loading
logo ELP frakcija

Liudas Mažylis

Europos Parlamento narys

© European Union 2019 – EP/photographer
Sprendimas: DigitalRoot.lt

Nuorodos į publikacijas

2020-07-15 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: Baltarusijos drama – tarp teisės į laisvą žodį, teisės į sveikatą ir teisės į gyvenimą

Liko mažiau nei mėnuo iki prezidento rinkimų Baltarusijoje. Dabartinis Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka neseniai išsakė mintį, jog darys viską, „kad Maidano situacijos šioje šalyje nebūtų“. Ir Maidano pavyzdys čia minimas tikrai ne veltui: Baltarusijos piliečiai ir opozicija aiškiai rodo, kad nori pokyčių šalyje, o štai dabartinė valdžia vykdo masinius suėmimus ir represijas... Baltarusijoje verda tikra politinė drama: nenumaldomas noras išlikti valdžioje neišvengiamai atveda prie žmogaus teisių pažeidimų.


2020-07-11 rasytojo logotipas Liudas Mažylis pristato virtualią parodą „Karaliaus Mindaugo II laiškai apie Lietuvą“

Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis ir toliau neužleidžia istorinės atminties temų ir kviečia aplankyti virtualią parodą „Karaliaus Mindaugo II laiškai apie Lietuvą“, kuri atvira nuo liepos 11 dienos. Būtent 1918 m. liepos 11 d. Lietuvos Taryba paskelbė Wilhelmą von Urachą Lietuvos karaliumi Mindaugu II. Kalbėdamas apie šią istorinę asmenybę prof. L.Mažylis teigia: „Wilhelmas von Urachas buvo vertas Lietuvos, o Lietuva – jo...“


2020-07-10 rasytojo logotipas EP narys prof. Liudas Mažylis kreipėsi į Europos Komisiją dėl situacijos Baltarusijoje

Delegacijos ryšiams su Baltarusija Europos Parlamente narys prof. Liudas Mažylis šią savaitę kreipėsi į Europos Komisiją dėl dabartinės situacijos Baltarusijoje. EP narys laiške iškelia tris esmines problemas: COVID-19 pandemijos situaciją Baltarusijoje, Astravo atominės elektrinės saugumo vertinimą ir žmogaus teisių pažeidimus šalyje.


2020-06-18 rasytojo logotipas Pasaulio teisuoliai. Mažylio pavardė garsi ne tik dėl Vasario 16-osios akto: Liudo senelis gelbėjo žydus

Lietuviai yra pripažinti pasaulio tautų teisuoliais, kurie Antrojo pasaulinio karo metu gelbėjo žydus. Vienuolikoje filmų papasakojama apie 22 istorijas, kurių herojai – nuo paprastų kaimo darbininkų iki to meto meno pasaulio garsenybių. Istorijos – kaip tikri detektyvai, tačiau tai ne romanas, o tikrų žmonių baisiausių išgyvenimų dokumentika. Dokumentinių filmų ciklas „Pasaulio teisuoliai“ rengtas su Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus pagalba, bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija, konsultuojantis su Izraelio Yad Vashem muziejaus instituto mokslininkais ir su daugelio kitų diplomatų, istorikų ir žinoma gyvų liudininkų pagalba.


2020-06-12 rasytojo logotipas Profesorius Liudas Mažylis apie atsarginę Lietuvą: ar Kaupinio filmas galėjo tapti realybe?

Birželio 26-ąją šalies kino teatruose pasirodysiančio filmo „Nova Lituania“ pagrindinis veikėjas, tarpukariu artėjant katastrofos nuojautai, turi idėją – sukurti atsarginę Lietuvą užjūrio teritorijose. Ar atsarginė Lietuva užjūriuose galėjo tapti realiu projektu? Apie tai su profesoriumi Liudu Mažyliu kalbėjosi „Nova Lituania“ režisierius ir scenarijaus autorius Karolis Kaupinis, filme parodęs istoriją, kuri galėjo būti.


2020-06-11 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: Laikas ES bendrai sveikatos sistemai

Koronaviruso pandemijos eigoje pajutome, kad įprastinis posakis „linkiu sveikatos“ tapo ne tik sveikinimų klasika, bet įgavo papildomą prasmę ir turinį. Šiuo laikotarpiu daugelis ne kartą linkėjome vienas kitam sveikatos. Bent jau aš tą frazę dabar pasakau dažniau ir suvokiu tiksliau.


2020-06-09 rasytojo logotipas Kodėl užsimota Europoje atgaivinti biologinę įvairovę?

Laidoje dalyvauja Europos Parlamento narys Liudas Mažylis ir Valstybinės saugomų teritorijų vadovas Albertas Stanislovaitis


2020-06-05 rasytojo logotipas Per 160 politikų, menininkų, mokslininkų ragina Nausėdą ES kelti Astravo klausimą

Šią savaitę Lietuvoje kilus diskusijoms dėl bendro Baltijos šalių susitarimo prekiaujant elektra su Baltarusija ir kitomis trečiosiomis šalimis, daugiau kaip pusantro šimto Lietuvos politikų, menininkų, mokslininkų ragina prezidentą Gitaną Nausėdą siekti, kad visuose Europos Sąjungos (ES) ir Baltarusijos susitarimuose būtų palaikoma Lietuvos pozicija boikotuoti Astravo atominės elektrinės (AE) pagamintos elektros importą.


2020-05-22 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: Biologinės įvairovės strategija ES – tarp globalaus pasaulio ir bendruomenių

Gegužės 22-oji – Tarptautinė biologinės įvairovės diena. Panašu, kad pasaulio dėmesys šiai temai pasireiškia „pliūpsniais“ maždaug kas dešimtmetį. 2000-aisiais Jungtinės Tautos paskelbė gegužės 22-ąją Tarptautine biologinės įvairovės diena, o 2010-uosius pasaulyje minėjome kaip Biologinės įvairovės metus.


2020-05-15 rasytojo logotipas Profesorius Liudas Mažylis: be Steigiamojo Seimo nebuvo įmanoma įsivaizduoti pačios valstybės

Steigiamojo Seimo idėja dokumentuose. Pokalbis su profesoriumi Liudu Mažyliu apie virtualią Steigiamojo Seimo parodą. Siūloma atgaivinti seną tradiciją naujai – švęsti Gegužines. Apie tai ir dar dagiau – pokalbyje su profesoriumi.


2020-05-15 rasytojo logotipas Profesorius Liudas Mažylis: be Steigiamojo Seimo nebuvo įmanoma įsivaizduoti pačios valstybės

Šiemet Lietuva mini dar vieną itin svarbią datą – Steigiamojo Seimo šimtmetį. Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis šia proga atveria virtualią parodą „Steigiamojo Seimo idėja Lietuvos Tarybos dokumentuose“. Eksponatai – 1917–1918 metų Lietuvos Tarybos dokumentai ir tuometinė Lietuvos bei Europos spauda.


2020-05-15 rasytojo logotipas Profesorius Liudas Mažylis: be Steigiamojo Seimo nebuvo įmanoma įsivaizduoti pačios valstybės

Šiemet Lietuva mini dar vieną itin svarbią datą – Steigiamojo Seimo šimtmetį. Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis šia proga atveria virtualią parodą „Steigiamojo Seimo idėja Lietuvos Tarybos dokumentuose“. Eksponatai – 1917–1918 metų Lietuvos Tarybos dokumentai ir tuometinė Lietuvos bei Europos spauda.


2020-05-15 rasytojo logotipas Prof. Liudas Mažylis: „Be Steigiamojo Seimo nebuvo įmanoma įsivaizduoti pačios valstybės“

Šiemet Lietuva mini dar vieną itin svarbią datą – Steigiamojo Seimo šimtmetį. Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis šia proga atveria virtualią parodą „Steigiamojo Seimo idėja Lietuvos Tarybos dokumentuose“. Eksponatai – 1917–1918 metų Lietuvos Tarybos dokumentai ir tuometinė Lietuvos bei Europos spauda.


2020-05-09 rasytojo logotipas L. Mažylis: lygiai prieš 70 metų kilusi vieningos Europos idėja gyva ir šiandien Skaityti daugiau: https://kauno.diena.lt/naujienos/lietuva/politika/l-mazylis-lygiai-pries-70-metu-kilusi-vieningos-europos-ideja-gyva-ir-siandien-966518

Gegužės pradžioje minime dvi svarbias datas – Lietuvos įstojimą į ES ir Europos dieną. COVID-19 pandemijos akivaizdoje narystė Bendrijoje ir pati vieningos Europos idėja tampa kaip niekada svarbi. Mintimis apie gebėjimą susitelkti krizių metu, vertybes ir būtinus ateities pokyčius dalijasi EP narys prof. Liudas Mažylis.


2020-05-09 rasytojo logotipas „Europos dieną turime svečių“ – Speciali DvTV laida skirta Europos dienai

Europos dieną turime svečių“ – Speciali DvTV laida skirta Europos dienai Gegužės 9 dieną minint Europos dieną apie šių dienų Europą, jai tenkančius iššūkius šioje laidoje kalbamės su „Europe Direct“ informacijos centro Alytuje vadove Nijole Vitiene ir europarlamentarais - frakcijos „Atnaujinkime Europą“ nariu Petru Auštrevičiumi, Europos liaudies partijos (krikščionių demokratų) frakcijos nariu Liudu Mažyliu, Europos parlamento Žaliųjų frakcijos Europos laisvojo aljanso nariu Broniu Rope.


2020-05-08 rasytojo logotipas Vakcinos nuo naujojo koronaviruso problemos: lyderystės iššūkiai ir Europa

Laidoje dalyvauja Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komiteto Europos Parlamente narys profesorius Liudas Mažylis.


2020-04-24 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: COVID-19 vakcinos scenarijai ir kokius veiksmus turime atlikti šiandien

Pasaulio lyderiai ir tarptautinių organizacijų atstovai, kalbėdami apie COVID-19 plitimą, pabrėžia tai, kas turėtų būti akivaizdu kiekvienam: siekiant grįžti į normalų gyvenimą, būtina sukurti efektyvią vakciną. Visos kitos priemonės reikštų tik sprendimo atidėliojimą. Pavyzdžiui, kas pasikeis pasauly nuo 2020-ųjų iki 2021-ųjų, kodėl olimpinės žaidynės, perkeltos vieneriems metams, jau galės vykti? Juk infekcijos židinys, nauja banga išplatinantis mirtiną užkratą po visą pasaulį, olimpiados metu bus sukurtas 2021-aisiais lygiai taip pat „patikimai“, kaip tai būtų įvykę ir 2020-aisiais...


2020-04-17 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: ES toliau demonstruoja istorinį solidarumą

Šiomis dienomis vyksta antroji neeilinė Europos Parlamento (EP) plenarinė sesija. Beveik visi Parlamento nariai, įskaitant ir mane, posėdyje dalyvauja nuotoliniu būdu. O svarbiausiųjų ES institucijų vadovai savo mintis išsakė gyvai.


2020-04-16 rasytojo logotipas iudas Mažylis: ES demonstruoja istorinį solidarumą

Pirmiausia sužinojome apie pavienių valstybių iniciatyvas. Neilgai trukus išgirdome ir apie koordinuotus ES institucijų veiksmus. Prieš kelias savaites išskirtinį tarpusavio solidarumą pradėjo demonstruoti ir pačios Bendrijos narės. Štai Vokietijoje, intensyvios terapijos skyriuose, gydomi sunkios būklės ligoniai iš Italijos ir Prancūzijos. Italijai bei Ispanijai pagalbą nusiuntė ir Lietuva.


2020-04-10 rasytojo logotipas Virtualioje parodoje – velykiniai atvirukai iš prof. L. Mažylio asmeninės kolekcijos

Šv. Velykų proga, Europos Parlamento narys, kolekcininkas ir Lietuvos filatelistų sąjungos narys prof. Liudas Mažylis visus sveikina su pavasario, atgimimo švente ir pristato velykinių atvirukų iš savo asmeninės kolekcijos virtualią parodą „Pavasarinis atbudimas“.


2020-04-11 rasytojo logotipas Virtualioje parodoje – velykiniai atvirukai iš prof. L. Mažylio asmeninės kolekcijos Skaityti daugiau: https://kauno.diena.lt/naujienos/laisvalaikis-ir-kultura/kultura/virtualioje-parodoje-velykiniai-atvirukai-prof-l-mazylio-asmenines-kolekcijos-962007

Šv. Velykų proga, Europos Parlamento narys, kolekcininkas ir Lietuvos filatelistų sąjungos narys prof. Liudas Mažylis visus sveikina su pavasario, atgimimo švente ir pristato velykinių atvirukų iš savo asmeninės kolekcijos virtualią parodą „Pavasarinis atbudimas“.


2020-04-09 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: ES toliau demonstruoja istorinį solidarumą

Naujojo koronaviruso (COVID-19) akivaizdoje Europos Sąjunga (ES), kaip ir absoliuti didžiuma pasaulio, išgyvena istorinį momentą. Dabartiniai Bendrijos veiksmai, kuriais siekiama įveikti pandemijos pasekmes, demonstruoja neeilinį solidarumą. Ar ES siunčia pakankamai aiškią žinią apie tai?


2020-04-06 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: Ką prieš 100 metų apie ispaniškąjį gripą rašė Lietuvos spauda ir kuo pravarti ši patirtis?

Pastarosiomis savaitėmis pasidaviau seniems profesiniams pomėgiams – analizuoti, gilintis į istoriją. Šį kartą vėl parūpo 1918-ieji, nors ir nevisai man įprastu aspektu... Naujojo koronaviruso (COVID-19) kontekste ne kartą buvo minimas ispaniškasis gripas, A(H1N1) gripo atmaina, – viena iš didžiausiųjų XX a. negandų, prasidėjusių baigiantis Pirmajam pasauliniam karui.


2020-03-31 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: Ką mes žinome apie COVID-19 testus?

Norint suvokti viruso SARS-CoV-2, sukeliančio COVID-19 ligą, plitimo kryptis ir mastą bei siekiant pritaikyti atitinkamas kontrolės priemones, neįmanoma apsieiti be testavimo. Prieš kelias savaites visi įsidėmėjome Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovo pabrėžtą žinią – „Testuoti, testuoti, testuoti“ (angl, „test, test, test“). Kodėl tai būtina, kokius pranašumus suteikia testavimas ir apie kokius testavimo ribotumus tenka kalbėti?


2020-03-30 rasytojo logotipas Europarlamentarai stoja į kovą su gyvūnų prekyba: bandys įvesti jų žymėjimo ir registravimo sistemą

Siekiant sustabdyti neteisėtą gyvūnų prekybą, būtų įvestos griežtos augintinių ženklinimo ir registravimo priemonės. Europarlamentaras, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narys Liudas Mažylis sako, kad vis dėlto priimti tokį įstatymą yra gana sudėtinga – kai kurios ES narės gali nepritarti arba vengti laiku vykdyti nutarimus.


2020-03-28 rasytojo logotipas Profesorius L. Mažylis: orūs ir susitelkę

Sukako lygiai treji metai nuo 2017 m. kovo 29-osios, kai Berlyne atsirado Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalas. Šiandien tai proga dar kartą, gal nauju žvilgsniu peržvelgti tuomečius išgyvenimus.


2020-03-27 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: Europa ir solidarumas – mes testuojam virusą, o virusas testuoja mus

Vakar, kovo 26-ąją, Europos Parlamentas (EP) rinkosi į neeilinę plenarinę sesiją, kuri pirmą kartą istorijoje buvo organizuota nuotoliniu būdu. Visi sesijos klausimai, be abejo, buvo susiję su koronavirusu (COVID-19), būtent, su siekiu sutelktai suvaldyti šią Europą ir visą pasaulį kankinančią krizę.


2020-03-23 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: Mokslo žinių svarba pandemijoms plintant – kaip tai panaudojama šiandien?

Pasaulinės organizacijos, Europos institucijos, pagaliau ir valstybių vyriausybės sakosi (ir nuoširdžiai), kad savo veiksmus siekia grįsti mokslu. O tų mokslo žinių prisirankioti pasauliniame tinkle gali kiekvienas. Kitas klausimas, kaip jos sisteminamos, kaip formuojamas žinojimas apie tuos ar kitus mokslo pasiekimus, ir kaip tos žinios pasiekia visuomenę?


2020-03-19 rasytojo logotipas Koronavirusas Europoje: sklaida, ekonomikos scenarijai ir ar Žaliasis kursas netampa svajone

Koronavirusas (COVID-19) toliau kausto pasaulį, o klausimas „Kiek laiko visa tai truks?“ – svarbus ne tik karantiną išgyvenantiems tautiečiams. Jis lemtingas Lietuvos ir pasaulio ekonomikos raidos prognozėms.


2020-03-12 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: Koronaviruso akivaizdoje stokota koordinuotų veiksmų tarptautiniu mastu

Kol skaitote šį tekstą, tuo pačiu metu visame pasaulyje atsiranda vis naujesnė informacija apie koronavirusą (COVID-19). Ir iki šiol naujiena vijo naujieną, o kai uraganiškai greitėjo ne tik žinios, o ir fizinis viruso plitimas, tenka šnekėti apie vangią institucijų veikseną tarptautiniu mastu. Tai pripažino ir Europos Komisijos pirmininkė, netiesiogiai – ir Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), kai pagaliau paskelbė pandemiją.


2020-03-10 rasytojo logotipas L.Mažylis: Buvau toje salėje, kur prasidėjo mūsų naujoji laisvė (Archyvinės nuotraukos ir sveikinimas)

1990-aisiais Liudą Mažylį įtraukė Sąjūdis ir jo veikla. Tuomet tai tapo esminiu šiandieninio Europos Parlamento nario biografijos ir karjeros lūžiu. Tąkart į šoną buvo atidėta rimta mokslinė veikla. „Chemiko kelią nutraukiau ir sąmoningai, ir kartu tiesiog tam nebuvo laiko – laukė kiti iššūkiai“, – tuometinius įvykius prisimena prof. L. Mažylis.


2020-03-07 rasytojo logotipas Liudo Mažylio išskirtinis interviu LRT laidai „Stilius“

Praėjusiais metais istorikas, dėstytojas, profesorius, Nepriklausomybės Atkūrimo Akto radėjas Liudas Mažylis pasuko į politiką. Mokslas pasitraukė į šalį, interesai irgi pasistūmė ir Liudo gyvenimas pasikeitė iš esmės. Ar profesorius liko pats sau įdomus? Kokiais ramsčiais jis dabar kliaujasi kas savaitę skraidydamas tarp Kauno ir Briuselio?


2020-03-02 rasytojo logotipas Europarlamentaras L. Mažylis: ir apie politiką, ir apie „Lietkabelio“ krepšininkus

Europos Parlamento narys, atstovaujantis Europos liaudies partijos (krikščionių demokratų) frakciją, Liudas Mažylis lankėsi Panevėžyje. Europarlamentaras per vieną dieną susitiko ir su gimnazistais, ir su kariais savanoriais, ir su kariais profesionalais, ir su policijos pareigūnais. Be to, L Mažylis atrado laiko pabendrauti ir su naujienų portalo JP žurnalistais ir atsakyti į klausimus.


2020-02-19 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: Nepritariu dabartiniam EVT projektui dėl būsimo ES biudžeto

Rytoj, vasario 20 d., Europos Vadovų Taryba (EVT) bandys priimti poziciją dėl Europos Sąjungos (ES) Daugiametės finansinės programos pagrindinių nuostatų, pagal kurias artimiausius septynerius metus bus sudarinėjami metiniai biudžetai. Sprendimo, kuris lems 2021-2027 m. finansus, išvakarėse bendro sutarimo nei tarp ES institucijų, nei tarp ES valstybių narių vis dar nėra.


2020-02-16 rasytojo logotipas Ryto garsai. Vasario 16-oji: pokalbis su prof. Liudu Mažyliu

Sukanka 102-eji metai, kai buvo atkurta Lietuvos valstybė. 1918-ųjų vasario 16-ąją Lietuvos Taryba vienbalsiai nutarė, kad turi būti atkurta visiškai nepriklausoma valstybė su sostine Vilniuje. Taip prasidėjo moderniosios Lietuvos respublikos istorija. Laidoje – istorinis žvilgsnis ir pokalbis su prof. Liudu Mažyliu.


2020-02-16 rasytojo logotipas Liudas Mažylis siūlo griauti Vasario 16-osios aktą gaubiantį mitą

Nors apie Vasario 16-ąją, atrodo, žinome nemažai, tačiau vis dar gajūs kai kurie mitai, kuriais dalis visuomenė tiki. Apie vieną iš jų „Delfi“ laidoje prabilo ir europarlamentas, profesorius Liudas Mažylis. Jo teigimu, mitus reikia griauti. Liudas Mažylis Vasario 16


2020-02-14 rasytojo logotipas L.Mažylis pristatė Akto signatarų autografų parodą: „Nespalvotoje nuotraukoje – išskirtinės asmenybės“

„Dvidešimt Nepriklausomybės Akto signatarų, tuo metu išrinktus į Lietuvos Tarybą ir įgijusius „mandatus“ veikti tautos vardu, esame įpratę regėti toje vienintelėje nespalvotoje istorinėje 1918-ųjų nuotraukoje. Vis dėlto kiekvienas jų buvo spalvinga, ryški asmenybė, verta gilesnės analizės“, – penktadienio popietę sostinėje pristatydamas parodą „Vasario 16-osios Akto Signatarų autografai“, kalbėjo ekspozicijos autorius, europarlamentaras profesorius Liudas Mažylis.


2020-02-14 rasytojo logotipas Liudas Mažylis kviečia žvilgtelėti į savo asmeninę Signatarų autografų kolekciją

Ką reikia nuveikti tokio, kad tavo veidą atpažintų minioje bei prisimintų ir po 100 metų – į šį klausimą atsako prof. Liudo Mažylio paroda. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje eksponuojami reti Signatarų autografai iš L. Mažylio asmeninės kolekcijos.


2020-02-13 rasytojo logotipas Liudas Mažylis apie Astravo grėsmę: „Turime tik vieną lemtį: būti vieningi“

Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis irgi pateikė paraišką būti Astravo Sąjūdžio nariu. Astravo klausimu jis yra kategoriškas – tai didžiulė grėsmė mūsų valstybės funkcionavimui. Pasak profesoriaus, politikavimui, abejonėms ir klišių konstravimui nėra laiko – būtina veikti vieningai.


2020-02-06 rasytojo logotipas Vasario 16-ąją – išskirtinis L. Mažylio susitikimas su Kauno bendruomene

Vasario 16 d., sekmadienį, 12.30 val. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje Kaune (V. Putvinskio g. 55) Europos Parlamento (EP) narys prof. Liudas Mažylis kviečia į susitikimą su visuomene, kur jis skaitys viešą paskaitą „Vasario 16-iosios Akto reikšmė Lietuvai“.


2020-02-04 rasytojo logotipas Parodoje L. Mažylis pristatys retus Vasario 16-osios Akto Signatarų autografus

Vasario 14 d., penktadienį, 16 val., Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Valstybingumo erdvėje (Gedimino pr. 51, I a., Vilnius) vyks parodos „Vasario 16-osios Akto Signatarų autografai profesoriaus Liudo Mažylio kolekcijoje“ atidarymas. Eksponatai – reti Signatarų autografai iš prof. L. Mažylio asmeninės kolekcijos.


2020-01-29 rasytojo logotipas L. MAŽYLIS: LIETUVA LABIAUSIAI VISOJE ES YRA NUKENTĖJUSI DĖL KLIMATO KAITOS

Sausio viduryje vykusios Europos Parlamento plenarinės sesijos metu kalbinome prof. LIUDĄ MAŽYLĮ apie tai, kokios naujos iniciatyvos gimsta ES, ką tai žada Europai ir, konkrečiai Lietuvai. Europarlamentaras, Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugumo komiteto narys dalijosi įžvalgomis, kaip EP pasitinka naujosios Komisijos remiamą Žaliąjį kursą, su kokiomis problemomis susiduria jo įgyvendinimas.


2020-01-23 rasytojo logotipas LIUDAS MAŽYLIS APIE METŲ PLANUS: „BUS INTRIGŲ“

Profesorius Liudas Mažylis jau daugiau nei pusmetį dirba Europos Parlamente (EP), kur jam pavyksta sėkmingai sujungti visas profesines patirtis: čia gelbsti ir chemiko, ir Europos Sąjungos politikos bei Europos integracijos dėstytojo žinios. Kartais L. Mažylis tapatinamas su chemiko profesija, nors, žinoma, istorijos temos profesoriui irgi svarbios. Be to, EP nariui vis norisi derinti politinę veiklą su asmeniniais pomėgiais. Atrodo, energijos viskam netrūksta. Kalbėdamas apie 2020-uosius, profesorius intriguoja: aiškėja, kad jis ir vėl planuoja ieškoti tautai bei valstybei svarbių dokumentų...


2020-01-09 rasytojo logotipas LIUDAS MAŽYLIS. KIEK DAR APLINKOSAUGOS KATASTROFŲ SULAUKSIME LIETUVOJE?

Ką tik Europa – taigi ir Lietuva – pasitvirtino „Žaliąjį kursą“. Per pusmetį buvo parengta detali – o kai gerai įsiskaitai, tai pradeda atrodyti ir nuobodi – programa. Viskas labai teisingai suplanuota į gražią ateitį be jokios taršos.


2020-01-09 rasytojo logotipas LIUDAS MAŽYLIS. KIEK DAR APLINKOSAUGOS KATASTROFŲ SULAUKSIME LIETUVOJE?

Ką tik Europa – taigi ir Lietuva – pasitvirtino „Žaliąjį kursą“. Per pusmetį buvo parengta detali – o kai gerai įsiskaitai, tai pradeda atrodyti ir nuobodi – programa. Viskas labai teisingai suplanuota į gražią ateitį be jokios taršos.


2019-12-27 rasytojo logotipas LIUDAS MAŽYLIS: SVARBIAUSI EUROPOS ŽALIOJO KURSO IŠŠŪKIAI

Dar palyginti neseniai, vos prieš keletą dešimtmečių, klimato kaita ir iš jos kylantys padariniai atrodė kaip tolimos ateities problemos. Manėme, kad tai turės spręsti nebent mūsų anūkų anūkai. Šylantis klimatas lemia, kad jau dabar susiduriame su sunkiai prognozuojamu kritulių kiekiu, didėjančia uraganų bei potvynių rizika.


2019-12-23 rasytojo logotipas L. MAŽYLIS: „ATVIRUKAI – IR ŠIRDŽIAI BRANGŪS, IR ISTORIŠKAI VERTINGI“

Į parodos atidarymą susirinkusiems svečiams L.Mažylis papasakojo apie savo kolekciją, suskirstytą į keturis etapus: amžiaus pradžią iki Pirmojo pasaulinio karo, tarpukarį, sovietmetį bei laikotarpį nuo Sąjūdžio pradžios iki Nepriklausomybės atkūrimo. Ši paroda, atspindinti XX a. Lietuvos istorijos vyksmą, nuteikia jaukiai, šventiškai ir tuo pačiu primena, kas kinta, o kas išlieka amžina.


2019-12-18 rasytojo logotipas L. MAŽYLIS PRISTATĖ KALĖDINIŲ ATVIRUKŲ PARODĄ: PRABILO APIE AKTO SIGNATARŲ AUTOGRAFUS IR EUROPOS ŽALIĄJĮ KURSĄ

Praeities liudininkais tapti gali ne vien istorijos knygos, bet ir senoviniai pašto atvirukai. Beveik pusantro šimto tokių prabyla skirtingų laikmečių balsais, džiaugsmais ir nuoskaudomis europarlamentaro profesoriaus Liudo Mažylio kalėdinių ir naujametinių atvirukų, menančių XX a. Lietuvos istorijos vyksmus, kolekcijoje. Ekspozicija visuomenei duris tik ką atvėrė Europos Parlamento (EP) nario L.Mažylio ir jo kolegų bendrame biure Vilniuje.


2019-12-13 rasytojo logotipas PRISUKĘS SENELIO PATEFONĄ LIUDAS MAŽYLIS PRISTATĖ KALĖDINIŲ ATVIRUKŲ PARODĄ

Profesorius Liudas Mažylis savo biure pristatė kalėdinių atvirukų kolekciją. Prisukęs seną patefoną, parodos šeimininkas susirinkusius svečius pakvietė patyrinėti į keturis laikmečius suskirstytus eksponatus. Pomėgį kolekcionuoti L. Mažylis prisipažino pajutęs dar paauglystėje, – pirmiausia jo namuose atsidūrė medžių lapų kolekcija.


2019-12-13 rasytojo logotipas Svarbiausių ir įdomiausių praeities įvykių saugotojai: kalėdiniuose atvirukuose – XX a. Lietuvos istorija

Pokalbis su EP nariu prof. Liudu Mažyliu, kuris kolekcionuoja Kalėdų atvirukus. Anot istoriko, jie – tarsi istorijos saugotojai, nes daugelyje atvirukų atvaizduoti svarbūs ir įdomūs Lietuvos istorijos įvykiai. L. Mažylis trumpai apžvelgia kiekvieną atviruką ir pasidalina savo įžvalgomis, kaip vystėsi atvirukų dovanojimo tradicija Lietuvoje.


2019-11-29 rasytojo logotipas L. MAŽYLIS APIE SPŪSTIS: VAKARUOSE JOS TOKIOS PAT, KAIP IR LIETUVOS DIDMIESČIUOSE

Europarlamentaras Liudas Mažylis sako, kad transporto keliamos taršos ir spūsčių problema yra aktuali ne tik Lietuvoje, o įvedant automobilių taršos mokestį reikėtų suplanuoti, kur bus investuotos surinktos lėšos.


2019-11-29 rasytojo logotipas LIUDAS MAŽYLIS. KODĖL EUROPOS PARLAMENTAS PASKELBĖ KRITINĘ KLIMATO PADĖTĮ?

Pokalbis su EP Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komiteto nariu, prof. Liudu Mažyliu.


2019-11-20 rasytojo logotipas LIUDAS MAŽYLIS: „EU­RO­POS PAR­LA­MEN­TE TVY­RO ŽA­LIO­JI DVA­SIA“

Apie kli­ma­to kai­tą gar­siai ir ar­šiai pra­bi­lu­si kli­ma­to ak­ty­vis­tė ir ap­lin­ko­sau­gos sim­bo­lis Gre­ta Thun­berg at­krei­pė ir Eu­ro­pos Par­la­men­to (EP) dė­me­sį: iki 2050 me­tų Eu­ro­pos Są­jun­ga (ES) sie­kia tap­ti neut­ra­li kli­ma­to at­žvil­giu. Iš­si­kel­tas tiks­las – kil­nus, ta­čiau su­dė­tin­gas: ko­kių re­a­lių prie­mo­nių spręs­ti šiai ka­tast­ro­fiš­kai pro­ble­mai iš tik­rų­jų ima­si EP ir kaip prie to pri­si­de­da Lie­tu­va?


2019-11-14 rasytojo logotipas EP NARYS LIUDAS MAŽYLIS: GMO ANT EUROPOS STALO, KĄ PIETUMS VALGYSIME RYTOJ?

Globalizacija, didėjanti populiacija, klimato kaita, chemiškai apdorotas maistas ir kiti iššūkiai yra taip vieni su kitais susipynę, kad net primena gerą ryžių mišrainę. Ir ją miniu ne atsitiktinai, nes tiek išvardinti iššūkiai, tiek ryžių mišrainėje randami kukurūzai yra susiję su viena, daugeliui iki galo taip ir nesuprantama, Genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) tema.


2019-11-06 rasytojo logotipas Sek paskui bitę – įseksi į medų, arba bičių pergalė Europos Parlamente

Lietuviai turi įvairių patarlių apie bites: „apspito kaip bitės“, „ar bitė uodegon įgėlė“, „darbininkė kaip bitelė“, „vargo bitė“. Liaudyje nestokojama ir palyginimų apie bičių darbštumo galutinį rezultatą – saldų medų. Vis dėlto derėtų suprasti, kad šie dešimtis milijonų metų skaičiuojantys vabzdžiai yra patys svarbiausi gyvi organizmai Žemėje ir juos, atsižvelgiant į šiandienines žemės ūkio veiklos tendencijas, būtina dar labiau saugoti.


2019-10-28 rasytojo logotipas Sek paskui bitę – įseksi į medų, arba bičių pergalė Europos Parlamente

Lietuviai tikrai puikiai žino ir patys naudoja įvairias patarles apie bites: „apspito kaip bitės“, „ar bitė uodegon įgėlė“, „darbininkė kaip bitelė“, „vargo bitė“. Liaudyje nestokojama ir palyginimų apie bičių darbštumo galutinį rezultatą – saldų medų. Visgi, derėtų suprasti, kad šis dešimtis milijonų metų skaičiuojantis vabzdys yra pats svarbiausias gyvas organizmas Žemėje ir jį, atsižvelgiant į šiandienines žemės ūkio veiklos tendencijas, būtina dar labiau saugoti.


2019-10-28 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: Sek paskui bitę – įseksi į medų, arba Bičių pergalė Europos Parlamente

Lietuviai tikrai puikiai žino ir patys naudoja įvairias patarles apie bites: „apspito kaip bitės“, „ar bitė uodegon įgėlė“, „darbininkė kaip bitelė“, „vargo bitė“. Liaudyje nestokojama ir palyginimų apie bičių darbštumo galutinį rezultatą – saldų medų. Visgi, derėtų suprasti, kad šis dešimtis milijonų metų skaičiuojantis vabzdys yra pats svarbiausias gyvas organizmas Žemėje ir jį, atsižvelgiant į šiandienines žemės ūkio veiklos tendencijas, būtina dar labiau saugoti.


2019-10-19 rasytojo logotipas Sostinėje darbą pradėjo pirmasis bendras Europos Parlamento narių biuras: kviečia ne tik pabendrauti, bet ir aplankyti „pranašingą“ parodą

Vilniečiai ir miesto svečiai Europos Parlamento (EP) Europos liaudies partijos frakcijos narių darbą galės stebėti iš arčiau – spalio 11 dieną sostinėje duris atvėrė Andriaus Kubiliaus, Rasos Juknevičienės ir Liudo Mažylio biuras. Visi trys parlamentarai buvo išrinkti pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos sąrašą. Kaip sako patys politikai, tai – pirmasis bendras Europos Parlamento narių biuras Lietuvoje.


2019-10-16 rasytojo logotipas L. Mažylio komentaras EP rezoliucijai dėl užsienio subjektų kišimosi į rinkimus

Europos Parlamentas (EP) 2019 m. spalio 10 d. priėmė rezoliuciją dėl užsienio subjektų kišimosi į rinkimus ir dezinformacijos vykstant nacionaliniams ir Europos demokratiniams rinkimams (toliau – Rezoliucija). Rezoliucija buvo priimta 469 balsais už; 143 balsavo prieš, 47 EP nariai susilaikė.


2019-10-16 rasytojo logotipas Europos Parlamento nario Liudo Mažylio komentaras Europos Parlamento rezoliucijai dėl užsienio subjektų kišimosi į rinkimus

Europos Parlamentas 2019 m. spalio 10 d. priėmė rezoliuciją dėl užsienio subjektų kišimosi į rinkimus bei dezinformacijos vykstant nacionaliniams ir Europos demokratiniams rinkimams (toliau - Rezoliucija). Rezoliucija buvo priimta 469 balsais „už„; 143 balsavo „prieš„, 47 EP nariai susilaikė.


2019-10-14 rasytojo logotipas Europos Parlamento nario Liudo Mažylio komentaras apie Europos Parlamento rezoliuciją dėl užsienio subjektų kišimosi į rinkimus

Europos Parlamentas 2019 m. spalio 10 d. priėmė rezoliuciją dėl užsienio subjektų kišimosi į rinkimus bei dezinformacijos vykstant nacionaliniams ir Europos demokratiniams rinkimams (toliau – Rezoliucija). Rezoliucija buvo priimta 469 balsais „už“; 143 balsavo „prieš“, 47 EP nariai susilaikė.


2019-09-28 rasytojo logotipas Europos Parlamento egzaminas Komisijai: kokį klausimą prof. L.Mažylis užduos V.Sinkevičiui?

Kitą savaitę Europos Parlamente (EP) prasidės kandidatų į Europos komisarus klausymai. Prof. Liudas Mažylis yra vienintelis iš lietuvių europarlamentarų, kuris gali turėti galimybę užduoti klausimą Lietuvos kandidatui Virginijui Sinkevičiui, gavusiam Aplinkos ir vandenynų komisaro postą.


2019-09-13 rasytojo logotipas Kaune atidarytas europarlamentaro L. Mažylio biuras

Šiandien Kaune atidarytas europarlamentaro Liudo Mažylio biuras. Jis vienintelis iš vienuolikos Lietuvos europarlamentarų, savo centriniam biurui gimtojoje šalyje pasirinkęs Kauną.


2019-07-04 rasytojo logotipas Paskelbė, kokiuose komitetuose dirbs EP nariai iš Lietuvos

Liepos 3 d. Europos Parlamentas (EP) nustatė nuolatinių komitetų ir pakomitečių narių skaičių, o EP frakcijos patvirtino komitetų sudėtį, rašoma Europos Parlamento informacijos biuro atsiųstame pranešime spaudai.


2019-05-27 rasytojo logotipas Į EP išrinktas prof. Mažylis: politikoje tikrai nesu naujokas

Daugiausiai balsų rinkimuose į Europos Parlamentą Lietuvoje gavusios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos sąrašo vedlys – Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, politologas, visuomenės veikėjas, rašytojas, Lietuvos nepriklausomybės akto radėjas Liudas Mažylis savęs nelaiko politikos naujoku, ir tiki, kad sugebės tinkamai atstovauti savo šaliai Briuselyje.