditorijoje, kuriai bus suteiktas Prano Mažylio vardas, yra mokomosios akušerijos studijų programos priemonės, joje studentai mokosi akušerijos profesinės praktikos.

Parodoje – platesnis Prano Mažylio gyvenimo pristatymas

Renginio dalyviai parodos „Pranas Mažylis 1885–1966“ pristatymo metu  taip pat turės galimybę pažinti ir kitas, ne tik profesines, gydytojo prof. Prano Mažylio puses. Joje eksponuojamos archyvinės nuotraukos, dokumentai atspindi įvairialypę šio žmogaus, daug nuveikusio Lietuvos akušerijai ir ginekologijai, biografiją ir asmenybę.

Parodą apie savo senelį pristatysiantis L. Mažylis teigia, kad Pranas Mažylis – didžiausias šeimos ir visos giminės autoritetas. „Pamenu jį iš pasivaikščiojimų po Kauną, Laisvės alėją, miesto parkus ir knygynus. Senelio asmenybe ir gyvenimo detalėmis nenustoju domėtis iki pat dabar. Jis – didžiausias mano, mūsų šeimos ir visos giminės autoritetas. Paroda skirta įvairiems mano senelio, prof. Prano Mažylio veiklos aspektams ir gyvenimo etapams. O jo gyvenimas – lyg ištisa skirtingų patirčių, profesionalumo, žmogiškumo ir išminties knyga“, – parodą apie savo senelį ir jo asmenybę aptaria prof. L. Mažylis.

Kalbėdamas apie savo senelį prof. L. Mažylis akcentuoja ne tik jo profesinius pasiekimus, bet ir pilietiškumą. „Galima jį vadinti revoliucionieriumi, – juk už tai sėdėjo caro kalėjimuose… Galima – politiniu pabėgėliu, juk buvo priverstas emigruoti į Krokuvą net vienuolikai metų“, – pasakoja L. Mažylis. Ir visgi, kaip pastebi profesorius, jo senelis didžiąją dalį savo gyvenimo ir iki pat paskutinės aktyvios dienos paskyrė svarbiausiai savo veiklai – medicinai.

„Kauno kolegijos Medicinos fakultetas nuo 2001 m. vykdo akušerijos aukštąsias neuniversitetines studijas, labai prasminga, kad studentai, dėstytojai ir pristatomos parodos apie Praną Mažylį metu turės galimybę susipažinti plačiau su pirmuoju akušerijos kursų įkūrėju“, – teigia dekanas Julius Dovydaitis.

Parodoje taip pat pristatomos ir dokumentų kopijos, liudijančios garbingą P. Mažylio veiklą sudėtingu istoriniu laikotarpiu. „Už Lietuvos žydų gelbėjimą Antrojo Pasaulinio karo metais Pranui Mažyliui ir jo žmonai Antaninai Bliūdžiūtei-Mažylienei 2006 m. suteikti Pasaulio tautų teisuolių garbės vardai. Mano senelis su močiute slėpė žydų tautybės asmenis, sovietmečiu padėjo tremtiniams“, – pristato prof. L. Mažylis.

Renginio metu Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis pristatys paskaitą „Profesoriaus Prano Mažylio palikimas: mokslas, profesinė praktika – nuo akušerių mokymo kursų iki Europos Sveikatos Sąjungos“. Jos metu L. Mažylis sujungs du medicinos, sveikatos polius: istoriją – remdamasis savo senelio veikla ir dabartį – pristatydamas pagrindines savo veiklos EP sąsajas su sveikata ir iššūkius.

Maloniai kviečiame dalyvauti renginyje. Renginio organizatoriai: Kauno kolegijos Medicinos fakultetas, Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis.