loading
logo ELP frakcija

Liudas Mažylis

Europos Parlamento narys

© European Union 2019 – EP/photographer
Sprendimas: DigitalRoot.lt

Nuorodos į publikacijas

2022-01-28 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: Kinijos ekonominis smurtas Lietuvos atžvilgiu – ES dėmesio centre, nuosekliai ruošiama priemonė ir panašiems atvejams

„Kinijos ekonominis smurtas prieš Lietuvą yra iššūkis ES tarptautinei prekybai, o ne dvišalio konflikto problema“. Tokia dabartinių svarstymų ES institucijose dvasia ir raidė. Kinija taikosi paveikti vientisą Europos Bendrijos rinką, ir yra principo reikalas ją apginti. Taigi apginti reikia ne tik Lietuvą.


2022-01-27 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: Kinijos ekonominis smurtas Lietuvos atžvilgiu – ES dėmesio centre, nuosekliai ruošiama priemonė ir panašiems atvejams

„Kinijos ekonominis smurtas prieš Lietuvą yra iššūkis ES tarptautinei prekybai, o ne dvišalio konflikto problema“. Tokia dabartinių svarstymų ES institucijose dvasia ir raidė. Kinija taikosi paveikti vientisą Europos Bendrijos rinką, ir yra principo reikalas ją apginti. Taigi apginti reikia ne tik Lietuvą.


2022-01-26 rasytojo logotipas Informacija apie vaistų ir vakcinų tyrimus bus vieša

Apie naujas galimybes, kurioms paskutinėje plenarinėje sesijoje pritarė Europos Parlamentas, „Europos klubui“ pasakojo EP Aplinkos ir visuomenės sveikatos komitete dirbantis Liudas Mažylis.


2022-01-17 rasytojo logotipas Liudas Mažylis. ES turi ginti bendrą rinką ir pateikti atsaką Kinijos ekonominiam šantažui

Pastarojo laiko įvykiai, paliečiantys Lietuvos ir Kinijos diplomatinius ir ekonominius santykius, sukėlė poliarizacijos bangą mūsų šalyje bei sulaukė tikrai nemenko dėmesio iš atskirų Europos Sąjungos valstybių bei JAV. Tačiau dabar viešajame diskurse plačiai aptariami pramonininkų prekybiniai nuostoliai dažnai užgožia kitą, daug tamsesnę santykių su Kinija paradigmą – investicijas, kaip politinio poveikio įrankį, nukreiptą į Vakarų valstybių vidaus ir užsienio politikos formavimą.


2022-01-13 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: mane pakrikštijo „karo korespondentu“

Mokslininkas, visuomenininkas, Vasario 16-osios akto atradėjas Liudas Mažylis Sausio 13-ąją buvo pačiame įvykių sūkuryje Kaune. Ironizuodamas jis save vadina tuomečiu „karo korespondentu“. „Nežinau, kiek tinka humoras, nes tai šventi įvykiai mūsų tautai, bet to meto kasdienybėje taip pat buvo ir kurioziškų, ir paradoksalių dalykų“, – pasakojimą pradeda europarlamentaras ir tikina: mes net ir šiandien gerai neįsisąmoninome, kokį stebuklą padarėme.


2022-01-12 rasytojo logotipas Liudas Mažylis. ES turi ginti bendrą rinką ir pateikti atsaką Kinijos ekonominiam šantažui

Pastarojo laiko įvykiai, paliečiantys Lietuvos ir Kinijos diplomatinius ir ekonominius santykius, sukėlė poliarizacijos bangą mūsų šalyje bei sulaukė tikrai nemenko dėmesio iš atskirų Europos Sąjungos valstybių bei JAV. Tačiau dabar viešajame diskurse plačiai aptariami pramonininkų prekybiniai nuostoliai dažnai užgožia kitą, daug tamsesnę santykių su Kinija paradigmą – investicijas, kaip politinio poveikio įrankį, nukreiptą į Vakarų valstybių vidaus ir užsienio politikos formavimą.


2022-01-12 rasytojo logotipas Europos klube apie įpusėjusią Europos Parlamento kadenciją ir Sausio 13-ąją

Praėjo pusė šios Europos Parlamento kadencijos - paprastai tuo metu vyksta permainos, keičiasi Parlamento vadovybė, šįkart tai palydėta tragiškų įvykių. Diskusijoje europarlamentarai Petras Auštrevičius ir Liudas Mažylis.


2022-01-03 rasytojo logotipas Svarbi valanda. Rusijos ir NATO priešprieša, politinių skandalų kaina, žalioji energetika bei pilietybės klausimas

Europos Sąjunga planuoja įtraukti branduolinę energiją bei iš gamtinių dujų gaunamą energiją į „žaliųjų“ energijos rūšių sąrašą, kad būtų galima toliau investuoti į šiuos sektorius, nepaisant vidaus nesutarimų, ar šias energijos rūšis tikrai galima laikyti tvariomis.


2021-12-28 rasytojo logotipas „Alfa taškas“: europarlamentaras L. Mažylis įvardijo didžiausius šių metų iššūkius Lietuvai

Kaip vertinti praėjusius metus? – atsakymo į šį klausimą laidoje „Alfa taškas“ ieškojo Europos Parlamento narys, profesorius Liudas Mažylis. Paklausus, koks iššūkis 2021 m. Lietuvai buvo sunkiausias, L. Mažylis sakė nenorintis „išskirti vieno įvykio“ ir teigė, kad „šie metai buvo būtinybės suvaldyti grėsmes metai“.


2021-12-23 rasytojo logotipas Kodėl vėžiu sergantys lietuviai kol kas eilės gale prie inovatyvaus gydymo?

Kodėl vėžiu sergantys lietuviai kol kas eilės gale prie inovatyvaus gydymo? Vėžys – antra mirtingumo priežastis Lietuvoje. Kasmet mūsų šalyje šia liga suserga 18 tūkst. Žmonių. Ir jų galimybės gydytis ne visada tokios, kokios galėtų būti. Apie jas EK – doc. dr. Birutė Brasiūnienė, Nacionalinio vėžio instituto Chemoterapijos skyriaus su dienos stacionaru skyriaus vedėja. Bei specialiojo Europos Parlamento komiteto, skirto kovai su vėžiu, nariai europarlamentarai Bronis Ropė ir Liudas Mažylis.


2021-12-22 rasytojo logotipas Profesorius Liudas Mažylis: „Saugant bites, svarbiausia siekti balanso“

Europos Sąjunga vis daugiau dėmesio skiria bičių apsaugai. Prof. Liudas Mažylis, kurio vienas pirmųjų darbų Europos Parlamente buvo bičių apsaugos klausimas, tvirtina, kad tai, kas pavojinga bitei, pavojų kelia ir žmogui. Labiausiai bitėms kenkia ūkininkų naudojami chemikalai. Vienas iš Europos žaliojo kurso siekių – surasti balansą, kad ūkiuose naudojamos trąšos nekenktų bitėms. ES biologinės įvairovės strategijos tikslas – užtikrinti, kad iki 2030 m. Europos biologinė įvairovė imtų atsigauti.


2021-12-17 rasytojo logotipas Liudas Mažylis. Europa susitelkia prieš nedemokratinius režimus

Strasbūre baigėsi paskutinė šiais metais Europos Parlamento plenarinė sesija. Vienas iš pagrindinių sesijos akcentų – dėmesys Rusijos ir Baltarusijos nedemokratinių režimų veiksmams. Dabartinė geopolitinė situacija regione reikalauja aukščiausio lygio dėmesio iš ES institucijų, sprendžiant Rusijos karinių veiksmų prie Ukrainos sienų atgrasymą bei A. Lukašenkos sukeltą nelegalios migracijos krizę ir pilietinės visuomenės ir žmogaus teisių gynėjų situaciją.


2021-12-14 rasytojo logotipas Žiemos šventės – kasmetė aplinkos katastrofa, kurios padarinius jaučiame visus metus?

Tris savaitgalius trukęs Kalėdų eglių įžiebimo maratonas Lietuvos miestuose leido suvokti, kad jau netrukus sutiksime gražiausias metų šventes. Tiesa, besiruošiant joms, dažnai pamirštame socialinės atsakomybės bei sąmoningumo svarbą. Rinkdamiesi Kalėdų eglutę namams, ruošdami kalėdines dekoracijas ar pakuodami dovanas retai susimąstome, kokių problemų mūsų pasirinkimai gali atnešti aplinkai. Ne veltui aplinkosaugininkai Kalėdas vadina didžiausia kasmetine aplinkos katastrofa pasaulyje. Apie tai, kaip pasiruošimo didžiausioms metų šventėms nepaversti pražūtingu aplinkai, šį kartą kalbamės su Europos Parlamento nariu Liudu Mažyliu bei Vilniaus Gedimino technikos universiteto (Vilnius Tech) Aplinkos apsaugos ir vandens inžinerijos katedros docente dr. Aušra Zigmontiene.


2021-12-10 rasytojo logotipas Ar privaloma vakcinacija visoje ES – tik laiko klausimas?

Praėjusią savaitę Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Layen pasiūlė Europos Sąjungai „pagalvoti apie privalomą vakcinaciją". Austrija privalomai skiepys gyventojus nuo vasario, Vokietija ketina žengti jos keliu, o Graikija privaloma tvarka skiepija vyresnius nei 60 metų žmones. Pašnekovai: Lietuvos ambasadorius Vienoje Donatas Kušlys ir Europos Parlamento narys Liudas Mažylis.


2021-12-08 rasytojo logotipas Briuselis nori riboti trečiųjų šalių šantažą: siūlo revoliucinį mechanizmą, kuris padėtų ir derantis su Kinija

Europos Komisija (EK) pasiūlė naują mechanizmą, kuris leistų paprasčiau taikyti prekybos sankcijas trečiosioms šalims, kurios šantažuoja Bendriją. Šis siūlymas vadinamas savarankišku, kadangi sankcijoms nereikėtų visų valstybių pritarimo – jas galėtų taikyti EK.


2021-12-01 rasytojo logotipas Liudo Mažylio surengta masinių trėmimų 80-mečiui skirta paroda atkeliauja į Alytų

Gruodžio 3 d., penktadienį, 16 val., Alytaus kraštotyros muziejuje, Konferencijų salėje (Savanorių g. 6, Alytus) Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis pristatys parodą „Skausmo ir vilties laiškai iš šalčio žemės“. Paroda skirta masinių trėmimų 80-mečiui paminėti. Joje eksponuojami laiškai iš tremties, siųsti Mažylių šeimai į Kauną. Apie tai FM99 eteryje kalbėjome su Europos Parlamento nariu prof. Liudu Mažyliu, – kviečiame pasiklausyti.


2021-11-26 rasytojo logotipas EP turi planą, kaip kovoti su vėžiu. Ar jis bus veiksmingas?

Vėžys tampa vis didesne problema visoje Europoje. Vien praėjusiais metais ji Europos Sąjungoje diagnozuota daugiau kaip 2,5 milijono žmonių. Prognozuojama, jei nebus imtasi ryžtingų veiksmų, iki 2035 m. mirštamumas nuo vėžio padidės daugiau kaip penktadaliu. Atsižvelgdamas į situaciją, Europos Parlamentas parengė planą, kaip sumažinti sergančiųjų ir mirštančiųjų nuo šios ligos skaičių. Strategijoje, už kurią gruodį balsuos Europos Parlamento nariai, daug dėmesio siūloma skirti profilaktikai ir ankstyvajai diagnostikai. Ar šis planas būtų veiksmingas? Laidoje dalyvauja Specialiojo kovos su vėžiu komiteto narys Europos Parlamente prof. Liudas Mažylis ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius, akademikas gastroenterologas Limas Kupčinskas.


2021-11-29 rasytojo logotipas Liudas Mažylis kviečia į tremtinių laiškų parodos pristatymą Alytuje

Gruodžio 3 d., penktadienį, 16 val. Alytaus kraštotyros muziejuje, Konferencijų salėje (Savanorių g. 6, Alytus), Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis pristatys parodą „Skausmo ir vilties laiškai iš šalčio žemės“. Paroda skirta masinių trėmimų 80-mečiui paminėti. Joje eksponuojami laiškai iš tremties, siųsti Mažylių šeimai į Kauną.


2021-11-26 rasytojo logotipas L. Mažylio surengta masinių trėmimų 80-mečiui skirta paroda keliauja po Lietuvą

Gruodžio 3 d., penktadienį, 16 val., Alytaus kraštotyros muziejuje, Konferencijų salėje (Savanorių g. 6, Alytus) Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis pristatys parodą „Skausmo ir vilties laiškai iš šalčio žemės“. Paroda skirta masinių trėmimų 80-mečiui paminėti. Joje eksponuojami laiškai iš tremties, siųsti Mažylių šeimai į Kauną.


2021-11-24 rasytojo logotipas Interviu Estų radijui apie EP plenarinės sesijos svarbiausius klausimus

Еврокомиссия в рамках борьбы с коронавирусом работает над гармонизацией стандартов внутри ЕС, это в том числе касается и сроков действия электронных сертификатов. Об этом на сессии Европарламента в Страсбурге заявила еврокомиссар по здравоохранению Стелла Кириакидес. Кроме того, на повестке дня ситуация на границах ЕС с Беларусью, аграрная реформа, итоги климатического саммита в Глазго. Темы обсуждаем с евродепутатами от Эстонии Мариной Кальюранд и Яной Тоом и представителем Литвы Людасом Мажилисом. Ведущий — Андриан Череменин.


2021-11-21 rasytojo logotipas Tvariau gyventi turėsime, tačiau ar išgalėsime: kiek kiekvienam iš mūsų kainuos keisti įpročius? Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/world/tvariau-gyventi-turesime-taciau-ar-isgalesime-kiek-kiekvienam-is-musu-kainuos-keisti-iprocius.d?id=88689403

Šiomis savaitėmis Glazge susirinkę beveik 200 šalių delegatai sprendė, kaip pasiekti Paryžiaus susitarime numatytus tikslus apriboti temperatūros kilimą iki 1,5–2 laipsnių pagal Celsijų. Nors kai kurios šalys pasirašė įsipareigojimus mažinti išmetamą šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį, konferencija sulaukia ir neigiamų reakcijų bei taikių protestų. Kai kurie politikai, aktyvistai ir mokslininkai mano, jog pastangos šiai problemai spręsti yra mažos ir nevisai efektyvios.


2021-11-16 rasytojo logotipas LRT Aktualijų studija. Ar humanitarinis koridorius galėtų išspręsti migrantų krizę?

Lietuva siūlo tarp Lenkijos ir Baltarusijos įstrigusius migrantus išgabenti humanitariniu koridoriumi iš Gardino oro uosto. Dėl to kreiptasi į Jungtines Tautas. Irakas taip pat organizuoja savo piliečių išgabenimą, o Lietuva siūlo ir finansinę paramą sutikusiems grįžti namo. Tačiau savo noru tai daro tik vienetai. Ar humanitarinis koridorius galėtų išspręsti migrantų krizę? O gal reikia ieškoti kitų kelių?


2021-11-15 rasytojo logotipas Lietuvos diena. ES ketina priimti naujas sankcijas Baltarusijos valstybinei oro transporto bendrovei „Belavia“

Lietuvos diena. ES ketina priimti naujas sankcijas Baltarusijos valstybinei oro transporto bendrovei „Belavia“


2021-11-11 rasytojo logotipas EP narys L. Mažylis ragina ES kurti fizinį barjerą nuo nelegalių migrantų

„Reaguojant į pastarųjų dienų hibridinę nedemokratinio Baltarusijos režimo ataką ties Lenkijos ir Baltarusijos siena bei dėl esamos situacijos Lietuvai įvedus nepaprastąją padėtį, turime skatinti ES apsaugoti savo sieną“, – teigia Europos Parlamento narys (EP) prof. Liudas Mažylis.


2021-11-04 rasytojo logotipas Laiškai - vienas geriausių būdų prisiminti įvykius iš praeities. Tad profesorius Liudas Mažylis Šiauliuose pristatė masinių trėmimų 80-mečiui skirtą parodą, kurioje puikuojasi autentiški to meto laiškai.

Laiškai - vienas geriausių būdų prisiminti įvykius iš praeities. Tad profesorius Liudas Mažylis Šiauliuose pristatė masinių trėmimų 80-mečiui skirtą parodą, kurioje puikuojasi autentiški to meto laiškai.


2021-10-29 rasytojo logotipas L. Mažylis Šiauliuose pristatys masinių trėmimų 80-mečiui skirtą parodą

Lapkričio 4 d., ketvirtadienį, 13 val., Vilniaus universiteto bibliotekos Šiaulių akademijos Informacijos centre (Vytauto g. 84, Šiauliai) Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis pristatys parodą „Skausmo ir vilties laiškai iš šalčio žemės“. Paroda skirta masinių trėmimų, vykusių 1941 m. birželio 14–18 dienomis, 80-mečiui paminėti. Joje eksponuojami laiškai iš tremties, siųsti Mažylių šeimai į Kauną.


2021-10-24 rasytojo logotipas Vakcinų skaidrumas – nauda visuomenei ar politikų smalsumas?

Šią savaitę Strasbūre paaiškėjo Sacharovo premijos laureatas – ją pelnė Rusijos opozicionierius Aleksejus Navalnas. Epizode – Europos Parlamento sesijos naujienos ir platesnis pokalbis su europarlamentaru Liudu Mažyliu apie vakcinų skaidrumą.


2021-10-24 rasytojo logotipas Profesorius Liudas Mažylis apie galimą Lenkijos pasitraukimą iš ES: „Gal reikėtų šiek tiek apsiraminti“

Daugiau nei 100 tūkstančių lenkų visai neseniai išėjo į gatves ginti narystės Europos Sąjungoje. Šie neramumai prasidėjo po to, kai Lenkijos Konstitucinis Tribunolas priėmė sprendimą dėl jo teisės viršenybės. Kaimyninėje šalyje tai sukėlė politinį sąmyšį, kuris nuvilnijo per visą Sąjunga. Nors toks verdiktas per daug nenustebino, tačiau Europos Komisija įspėja Lenkiją nesavivaliauti.


2021-10-23 rasytojo logotipas Klimato kaitos krizė Europoje: ar kelio atgal tiesiog nebėra ir kokie dramatiški pokyčiai laukia

Nors globali COVID-19 pandemija tęsiasi daugiau nei pusantrų metų, visgi klimato kaitos problemos niekur nepasitraukė. Kaip skelbiama spalio 11 d. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) pranešime, klimato kaita yra vienintelė didžiausia grėsmė žmonių sveikatai. Akivaizdu, kad pasaulinėje kovoje su klimato krize lyderiauja ES, tačiau siekiant įveikti šią problemą, svarbūs ne tik ambicingi tikslai, bet ir ryžtingi veiksmai. Tuo tarpu ekspertai svarsto, kad klimato krizės poveikis nelaukia tolimos ateities – galbūt jau šiandien susiduriame su negrįžtamais pokyčiais.


2021-10-22 rasytojo logotipas L. Mažylis apie EP svarstytus aplinkosaugos ir tarptautinių santykių klausimus: „Palaikau ryžtingą ES politiką“

Spalio 18–21 d. vykstančios Europos Parlamento (EP) plenarinės sesijos metu Strasbūre debatų ir balsavimų sesijoje į aplinkosaugos problemas atsižvelgta iš įvairių perspektyvų.


2021-10-21 rasytojo logotipas L. Mažylio biure Palangoje vyks Rimgaudo Malecko fotografijų parodos atidarymas

Spalio 22 dieną, penktadienį, 18 val. Europos Parlamento nario Liudo Mažylio biure Palangoje vyks fotomenininko Rimgaudo Malecko (1934–2019) fotografijų parodos „Fotografikos abstrakcijos“ atidarymas.


2021-10-19 rasytojo logotipas Kokia Lenkijos išstojimzo iš ES tikimybė?

Komentuoja europarlamentaras Liudas Mažylis.


2021-10-18 rasytojo logotipas Gamtinių kataklizmų kupina vasara Europoje – vienkartinis pavojaus signalas ar naujoji realybė

Ši vasara Europai nepagailėjo gausybės gamtos sukeltų nelaimių – Vokietiją, Belgija ir Nyderlandus siaubė potvyniai, Graikija, Ispanija, Turkija ir kitos Pietų šalys buvo priverstos kovoti su gaisrais, o ir Lietuvoje termometrų stulpeliai neretai rodė daugiau nei 30 laipsnių karštį. Visa tai dar labiau paskatino diskusijas ne tik apie klimato kaitą, bet ir apie tai, kaip Europa saugosis nuo gamtos stichijų ateityje.


2021-10-10 rasytojo logotipas Siekti nesuderinamų tikslų reikia skatinant, o ne baudžiant

Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komitete dirbantis Liudas Mažylis mano, kad nuo pat savo pradžios Europos Sąjunga bandė siekti nesuderinamų tikslų – ūkininkų pajamos turi būti pakankamos ir orios, o maistas nebrangti. Dabar, anot jo, prie šių dviejų nesuderinamų tikslų prisidėjo dar ir tvarus ūkininkavimas, todėl itin svarbu bandyti suderinti ūkininkų ir aplinkos interesus per paskatas, o ne per bausmes.


2021-10-10 rasytojo logotipas Europarlamentaras L.Mažylis apie grėsmes Lietuvai

Daugiausia grėsmių Lietuvai tebekelia Rusija, tad agresijai atremti yra būtina nauja strategija. Tuo įsitikinęs europarlamentaras Liudas Mažylis. „Rusijos veikla yra ne kokia nuojauta, bet mūsų pačių realybė“, – grėsmes Lietuvai vertina L.Mažylis.


2021-10-08 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: Sveikatos sąjunga įgauna teisinius kontūrus

COVID-19 pandemija parodė, jog sunkiausia ekstremalios situacijos metu gyventi toms šalims, kurios pernelyg užsiliūliavo ramiu laikotarpiu. Europarlamentaras profesorius Liudas Mažylis sako, jog siekiant to išvengti ateityje Europos Komisija bei Parlamentas imasi įvairių iniciatyvų, institucijų, kurios privalės prognozuoti grėsmes, valdyti infekcinių ligų plitimą bei stiprinti sveikatos priežiūros sistemų atsparumą, kūrimo.


2021-10-02 rasytojo logotipas Briuselis ragina ruoštis ateities pandemijoms – kuria milijardinę instituciją valstybių veiksmams koordinuoti

Ši pandemija turbūt ne paskutinė, tad jei užkluptų kita sveikatos krizė – reikia būti pasiruošus. Taip teigia Europos Komisija (EK), jau metus kalbanti apie naujos sveikatos agentūros kūrimą. Rugsėjį buvo paviešintas konkretus pasiūlymas – siūloma kurti Europos pasirengimo ekstremaliosioms sveikatos situacijoms ir reagavimo į jas instituciją, sutrumpintai vadinamą HERA.


2021-10-02 rasytojo logotipas Liudas Mažylis. Vokietijos parlamentinių rinkimų rezultatai – svarbi žinutė ES?

Prasidėjus rudeniui, Europos Parlamentas grįžta atgal prie įvairiausių bendrosios rinkos klausimų ir kitų: nuo migracijos, sveikatos iki užsienio politikos. Tačiau rugsėjo mėnesį taip pat įvyko ir dveji svarbūs rinkimai, galintys vienaip ar kitaip turėti įtakos ES politikos krypčiai – Rusijos ir Vokietijos parlamentiniai rinkimai.


2021-09-30 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: Vokietijos parlamentinių rinkimų rezultatai – svarbi žinutė ES?

Prasidėjus rudeniui, Europos Parlamentas grįžta atgal prie įvairiausių bendrosios rinkos klausimų ir kitų: nuo migracijos, sveikatos iki užsienio politikos. Tačiau rugsėjo mėnesį taip pat įvyko ir dveji svarbūs rinkimai, galintys vienaip ar kitaip turėti įtakos ES politikos krypčiai – Rusijos ir Vokietijos parlamentiniai rinkimai. Nors rinkimų baigtis dėl Dūmos rinkimų iš esmės buvo aiški dar prieš prasidedant balsavimui, Bundestago rinkimai sugebėjo išlaikyti intrigą net ir jau žinant nugalėtojus, todėl dabar, belaukiant deryboms dėl koalicinių partnerių, išlieka svarbus klausimas – ar Vokietijos rinkimų rezultatai gali kaip nors esmingai įtakoti ES politiką?


2021-09-28 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: Vokietijos parlamentinių rinkimų rezultatai – svarbi žinutė ES?

Prasidėjus rudeniui, Europos Parlamentas grįžta atgal prie įvairiausių bendrosios rinkos klausimų ir kitų: nuo migracijos, sveikatos iki užsienio politikos. Tačiau rugsėjo mėnesį taip pat įvyko ir dveji svarbūs rinkimai, galintys vienaip ar kitaip turėti įtakos ES politikos krypčiai – Rusijos ir Vokietijos parlamentiniai rinkimai. Nors rinkimų baigtis dėl Dūmos rinkimų iš esmės buvo aiški dar prieš prasidedant balsavimui, Bundestago rinkimai sugebėjo išlaikyti intrigą net ir jau žinant nugalėtojus, todėl dabar, belaukiant deryboms dėl koalicinių partnerių, išlieka svarbus klausimas – ar Vokietijos rinkimų rezultatai gali kaip nors esmingai įtakoti ES politiką?


2021-09-27 rasytojo logotipas Prof. L. Mažylio surengtoje virtualioje konferencijoje – bitininkystės, modernios apiterapijos ir tvarios medaus pakuotės pristatymas

„Dėkoju Europos Parlamentui, kad nepamiršta vieno iš naudingiausių vabzdžių, kuris turi didelę įtaką bioįvairovei ir žmonių gyvenimui. Bitė – organizmas, kuris parodo, ar turime geresnes, ar blogesnes gyvenimo sąlygas, tačiau viskas priklauso nuo mus supančios aplinkos“, – kalbėjo bitininkas dr. Algirdas Amšiejus, dalyvavęs virtualioje konferencijoje „Bitininkystė: praeities tradicijos ir ateities iššūkiai“, kurią surengė europarlamentaras, EP Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komiteto narys, profesorius Liudas Mažylis.


2021-09-24 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: Lietuvos laukia vandenilinio transporto infrastruktūros iššūkis

Iki 2025 metų lengviesiems automobiliams kas 60 kilometrų turi būti įrengta įkrovimo vieta, o vienam elektromobiliui Lietuvoje turi būti skirta bent vienas kilovatas galios, teigia, europarlamentaras Liudas Mažylis (Europos liaudies frakcija).


2021-09-22 rasytojo logotipas EP narys L. Mažylis: ES Apdulkintojų savaitės renginiuose – didelis dėmesys bičių apsaugai ir tvarumui

Rugsėjo 27–30 dienomis vyks Europos Sąjungos (ES) Apdulkintojų savaitė, neformaliai vadinama „Bičių savaite“. Bičių ir kitų apdulkintojų apsaugos klausimams Europos Parlamente atstovaujantis Liudas Mažylis taip pat aktyviai įsitraukia į programą: rugsėjo 27 d. jis moderuos diskusiją „Nauja ES iniciatyva apdulkintojams“ bei organizuos virtualią konferenciją „Bitininkystė: praeities tradicijos ir ateities iššūkiai“.


2021-09-21 rasytojo logotipas Virtuali konferencija „Bitininkystė: praeities tradicijos ir ateities iššūkiai“

Rugsėjo 27 dieną, pirmadienį, 18.30 val. Europos Parlamento (EP) narys prof. Liudas Mažylis kviečia į virtualią konferenciją „Bitininkystė: praeities tradicijos ir ateities iššūkiai“. Renginio pranešėjai: bičių selekcininkas, biomedicinos mokslų daktaras Algirdas Amšiejus, Lietuvos apiterapeutų asocijacijos viceprezidentas Povilas Rimkus ir bei agentūros „Pencil&Lion“ vykdantysis direktorius ir inovatyvios medaus pakuotės „Bee Loop“ kūrėjas Aurimas Kadzevičius. Renginį moderuos L. Mažylis.


2021-09-18 rasytojo logotipas Apie Sveikatos Sąjungą prabilta per COVID19 pandemiją

Apie Sveikatos Sąjungą prabilta per COVID19 pandemiją, kai tik bendros ES pastangos padėjo gauti vakcinas visoms valstybėms panašiu laiku ir panašia kaina. Tačiau kad reikėtų labiau integruoti sveikatos sistemas buvo aišku dar gerokai iki pandemijos, sako Europos Parlamento Aplinkos ir visuomenės sveikatos komitete dirbantis Liudas Mažylis. Pavyzdžiui, tokioms lėtinėms ligoms kaip vėžys nugalėti. EP šią savaitę Strasbūre diskutavo apie Europos ligų kontrolės ir prevencijos centro ir Europos medicinos agentūros funkcijų išplėtimą.


2021-09-18 rasytojo logotipas Sureagavo į EK pirmininkės metinę kalbą: kodėl nė žodžiu neužsiminta apie Rusiją?

Trečiadienį savo metinėje kalboje Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen apžvelgė opiausias Europos problemas ir pasidalijo svarbiausiais ateities planais. Aptardami pirmininkės kalbą, Europos Parlamento atstovai Lietuvoje ne tik ją sveikino už pozityvų požiūrį, bet ir pastebėjo, kad keletas opių problemų buvo nutylėtos.


2021-09-16 rasytojo logotipas Lietuvos europarlamentarai įvertino metinį EK pirmininkės pranešimą – nuomonės smarkiai išsiskyrė

Europos Parlamento nariai jau sugrįžo į darbus. Kaip dirba Parlamentas, kokie esminiai uždaviniai numatyti artimiausiu metu ir kaip EP sprendimai palies Lietuvą, pasakoja vienas iš Lietuvos atstovų EP, europarlamentaras Liudas Mažylis.


2021-09-12 rasytojo logotipas Skiepų naujienos ir planai – ar atiduoti gelbėjimo liemenes jų neturintiems, ar dėtis antrą?..

Europos Sąjunga (ES) svarsto, ar būtinas trečias skiepas. Pasaulio sveikatos organizacija gėdina ir kaltina savanaudiškumu.


2021-09-12 rasytojo logotipas Europos Parlamento šį rudenį laukia ne vienas iššūkis: įvardijo, kas palies ir Lietuvą

Europos Parlamento nariai jau sugrįžo į darbus. Kaip dirba Parlamentas, kokie esminiai uždaviniai numatyti artimiausiu metu ir kaip EP sprendimai palies Lietuvą, pasakoja vienas iš Lietuvos atstovų EP, europarlamentaras Liudas Mažylis.


2021-07-02 rasytojo logotipas L.Mažylio biuro Palangoje atidarymas: ateities planai ir miesto istorinė simbolika

Liepos 2 dieną Europos Parlamento (EP) narys prof. Liudas Mažylis simbolinėje vietoje, Vasario 16-osios Signatarų alėjoje, Palangoje oficialiai atidarė savo biurą.


2021-07-14 rasytojo logotipas L. MAŽYLIS: DOMĖDAMIESI KITOKIAIS PATYS TAPSIME ĮDOMESNI

Planuojant susitikimą su Vytauto Didžiojo universiteto profesoriumi chemijos mokslų daktaru, Nepriklausomybės Akto atradėju, Europos Parlamento (EP) nariu, tikru kauniečiu Liudu Mažyliu – vien tik V.Putvinskio gatvėje daugybė pasirinkimų.


2021-07-02 rasytojo logotipas Palangoje Vasario 16-osios Akto Signatarų alėjoje įkurtas prof. L. Mažylio biuras

Pačiame Palangos miesto centre, Vasario 16-osios Akto Signatarų alėjoje, šį penktadienį oficialiai atidarytas Europos Parlamento nario prof. Liudo Mažylio biuras. Ta proga visi biuro lankytojai ir savo atostogoms Palangą pasirinkę poilsiautojai gali susipažinti su Vasario 16-osios Signatarų autografais iš profesoriaus L. Mažylio kolekcijos.


2021-07-02 rasytojo logotipas PALANGOJE ATIDARYTAS L. MAŽYLIO BIURAS

Penktadienio pavakare Palangoje ties Vytauto gatvės 53 namu skambėjo Lietuvos himnas ir sveikinimo kalbos. Vasario 16-tosios Akto Signatarų alėjoje atidarytas europarlamentaro Liudo Mažylio biuras.


2021-07-01 rasytojo logotipas Ką reikia žinoti apie žaliąjį pasą?

Nuo liepos 1-osios jis veikia visoje Europos Sąjungoje. Kam jis reikalingas ir kaip jis veikia? Komentuoja europarlamentaras Liudas Mažylis ir Sveikatos apsaugos viceministrė Živilė Simonaitytė.


2021-06-29 rasytojo logotipas Europos Parlamento narys Liudas Mažylis atidarys biurą Palangoje

Liepos 2 dieną, penktadienį, 16 val. Europos Parlamento (EP) narys prof. Liudas Mažylis kviečia į savo biuro Palangoje atidarymą. Biuras – atviras visuomenei ir skirtas Europos Parlamento ir Liudo Mažylio veiklai viešinti, kartu į pilietiškas iniciatyvas įtraukiant ir įvairias bendruomenes. Itin simbolinėje prof. L. Mažyliui vietoje – Vasario 16-osios Akto Signatarų alėjoje, Palangoje (adresas: Vytauto g. 53) – duris atversiantis EP nario biuras yra vienintelis toks Vakarų Lietuvoje.


2021-06-29 rasytojo logotipas EUROPOS PARLAMENTO NARYS L. MAŽYLIS ATIDARYS BIURĄ PALANGOJE

Liepos 2 dieną, penktadienį, 16 val. Europos Parlamento (EP) narys prof. Liudas Mažylis kviečia į savo biuro Palangoje atidarymą. Biuras – atviras visuomenei ir skirtas Europos Parlamento ir Liudo Mažylio veiklai viešinti, kartu į pilietiškas iniciatyvas įtraukiant ir įvairias bendruomenes. Itin simbolinėje prof. L. Mažyliui vietoje – Vasario 16-osios Akto Signatarų alėjoje, Palangoje (adresas: Vytauto g. 53) – duris atversiantis EP nario biuras yra vienintelis toks Vakarų Lietuvoje.


2021-06-29 rasytojo logotipas Europos Parlamento narys Liudas Mažylis atidarys biurą Palangoje

Liepos 2 dieną, penktadienį, 16 val. Europos Parlamento (EP) narys prof. Liudas Mažylis kviečia į savo biuro Palangoje atidarymą. Biuras – atviras visuomenei ir skirtas Europos Parlamento ir Liudo Mažylio veiklai viešinti, kartu į pilietiškas iniciatyvas įtraukiant ir įvairias bendruomenes. Itin simbolinėje prof. L. Mažyliui vietoje – Vasario 16-osios Akto Signatarų alėjoje, Palangoje (adresas: Vytauto g. 53) – duris atversiantis EP nario biuras yra vienintelis toks Vakarų Lietuvoje.


2021-06-27 rasytojo logotipas EP patvirtino įsipareigojimą, kuris stipriai pakeis kiekvieno iš mūsų gyvenimą

„Perėjimas prie žalesnės ekonomikos yra neišvengiamas, kadangi dėl įvairios žmonių veiklos klimatas šyla ir tik didelių pastangų dėka šis procesas gali būti sustabdytas. Nedarydami nieko būtume negrįžtamų klimato kaitos padarinių – dažnesnių potvynių, karščio bangų, liūčių, viesulų ir kt., stebėtojai. Deja, tai neskamba itin maloniai“, – sako Europos Parlamento narys Liudas Mažylis.


2021-06-18 rasytojo logotipas Šeimoje išsaugotų tremtinių laiškų parodą surengęs prof. L.Mažylis: tai – mūsų istorija

Kartais kasdieniški pasakojimai, išguldyti laiškuose, atskleidžia kur kas daugiau nei specialiai kurti pasakojimai. Dar daugiau svorio jiems prideda istorinis kontekstas. Tuo įsitikinęs Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis, Seimo lankytojų centre pristatęs parodą „Skausmo ir vilties laiškai iš šalčio žemės“.


2021-06-17 rasytojo logotipas L. MAŽYLIS KVIEČIA Į TREMTINIŲ LAIŠKŲ PARODOS ATIDARYMĄ

Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis kviečia į parodos „Skausmo ir vilties laiškai iš šalčio žemės“ atidarymą, kuris vyks birželio 18 d., penktadienį, 14 val. Seimo lankytojų centre (Gedimino per. 60, Vilnius). Paroda skirta masinių trėmimų, vykusių 1941 m. birželio 14–18 dienomis, 80-mečiui paminėti. Joje eksponuojami laiškai, siųsti Mažylių šeimai.


2021-06-17 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: galėtume nuoširdžiai domėtis kitokiais negu mes. Tada patys tapsime įdomūs

O, kiek pasirinkimų planuojant susitikimą su Vytauto Didžiojo universiteto profesoriumi, chemijos mokslų daktaru, Nepriklausomybės akto atradėju, Europos Parlamento nariu, tikru kauniečiu – ir vien tik V. Putvinskio gatvėje. Nors čia, savo senelio įkurtuose gimdymo namuose, jis negimė, bet čia iki maždaug 10-ies augo, čia dirba. Ir tai išties viena europietiškiausių savo modernistine architektūra, diplomatijos istorija ir šiandien vykstančiais pokyčiais gatvė! Apie pokyčius, drąsą būti savimi, atvirumą kitam pasikalbėjome susėdę… taip, P. Mažylio gimdymo namų kieme.


2021-06-17 rasytojo logotipas Liudas Mažylis kviečia į tremtinių laiškų parodos atidarymą

Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis kviečia į parodos „Skausmo ir vilties laiškai iš šalčio žemės“ atidarymą, kuris vyks birželio 18 d., penktadienį, 14 val. Seimo lankytojų centre (Gedimino pr. 60, Vilnius). Paroda skirta masinių trėmimų, vykusių 1941 m. birželio 14–18 dienomis, 80-mečiui paminėti. Joje eksponuojami laiškai, siųsti Mažylių šeimai.


2021-06-17 rasytojo logotipas „EUROPA – tai aš“ 2021-06-17

Kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį televizijos laida „EUROPA – tai aš“ leidžia išgirsti Europos Parlamento „balsą“ Lietuvoje. Čia aptariamos pagrindinės temos, kurios šiuo metu diskutuojamos Europos Parlamente, aiškinamasi jų svarba Lietuvos piliečiams bei galimos naudos. Atskleidžiama, kaip Lietuvos europarlamentarai atstovauja savo piliečių interesams bei primenama Lietuvos piliečiams apie reikšmingą Europos Parlamento vaidmenį kasdieniame jų gyvenime.


2021-06-17 rasytojo logotipas Prof. L.Mažylis kviečia į tremtinių laiškų parodos atidarymą

Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis kviečia į parodos „Skausmo ir vilties laiškai iš šalčio žemės“ atidarymą, kuris vyks birželio 18 d., penktadienį, 14 val. Seimo lankytojų centre (Gedimino pr. 60, Vilnius). Paroda skirta masinių trėmimų, vykusių 1941 m. birželio 14–18 dienomis, 80-mečiui paminėti. Joje eksponuojami laiškai, siųsti Mažylių šeimai.


2021-06-14 rasytojo logotipas Liudo Mažylio pristatoma paroda „Skausmo ir vilties laiškai iš šalčio žemės“

Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis pristato parodą „Skausmo ir vilties laiškai iš šalčio žemės“, kuri skirta masinių trėmimų, vykusių 1941 m. birželio 14–18 dienomis, 80-mečiui paminėti. Parodoje eksponuojami laiškai, siųsti Mažylių šeimai. Paroda veiks nuo birželio 14 d.


2021-06-11 rasytojo logotipas Liudas Mažylis. Baltarusijos klausimas – Europos Parlamento darbotvarkėje

Europos Parlamentas pastarosiomis dienomis toliau aktyviai sprendžia Baltarusijos klausimą. Dabartiniam Minsko režimui toliau siautėjant, apsisprendimas teikti pagalbą ir paramą Baltarusijos pilietinei visuomenei – vienas iš aktualiausių užsienio politikos uždavinių Europai.


2021-06-11 rasytojo logotipas Ar ES apsaugos Lietuvos miškus?

Pirmadienį europarlamentarai aptarė naująją ES biologinės įvairovės strategiją iki 2030 m. Joje pažymima, kad milijonui iš maždaug aštuonių milijonų rūšių gresia išnykimas. Iki 2030 metų turėtų būti apsaugota mažiausiai 30 proc. ES sausumos ir jūros teritorijų, iš kurių bent trečdalis, įskaitant visus senuosius ES miškus, turėtų įgyti griežtai saugomų ir neliečiamų teritorijų statusą.


2021-06-11 rasytojo logotipas Liudas Mažylis. Baltarusijos klausimas – Europos Parlamento darbotvarkėje

Europos Parlamentas pastarosiomis dienomis toliau aktyviai sprendžia Baltarusijos klausimą. Dabartiniam Minsko režimui toliau siautėjant, apsisprendimas teikti pagalbą ir paramą Baltarusijos pilietinei visuomenei – vienas iš aktualiausių užsienio politikos uždavinių Europai.


2021-06-11 rasytojo logotipas Liudas Mažylis. Baltarusijos klausimas – Europos Parlamento darbotvarkėje

Europos Parlamentas pastarosiomis dienomis toliau aktyviai sprendžia Baltarusijos klausimą. Dabartiniam Minsko režimui toliau siautėjant, apsisprendimas teikti pagalbą ir paramą Baltarusijos pilietinei visuomenei – vienas iš aktualiausių užsienio politikos uždavinių Europai.


2021-06-10 rasytojo logotipas „EUROPA – tai aš“ 2021-06-10

Kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį televizijos laida „EUROPA – tai aš“ leidžia išgirsti Europos Parlamento „balsą“ Lietuvoje. Čia aptariamos pagrindinės temos, kurios šiuo metu diskutuojamos Europos Parlamente, aiškinamasi jų svarba Lietuvos piliečiams bei galimos naudos. Atskleidžiama, kaip Lietuvos europarlamentarai atstovauja savo piliečių interesams bei primenama Lietuvos piliečiams apie reikšmingą Europos Parlamento vaidmenį kasdieniame jų gyvenime.


2021-06-09 rasytojo logotipas Pokyčiai, kuriems turime 29 m. – ką tai reikš Lietuvai: šviesesnį rytojų ar žlungančius verslus?

Prieš porą savaičių nuo Antarktidos ledyno nuskilo didžiausias ledkalnis pasaulyje, ateityje pranašaujami dar labiau bauginantys procesai. Akivaizdu, klimato kaita darosi vis agresyvesnė. Šiemet balandį Europos Parlamento ir ES Tarybos derybininkai pasiekė preliminarų susitarimą dėl ES klimato įstatymo: sutarta iki 2030 m. ženkliai mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą. Tuo tarpu Europos Komisija pristatė nulinės taršos veiksmų planą, kuriame numatytas siekis iki 2030 m. 55 proc. mažinti oro taršos sukeltų priešlaikinių mirčių skaičių, taip pat perpus sumažinti atliekų, plastiko šiukšlių jūroje, 30 proc. – mikroplastiko kiekį aplinkoje. Tikslai – išties ambicingi. Ar neužsibrėžėme per daug ir ką tokie pokyčiai reikš Lietuvai: šviesesnį rytojų ar dėl didelių suvaržymų žlungančius verslus?


2021-06-09 rasytojo logotipas Ar tikrai COVID19 sertifikatas atvers keliones? Diskusija iš Strasbūro, kur po pusantrų metų sugrįžo Europos Parlamentas

Europos klubas sveikinasi iš Strasbūro, tačiau kaip ir Europos Parlamento sesija – mišri, iš kelių skirtingų vietų – radijo studijoje Strasbūre, žurnalistė Vilija su europarlamentarais Petru Auštrevičiumi ir Rasa Juknevičiene, iš Kauno prisijungęs europarlamentaras Liudas Mažylis – dėl to neišvengta šiokių tokių nesklandumų su garsu, dėl kurių atsiprašome.


2021-06-07 rasytojo logotipas Europos siekis apsaugoti gamtą kainuos labai brangiai: sumokėsime daug, bet tai – neišvengiama

17,5 mlrd. eurų. Tokio dydžio Teisingos pertvarkos fondą (TPF) patvirtino Europos Parlamentas (EP). Šis fondas rems ES šalių perėjimą prie žalesnės ekonomikos: padės Europos regionams pereiti prie ekologiškos, klimatą tausojančios ekonomikos, skirs finansinę paramą mažoms įmonėms, mokslinių tyrimų įstaigoms.


2021-06-04 rasytojo logotipas Ukrainiečių rašytojo knygoje – apie likimą, meilę, draugystę... ir apie ryšius su Lietuva

Birželio 3 d. Europos parlamento narys prof. Liudas Mažylis kartu su Vytauto Didžiojo universitetu (VDU) surengė ukrainiečių rašytojo Serhijaus Horbenkos knygos „Пазли Dоли“ („Likimo dėlionė“) pristatymą.


2021-06-03 rasytojo logotipas Kvietimas stebėti ukrainiečio Serhijaus Horbenkos knygos „Пазли Dоли“ („Likimo dėlionė“) pristatymą

Birželio 3 d., 17.00 val. maloniai kviečiu stebėti virtualų renginį – ukrainiečio Serhijaus Horbenkos knygos „Пазли Dоли“ („Likimo dėlionė“) pristatymą. Tai – autobiografinis romanas, kuriame, neminint meninių privalumų, galima atrasti ryškias emocines, kultūrines bei politines sąsajos tarp Ukrainos ir Lietuvos, atsekti visuomenės bendrumą ir skirtumus keičiantis epochoms. Šis renginys man svarbus dar ir dėl to, kad knygos autorius Serhij yra mano draugas nuo paauglystės laikų.


2021-06-03 rasytojo logotipas „EUROPA – tai aš“ 2021-06-03

Kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį televizijos laida „EUROPA – tai aš“ leidžia išgirsti Europos Parlamento „balsą“ Lietuvoje. Čia aptariamos pagrindinės temos, kurios šiuo metu diskutuojamos Europos Parlamente, aiškinamasi jų svarba Lietuvos piliečiams bei galimos naudos. Atskleidžiama, kaip Lietuvos europarlamentarai atstovauja savo piliečių interesams bei primenama Lietuvos piliečiams apie reikšmingą Europos Parlamento vaidmenį kasdieniame jų gyvenime.


2021-05-30 rasytojo logotipas Liudas Mažylis. Baltarusija – dar vienas iššūkis tarptautinei bendruomenei

Gegužės 23 d. Baltarusijos diktatoriaus Aliaksandro Lukašenkos teroristinis išpuolis prieš civilinį lėktuvą su taikiais keleiviais iš daugelio ES ir kitų valstybių atskleidė ne tik keliamas ateities grėsmes. Tai – ir savotiška dabartinių santykių tarp ES ir Minsko pabaiga.


2021-05-30 rasytojo logotipas Briuselis žada didžiulius pokyčius, kurie palies kiekvieną iš mūsų: blogų įpročių turėsime atsisakyti

17,5 mlrd. eurų. Tokio dydžio Teisingos pertvarkos fondą (TPF) patvirtino Europos Parlamentas (EP). Šis fondas rems ES šalių perėjimą prie žalesnės ekonomikos: padės Europos regionams pereiti prie ekologiškos, klimatą tausojančios ekonomikos, skirs finansinę paramą mažoms įmonėms, mokslinių tyrimų įstaigoms.


2021-05-27 rasytojo logotipas „EUROPA – tai aš“ 2021-05-27

Kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį televizijos laida „EUROPA – tai aš“ leidžia išgirsti Europos Parlamento „balsą“ Lietuvoje. Čia aptariamos pagrindinės temos, kurios šiuo metu diskutuojamos Europos Parlamente, aiškinamasi jų svarba Lietuvos piliečiams bei galimos naudos. Atskleidžiama, kaip Lietuvos europarlamentarai atstovauja savo piliečių interesams bei primenama Lietuvos piliečiams apie reikšmingą Europos Parlamento vaidmenį kasdieniame jų gyvenime.


2021-05-27 rasytojo logotipas L.Mažylis: „Baltarusija – dar vienas iššūkis tarptautinei bendruomenei“

Gegužės 23 d. Baltarusijos diktatoriaus A.Lukašenkos teroristinis išpuolis prieš civilinį lėktuvą su taikiais keleiviais iš daugelio ES ir kitų valstybių atskleidė ne tik keliamas ateities grėsmes. Tai – ir savotiška dabartinių santykių tarp ES ir Minsko pabaiga.


2021-05-27 rasytojo logotipas EP narys prof. L. Mažylis. „Baltarusija – dar vienas iššūkis tarptautinei bendruomenei“

Gegužės 23 d. Baltarusijos diktatoriaus A. Lukašenkos teroristinis išpuolis prieš civilinį lėktuvą su taikiais keleiviais iš daugelio ES ir kitų valstybių atskleidė ne tik keliamas ateities grėsmes. Tai – ir savotiška dabartinių santykių tarp ES ir Minsko pabaiga.


2021-05-27 rasytojo logotipas EP narys prof. L. Mažylis. „Baltarusija – dar vienas iššūkis tarptautinei bendruomenei“

Gegužės 23 d. Baltarusijos diktatoriaus Aliaksandro Lukašenkos teroristinis išpuolis prieš civilinį lėktuvą su taikiais keleiviais iš daugelio ES ir kitų valstybių atskleidė ne tik keliamas ateities grėsmes. Tai – ir savotiška dabartinių santykių tarp ES ir Minsko pabaiga.


2021-05-25 rasytojo logotipas L. Mažylio knygos „Fuksai Europoje“ pristatyme – Baltarusijos režimo įtaka, ES politikos prioritetai bei COVID-19 tema

Šiandien, gegužės 25 d. (antradienį), 16 val. prof. Liudas Mažylis pristatys savo knygą „Fuksai Europoje“ apie pirmąsias patirtis dirbant Europos Parlamento nariu.


2021-05-25 rasytojo logotipas Tūkstančiai lietuvių nešioja ir platina mirtiną virusą, bet patys apie tai nežino

Hepatitas C yra klastinga kepenų liga, sukelta hepatito C viruso, kuri ilgainiui gali išsivystyti į kepenų cirozę ar net pirminį kepenų vėžį. Manoma, kad Lietuvoje šiuo metu lėtinis hepatitas C diagnozuotas 20-30 proc. visų užsikrėtusiųjų, o mirtiną virusą šalyje nešioja, platina ir to neįtaria 2 iš 100 gyventojų. Visgi gydytojai ramina, jog hepatitą C galima išgydyti ir išskiria pagrindines rizikos grupes visuomenėje ir nurodo, kokiems žmonėms reiktų susirūpinti dėl savo sveikatos.


2021-05-25 rasytojo logotipas Liudo Mažylio knygos „Fuksai Europoje“ apie „naujokų“ patirtis Europos Parlamente pristatymas

Gegužės 25 d., antradienį, 16 val. prof. Liudas Mažylis pristatys savo knygą „Fuksai Europoje“ apie pirmąsias patirtis dirbant Europos Parlamento nariu.


2021-05-22 rasytojo logotipas Jei žinotumėte, ką skalauja Baltijos jūra, vargu ar norėtumėte joje maudytis: mokslininkai jau spaudžia aliarmo mygtuką

Šilti orai prie Baltijos jūros pailsėti vilioja ne vieną. Saulė, spindintis vanduo, grynas oras – kiekvienam atvykusiam į pajūrį tai tampa atgaiva. Visgi ar ilgai džiaugsimės ir taip nedideliu Lietuvos pajūriu, jei po savęs paliksime plastiko maišelį, popierinį kavos puodelį, maisto pakuotę ar nuorūką? Tarša, kuri matoma, anot mokslininkų, – tik viena medalio pusė.


2021-05-24 rasytojo logotipas “Europos klube” – apie klimato kaitą ir galimybes keliauti

Balandžio mėn Europos Sąjungos Tarybos ir Europos Parlamento derybininkai pasiekė preliminarų politinį susitarimą, kuriuo nustatomas tikslas, kad iki 2050 m. būtų užtikrintas neutralus ES poveikis klimatui, o bendras tikslas iki 2030 m. grynąjį išmetamą šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį sumažinti bent 55 %, palyginti su 1990 m.


2021-05-21 rasytojo logotipas Liudo Mažylio knygos „Fuksai Europoje“ apie „naujokų“ patirtis Europos Parlamente pristatymas

Gegužės 25 d., antradienį, 16 val. prof. Liudas Mažylis pristatys savo knygą „Fuksai Europoje“ apie pirmąsias patirtis dirbant Europos Parlamento nariu. „Kaip ir kiekvienam pirmą kadenciją einančiam europarlamentaro pareigas, taip ir man daug kas buvo naujos patirtys. Daugiau nei du dešimtmečius dėsčiau Europos Sąjungos politiką, o nauja kasdienybės rutina ir veiklos azartas itin įtraukė, – pasakoja L. Mažylis. – Viską pradėjau fiksuoti dienoraštyje, kuris virto knyga apie susidūrimą su nauja realybe“.


2021-05-21 rasytojo logotipas Ministras: ES artėjant link Klimato įstatymo susitarimo, Lietuvai būtinas automobilių taršos mokestis

Europos Parlamentui (EP) ir Europos Sąjungos Tarybai pasiekus preliminarų susitarimą dėl ES klimato įstatymo, planuojama sutarti dėl įsipareigojimo iki 2030 m. šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą ES sumažinti 55 proc., lyginant su 1990 m. lygiu. Aplinkos ministras Simonas Gentvilas tvirtino, kad norint įgyvendinti šiuos įsipareigojimus, Lietuvai būtina sumažinti taršą transporto sektoriuje, o tam reikalingas ir automobilių taršos mokestis. Tuo tarpu europarlamentaras Liudas Mažylis aiškino, kad ES klimato įstatymas yra reikalingas ES Žaliojo kurso strategijos įgyvendinimui.


2021-05-21 rasytojo logotipas Aplinkos ministras: Lietuvai būtinas automobilių taršos mokestis

Europos Parlamentui (EP) ir Europos Sąjungos Tarybai pasiekus preliminarų susitarimą dėl ES klimato įstatymo, planuojama sutarti dėl įsipareigojimo iki 2030 m. šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą ES sumažinti 55 proc., lyginant su 1990 m. lygiu. Aplinkos ministras Simonas Gentvilas tvirtino, kad norint įgyvendinti šiuos įsipareigojimus, Lietuvai būtina sumažinti taršą transporto sektoriuje, o tam reikalingas ir automobilių taršos mokestis. Tuo tarpu europarlamentaras Liudas Mažylis aiškino, kad ES klimato įstatymas yra reikalingas ES Žaliojo kurso strategijos įgyvendinimui.


2021-05-19 rasytojo logotipas Hepatitą C nešioja, platina, bet to neįtaria net 2 iš 100 šalies gyventojų

Gegužės 19-tąją dieną Lietuvoje ir visame pasaulyje yra minima hepatito C diena. Tai klastinga kepenų liga, sukelta hepatito C viruso, kuri ilgainiui gali išsivystyti į kepenų cirozę ar net pirminį kepenų vėžį. Manoma, kad Lietuvoje šiuo metu lėtinis hepatitas C diagnozuotas 20-30 proc. visų užsikrėtusiųjų, o mirtiną virusą šalyje nešioja, platina ir to neįtaria 2 iš 100 gyventojų. Visgi gydytojai ramina, jog hepatitą C galima išgydyti ir išskiria pagrindines rizikos grupes visuomenėje ir nurodo, kokiems žmonėms reiktų susirūpinti dėl savo sveikatos, rašoma pranešime žiniasklaidai.


2021-05-18 rasytojo logotipas Ar reikia atsisakyti vakcinų nuo COVID-19 patentų apsaugos?

Europos Parlamentas šią savaitę aptars idėją panaikinti patentų apsaugą COVID-19 vakcinoms. Komentuoja europarlamentaras Liudas Mažylis.


2021-05-13 rasytojo logotipas Lietuvos mokslas tebesiveja Europos horizontą

Maži mokslininkų atlyginimai, lėšų ir žmonių koncentracija stambiuose žymiausių universitetų kompetencijų centruose bei mokslininkų nemylima biurokratija – pagrindinės priežastys, dėl kurių Lietuva atrodo liūdnai mokslinius tyrimus finansuojančiose Europos programose, sako europarlamentaras, mokslų daktaras ir buvęs VDU profesorius Liudas Mažylis.


2021-05-07 rasytojo logotipas Liudas Mažylis. Europos ateitis – ir integracijos gilinimas, ir geopolitiniai iššūkiai, ir bendros sveikatos sistemos kūrimas

Gegužės 9 d. minima Europos diena. Kaip pastebi Liudas Mažylis, kiekvienais metais tai puiki galimybė peržvelgti ES prioritetus, pagrindinius įvykius.


2021-05-05 rasytojo logotipas Aiškėja tendencija, kada bus paskiepyti visi norintys: viskas atrodo geriau nei buvo galima įsivaizduot Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/world/aiskeja-tendencija-kada-bus-paskiepyti-visi-norintys-viskas-atrodo-geriau-nei-buvo-galima-isivaizduoti.d?id=87098635

Kada galėsime naudotis žaliuoju skiepų pažymėjimu ir ar mums tikrai verta jaudintis, kada atvyks dar ir „Sputnik“ vakcina? Šie ir panašūs klausimai skiepų tema dabar girdisi prie parduotuvės kasų, darbo stalų bei per šventę aplankius mamą. Tad kaip yra iš tikrųjų?


2021-05-02 rasytojo logotipas Liudas Mažylis. Rusijos veiksmai prie Ukrainos sienų – priminimas Europai apie Kremliaus geopolitines ambicijas

Ketvirtadienį Europos Parlamento plenarinės sesijos balsavimo metu buvo priimta rezoliucija dėl Rusijos, Aleksejaus Navalno atvejo, kariuomenės telkimo prie Ukrainos sienos ir Rusijos išpuolių Čekijoje. Vien iš rezoliucijos pavadinimo galima matyti, kad per paskutinius pora mėnesių Maskva visais įmanomais būdais siuntė priešiškus signalus Vakarams, jog ne tik jokie kompromisai nebus daromi, tačiau dar ir ES nubrėžtos „raudonosios linijos“ bus patikrintos, ignoruojant bet kokius tarptautinius susitarimus.


2021-04-30 rasytojo logotipas Europos Parlamentas siūlo: COVID-19 skiepo pažymėjimas galiotų metus

Skiepijimo pažymėjimas galiotų metus, persirgimo sertifikatas – 90 dienų nuo teigiamo testo, o testo rezultatas – 72 val. (greitojo testo – 24 val.). Ketvirtadienį Europos Parlamentas išreiškė poziciją dėl pažymėjimo, kuriuo siekiama užtvirtinti teisę pandemijos metu laisvai keliauti Europoje.


2021-04-29 rasytojo logotipas EP narys L. Mažylis: „Rusijos veiksmai prie Ukrainos sienų – priminimas Europai apie Kremliaus geopolitines ambicijas“

Šiandien Europos Parlamento plenarinės sesijos balsavimo metu buvo priimta rezoliucija dėl Rusijos, Aleksejaus Navalno atvejo, kariuomenės telkimo prie Ukrainos sienos ir Rusijos išpuolių Čekijoje.


2021-04-28 rasytojo logotipas Per pandemiją keliones ES užsibrėžęs palengvinti žaliasis pažymėjimas kelia aršias diskusijas: ar nerizikuojama diskriminacija?

Europos Parlamentas diskutuoja ir balsuoja dėl žaliojo pažymėjimo, kuris turėtų palengvinti keliones po Bendrijos šalis. Jį gautų nuo COVID-19 paskiepyti, persirgę arba neigiamą testo atsakymą turintys žmonės. Tačiau kritikai abejoja, ar pažymėjimas pateisins europiečių viltis.


2021-04-27 rasytojo logotipas 24 valandos, itin svarbios visai Europai: sėkmės atveju vakcinacijos tempas gali įgauti visai kitą pavarą

24 valandos, itin svarbios Europai: jei per šį laiką nuo balandžio 26 d. vakaro Europos Parlamente nekils prieštaravimų, bus priimta nauja tvarka, leidžianti modifikuotas vakcinas nuo Covid-19 tvirtinti be biurokratinių trukdžių. Tai gali reikšti ES pergalę prieš nemaldomai plintančias viruso atmainas. Visgi, Europos iššūkiai čia nesibaigia – susiduriama su akivaizdžiu vaistų nuo itin pavojingų ligų trūkumu. 80 proc. aktyvių farmacinių ingredientų, 9 iš 10 penicilino dozių ir pusė viso pasaulio ibuprofeno gaunama iš vos dviejų nutolusių šalių. Kol mirtys nuo vėžio ES lenkia pasaulio vidurkį, vaistai onkologiniams susirgimams gydyti lieka tarp labiausiai trūkstamų.


2021-04-26 rasytojo logotipas EP narys prof. L. Mažylis: „Černobylio (ne)išmoktos patirtys ir Astravo monstras. Politinis žaidimas likimais“

Liudas Mažylis yra Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komiteto ir Delegacijos ryšiams su Baltarusija Europos Parlamente narys Šiandien – Černobylio katastrofos metinės. Prieš 35 metus Ukrainoje, tuometinėje Sovietų Sąjungos teritorijoje, įvyko Černobylio atominės elektrinės avarija, kuri pakeitė Rytų Europos psichologinę, ekologinę ir saugumo realybę. Ši istorinė balandžio 26-oji dekonstravo ir atominės energetikos sampratą. Tai mūsų savimonėje užsifiksavo kaip nedemokratinio režimo įrankis, už kurio „gedimą“ niekas nelinkęs prisiimti atsakomybės. Tiksliau, net sakyti tiesos... O (ne)išmoktos Černobylio patirtys, deja, bet gali vienomis ar kitomis formomis atsikartoti.


2021-04-26 rasytojo logotipas EP narys prof. L. Mažylis: „Černobylio (ne)išmoktos patirtys ir Astravo monstras. Politinis žaidimas likimais“

Šiandien – Černobylio katastrofos metinės. Prieš 35 metus Ukrainoje, tuometinėje Sovietų Sąjungos teritorijoje, įvyko Černobylio atominės elektrinės avarija, kuri pakeitė Rytų Europos psichologinę, ekologinę ir saugumo realybę. Ši istorinė balandžio 26-oji dekonstravo ir atominės energetikos sampratą. Tai mūsų savimonėje užsifiksavo kaip nedemokratinio režimo įrankis, už kurio „gedimą“ niekas nelinkęs prisiimti atsakomybės. Tiksliau, net sakyti tiesos...


2021-04-23 rasytojo logotipas Perkraunant civilizaciją. Ar reikia teikti privilegijas pasiskiepijusiems nuo COVID-19 arba turintiems antikūnų?

Europos parlamento narys Liudas Mažylis teigia, kad birželį planuojamas įvesti Europos „žaliasis“ pasas leistų lengviau kirsti sąjungos valstybių sienas. Pasak Visuomenės sveikatos departamento direktoriaus Audriaus Ščeponavičiaus, Lietuva savo „galimybių“ pasą ketina įsivesti dar anksčiau; jis padėtų atsigauti verslams. Ketinama užtikrinti asmens duomenų saugumą. Planuojama, kad nenorintys ar negalintys skiepytis, galėtų testuotis.


2021-04-23 rasytojo logotipas EP narys prof. L. Mažylis apie ES Rytų partnerystę: „Reikia spręsti įsisenėjusias problemas, reikia daugiau dinamiškumo“

Liudas Mažylis yra Delegacijos „Euronest“ Parlamentinėje asamblėjoje narys Po beveik pusantrų metų pertraukos, šią savaitę vyko „Euronest“ Parlamentinės asamblėjos tarp Europos Parlamento ir Rytų partnerystės šalių parlamentų sesija.


2021-04-17 rasytojo logotipas Jau visai netrukus įvyks esminis lūžis: aiškėja, kokias privilegijas turės pasiskiepiję nuo COVID-19

Pastaruoju metu vis daugiau kalbama apie imunitetą koronavirusui įrodančių pažymėjimų sistemos kūrimą, kuri galėtų gyventojams atverti platesnes galimybes ne tik keliauti, bet ir naudotis įvairiomis paslaugomis, kurios karantino metu yra neprieinamos. Europos Sąjungoje šis pažymėjimas turėtų pradėti veikti birželį, Lietuvoje – liepą. Kokias galimybes tai atvertų ir kas galėtų pasinaudoti žadamomis privilegijomis?


2021-04-17 rasytojo logotipas AKCIJA „ŠVARI LIETUVA – ŠVARI EUROPA“

Kaip Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komiteto narys Europos Parlamente, skelbiu nuotraukų su aprašymu akciją „ŠVARI LIETUVA – ŠVARI EUROPA“.


2021-04-16 rasytojo logotipas Kovos su vėžiu komiteto EP narys prof. L. Mažylis apie ligos registrus: „Būtini pokyčiai duomenų apsaugai“

Balandžio 15 dieną vykusiame Specialiojo kovos su vėžiu komiteto Europos Parlamente (EP) posėdyje buvo aptariama vėžio ligos registrų ir duomenų dalijimosi situacija Europos Sąjungoje ir ateities perspektyvos.


2021-04-16 rasytojo logotipas Kovos su vėžiu komiteto EP narys prof. L. Mažylis apie ligos registrus: „Būtini pokyčiai duomenų apsaugai“

Balandžio 15 dieną vykusiame Specialiojo kovos su vėžiu komiteto Europos Parlamente (EP) posėdyje buvo aptariama vėžio ligos registrų ir duomenų dalijimosi situacija Europos Sąjungoje ir ateities perspektyvos.


2021-04-15 rasytojo logotipas Prof. L. Mažylio inicijuotas kreipimasis į Europos Komisiją dėl sekoskaitos vykdymo sulaukė palaikymo Europos Parlamente

Europos Parlamento (EP) nario prof. Liudo Mažylio iniciatyva įvairių frakcijų kolegos Europos Parlamente, įskaitant ir Lietuvos atstovus, kreipėsi į Europos Komisiją dėl vienodų galimybių COVID-19 infekcijos genomo sekoskaitos tyrimų ES valstybėse narėse.


2021-04-14 rasytojo logotipas EP narys prof. L. Mažylis. ES ir Rytų partnerystės šalių ryšiai: seni kontekstai, nauji iššūkiai

Kitą savaitę, balandžio 19–20 dienomis, vyks „Euronest“ Parlamentinės asamblėjos tarp Europos Parlamento ir Rytų partnerystės šalių parlamentų posėdis. Jis vyks po pusantrų metų.


2021-04-12 rasytojo logotipas Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis: „ES ir Rytų Partnerystės šalių ryšiai – seni kontekstai, nauji iššūkiai“

Po beveik pusantrų metų pertraukos, kitą savaitę, balandžio 19–20 dienomis, vyks „Euronest“ Parlamentinės asamblėjos tarp Europos Parlamento ir Rytų Partnerystės šalių parlamentų posėdis.


2021-04-07 rasytojo logotipas Ar skiriamas pakankamas dėmesys kepenų vėžio profilaktikai?

Vėžys tampa vis didesne problema visoje Europoje. Vien praėjusiais metais ji Europos Sąjungoje diagnozuota daugiau kaip 2,5 milijono žmonių. Prognozuojama, jei nebus imtasi ryžtingų veiksmų, iki 2035 m. mirštamumas nuo vėžio padidės daugiau kaip penktadaliu.


2021-04-02 rasytojo logotipas Ką daryti, kad išmestas plastikas neatsidurtų mūsų maiste?

Vidutinis Viduržemio jūros vėžiagyvių vartotojas kasmet nuryja apie 11 tūkstančių plastiko dalelių. Europos parlamentas priėmė rezoliucija, kuria skatinama gerinti atliekų surinkimą, mažinti plastiko naudojimą žuvininkystėje tam, kad sumažėtų jūrų ir vandenynų tarša. Vos 1 proc. vandenyne esančio plastiko randama vandens paviršiuje, o likusi dalis nusėda jūros dugne. Dėl jūrą teršiančių šiukšlių žuvininkystės sektorius praranda 1–5 proc. pajamų. Apie 48 % visų šiukšlių Baltijos jūroje patenka dėl namų ūkiuose susidarančių atliekų, o dar 33 % jų sudaro šiukšlės iš turizmo ir rekreacijos sektoriaus.


2021-03-29 rasytojo logotipas Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis: „Istorinė atmintis padeda, o ateitis – mūsų atsakomybė“

Prieš ketverius metus, 2017 metų kovo 29-ąją, dabar Europos Parlamento nario pareigas einantis prof. Liudas Mažylis Vokietijos diplomatiniame archyve rado Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalą lietuvių ir vokiečių kalbomis bei kitus svarbius Lietuvai dokumentus.


2021-03-29 rasytojo logotipas Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis: „Istorinė atmintis padeda, o ateitis – mūsų atsakomybė“

Prieš ketverius metus, 2017 metų kovo 29-ąją, dabar Europos Parlamento nario pareigas einantis prof. Liudas Mažylis Vokietijos diplomatiniame archyve rado Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalą lietuvių ir vokiečių kalbomis bei kitus svarbius Lietuvai dokumentus. Lietuvos laisvės „paso“ atsiradimas tapo svarbiu įvykiu mūsų šaliai, o L. Mažylis – savotišku tuometinės Lietuvos Tarybos veiklos istorinės atminties ambasadoriumi. Šiandien politikas pastebi, jog mokytis iš buvusių patirčių nuolat verta, nors ateitis – mūsų pačių rankose.


2021-03-26 rasytojo logotipas Kaip veiks skiepų pasas?

Komentuoja europarlamentaras Liudas Mažylis.


2021-03-26 rasytojo logotipas Savaitės naujienos: Sputnik V vertinamas, kelioninis skiepų pasas – eigoje

“Tas galbūt galės būti kai bus paskiepinta ar kai turės imunitetą kokie du trečdaliai mūsų populiacijos, va tada tas skiepų pasas jau turės rimtesnę prasmę, šiuo metu jis tik yra toks palengvinimas konkrečiam asmeniui,” – sako Europos Parlamento Sveikatos komiteto narys Liudas Mažylis.


2021-03-26 rasytojo logotipas Priemonių, skirtų elektros importui iš nesaugių trečiųjų šalių branduolinės energetikos objektų stabdyti, parengimas (Klausimai Europos Komisijai)

2021 m. kovo 3 d. ENSREG ekspertai patvirtino tarpusavio vertinimo ataskaitą (angl. peer review report) dėl Astravo AE testavimo nepalankiausiomis sąlygomis rekomendacijų įgyvendinimo. Nors joje teigiama, kad į saugumo rekomendacijas prioritetinėse srityse buvo atsižvelgta, man susidarė įspūdis, kad šiuo etapu visų klausimų peržiūra nevykdyta. Galutinė ataskaita bus pateikta vėliau. O informacinėje erdvėje sklinda prieštaringa informacija: ir kad į rekomendacijas „atsižvelgta“, ir apie galimus saugos incidentus, susijusius su Astravo AE pirmuoju energijos bloku. 2020 m. gruodžio 10–11 d. Europos Vadovų Taryba priėmė išvadas, kuriomis prašoma išnagrinėti galimas priemones, užkertančias kelią komerciniam elektros importui iš trečiųjų valstybių branduolinės energetikos objektų, neatitinkančių ES pripažįstamo saugos lygio. Panašus prašymas buvo išreikštas ir Europos Parlamento 2021 m. vasario 11 d. priimtoje rezoliucijoje dėl Astravo atominės elektrinės saugumo.


2021-03-24 rasytojo logotipas Liudas Mažylis Baltarusijos Nepriklausomybės dienos proga išplatino sveikinimą baltarusių kalba

„Kovo 25-oji – Baltarusijos nepriklausomybės diena, nors šią datą šalyje nedemokratinis paskutinio Europos diktatoriaus režimas ir bando ištrinti iš žmonių atminties – tai simbolizuoja Baltarusių Tautos gimimą, – teigia Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis. – Todėl turime solidarizuotis su demokratijos siekiančia baltarusių tauta ir garsiai priminti pasauliui jų Nepriklausomybę žyminčią istorinę dieną“.


2021-03-23 rasytojo logotipas Virtuali konferencija „Lietuvos valstybės pripažinimas 1918 m. kovo 23 d.“

Virtualiame renginyje – 1918 m. kovo 23 d. Lietuvos valstybės pripažinimo aplinkybės Kovo 23 d., antradienį, 15 val. Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis organizuoja virtualią konferenciją „1918 m. kovo 23 d. Lietuvos valstybės pripažinimas“.


2021-03-24 rasytojo logotipas Liudas Mažylis Baltarusijos Nepriklausomybės dienos proga išplatino sveikinimą baltarusių kalba

Kovo 25-oji – Baltarusijos nepriklausomybės diena, nors šią datą šalyje nedemokratinis paskutinio Europos diktatoriaus režimas ir bando ištrinti iš žmonių atminties – tai simbolizuoja Baltarusių Tautos gimimą, – teigia Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis. – Todėl turime solidarizuotis su demokratijos siekiančia baltarusių tauta ir garsiai priminti pasauliui jų Nepriklausomybę žyminčią istorinę dieną“.


2021-03-22 rasytojo logotipas Prof. L. Mažylis. 1918 m. kovo 23 d. Lietuvos valstybės pripažinimą galima laikyti diplomatijos užuomazga

Rytoj, kovo 23-ąją, 15 val. Europos Parlamento nario prof. Liudo Mažylio iniciatyva bus surengta virtuali konferencija „1918 m. kovo 23 d. Lietuvos valstybės pripažinimas“.


2021-03-19 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: Jei tikrai norime įveikti pandemiją – gerbkime mokslą

Kovo 18-ąją pasijutau, lyg būtų baigęsis alinantis „žaibo“ karas: Europos vaistų agentūra pakartotinai patvirtino, kad „AstraZeneca“ vakcina yra saugi. Bet gi ji buvo saugi visada...


2021-03-19 rasytojo logotipas EP narys prof. L. Mažylis. Jei tikrai norime įveikti pandemiją – gerbkime mokslą

Kovo 18-ąją pasijutau, lyg būtų baigęsis alinantis „žaibo“ karas: Europos vaistų agentūra pakartotinai patvirtino, kad „AstraZeneca“ vakcina yra saugi. Bet gi ji buvo saugi visada... Visas tas aistras, pastaruoju metu sukeltas dėl „AstraZeneca“ vakcinos, patyriau asmeniškai ir persvarsčiau trimis „lygiais“: kaip pacientas, kaip mokslininkas ir kaip politikas.


2021-03-18 rasytojo logotipas Virtualiame renginyje – 1918 m. kovo 23 d. Lietuvos valstybės pripažinimo aplinkybės

Kovo 23-ąją, antradienį, 15 val. Europos Parlamento nario prof. Liudo Mažylio iniciatyva bus surengta virtuali konferencija „1918 m. kovo 23 d. Lietuvos valstybės pripažinimas“. „Prieš daugiau nei šimtą metų Vokietija pripažino Lietuvą. Tai galima laikyti diplomatijos užuomazga, kurti tarptautinius santykius, – teigia prof. Liudas Mažylis.


2021-03-17 rasytojo logotipas EP narys prof. L. Mažylis. Uzbekistanui prekyboje taikomos ES lengvatos galėtų padėti šaliai eiti tvaresniu keliu

Kovo 17 dieną Europos Parlamento Tarptautinės prekybos komitete (INTA) buvo diskutuojama dėl Europos Sąjungos bendrų lengvatų sistemos + (BLS +) programos statuso taikymo Uzbekistano Respublikai. Komiteto nariai neabejojo, kad Uzbekistanas nuo 2016-ųjų padarė pastebimą pažangą paisant žmogaus teisių, atsisakant prievartinio darbo bei diegiant žiniasklaidos laisvę.


2021-03-10 rasytojo logotipas „AstraZeneca“ vakcina paskiepytas prof. Mažylis: džiaugiuosi sulaukęs, o bijoti nėra ko

Trečiadienį Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis buvo paskiepytas nuo COVID-19 infekcijos. Politikas, priklausantis prioritetinei skiepytinų gyventojų grupei, gavo „AstraZeneca“ vakcinos pirmąją dozę, rašoma parlamentaro pranešime žiniasklaidai.


2021-03-10 rasytojo logotipas Profesorius Liudas Mažylis Kaune paskiepytas „AstraZeneca“ vakcina: džiaugiuosi sulaukęs, o bijoti nėra ko

Europos Parlamento narys profesorius Liudas Mažylis buvo paskiepytas nuo COVID-19 infekcijos. Politikas, priklausantis prioritetinei skiepytinų gyventojų grupei, gavo „AstraZeneca“ vakcinos pirmąją dozę.


2021-03-10 rasytojo logotipas „AstraZeneca“ vakcina nuo COVID-19 paskiepytas prof. Mažylis: džiaugiuosi sulaukęs

Trečiadienį Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis buvo paskiepytas nuo COVID-19 infekcijos. Politikas, priklausantis prioritetinei skiepytinų gyventojų grupei, gavo „AstraZeneca“ vakcinos pirmąją dozę, rašoma parlamentaro pranešime žiniasklaidai.


2021-03-10 rasytojo logotipas Nuo COVID-19 paskiepytas prof. Liudas Mažylis: „AstraZenecos“ tikrai nebijojau

Kovo 10 dieną Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis buvo paskiepytas nuo COVID-19 infekcijos. Politikas, priklausantis prioritetinei skiepytinų gyventojų grupei, gavo „AstraZeneca“ vakcinos pirmąją dozę. „Skiepo laukiau nuo pat pandemijos pradžios, nes tai vienintelis būdas įveikti pandemiją. Džiaugiuosi, kad sulaukiau vakcinos ir turėjau galimybę pasiskiepyti, – įspūdžiais po pirmojo skiepo dalinosi profesorius. – „AstraZenecos“ tikrai nebijojau, pasitikiu visomis Europos Sąjungoje patvirtintomis vakcinomis“.


2021-03-08 rasytojo logotipas Kaune nuo COVID-19 paskiepytas prof. Liudas Mažylis: „Džiaugiuosi sulaukęs, o bijoti nėra ko“

Šiandien, kovo 10 dieną, Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis buvo paskiepytas nuo COVID-19 infekcijos. Politikas, priklausantis prioritetinei skiepytinų gyventojų grupei, gavo „AstraZeneca“ vakcinos pirmąją dozę. „Skiepo laukiau nuo pat pandemijos pradžios, nes tai vienintelis būdas įveikti pandemiją. Džiaugiuosi, kad sulaukiau vakcinos ir turėjau galimybę pasiskiepyti, – įspūdžiais po pirmojo skiepo dalinosi profesorius. – „AstraZenecos“ tikrai nebijojau, pasitikiu visomis Europos Sąjungoje patvirtintomis vakcinomis“.


2021-03-08 rasytojo logotipas Europos Parlamento narys L. Mažylis išplatino atvirą laišką dėl įkalintų ir teisiamų Baltarusijos moterų

Kovo 8-ąją, minint Tarptautinę moterų solidarumo dieną, Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis atviru laišku kreipėsi į Baltarusijos, Rusijos ir Ukrainos institucijas bei universitetus dėl įkalintų ir teisiamų Baltarusijos moterų.


2021-02-24 rasytojo logotipas EP narys prof. Liudas Mažylis: „COVID-19 vakcinų eksporto skaidrumo ir leidimų kontrolė būtina, kol ES trūksta skiepų“

Vasario 24 dieną Europos Parlamento (EP) Tarptautinės prekybos komiteto (INTA) posėdyje buvo nagrinėjama COVID-19 vakcinų eksporto skaidrumo ir leidimų išdavimo mechanizmo tvarka. Klausimas buvo analizuojamas kaip neeilinis.


2021-02-19 rasytojo logotipas Papildomai 300 milijonų vakcinų Europai ir planas sugaudyti ir nukenksminti naujas COVID19 atmainas

Apie bendrus Europos planus kalbėjome su Europos Parlamento Sveikatos komiteto nariu Liudu Mažyliu. ,,Džiaugiuosi, kad Europos Komisija telkia energijai ir pozityviems sprendimams, o ne pradeda teisintis dėl to, kad šiuo metu vakcinavimo tempai per lėti, ir taip aišku, kad jie tikrai per lėti. Taigi dabar pasiūlyta iniciatyva vadinamoji HERA inkubatorius, kuri trauks mokslininkus ir biotechnologijų kompanijos gamintojus, viešąją valdžią ir kartu ir didins gamybos apimtis”, – sako europarlamentaras, dirbantis Aplinkos, sveikatos ir maisto saugos komitete.


2021-02-16 rasytojo logotipas Parama Baltarusijos studentams, kad jie galėtų studijuoti ES universitetuose

Baltarusijoje tūkstančiai žmonių kovoja už demokratiją, o tuo metu toliau siautėja smurtiniai protestai. Bet kokia kaina bandydamas pažaboti jaunų protestuotojų veiklą, A. Lukašenka pareikalavo, kad protestus viešai remiantys asmenys būtų atleisti iš jų studijų ir darbo vietų. ES turi veikti greitai. Tie, kurie kovoja už demokratines vertybes, negali būti baudžiami atimant iš jų teisę į švietimą ir pašaukti į karo tarnybą. Todėl palankiai vertiname programą „EU4Belarus“, pagal kurią įsipareigojama skirti 24 mln. EUR Baltarusijos pilietinės visuomenės atsparumui didinti ir galių suteikimui, iš kurių 8 mln. EUR bus skirta stipendijoms ir dotacijoms studijoms ES. Deja, šių lėšų paskirstymo pagrindas vis dar nežinomas, todėl vis dar laukiama, kol pinigai bus paskirstyti.


2021-02-16 rasytojo logotipas Prof. Liudas Mažylis apie savo vaikystę: vieną užsiėmimą teko mesti, nes buvo per sunku

Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, chemijos mokslų daktaras, o dabar ir Europos Parlamento narys Liudas Mažylis plačiai išgarsėjo 2017 metais. Didelei visos šalies, o ypač istorikų, nuostabai, jis Vokietijos užsienio reikalų ministerijos archyve rado 1918 metų Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalą lietuvių ir vokiečių kalbomis.


2021-02-15 rasytojo logotipas Idėja Vasario 16-ąją minintiems namuose: virtualus signatarų žingsnių iššūkis

Minint 103-iąsias Vasario 16-osios metines, miestų aikštės ir gatvės liks neįprastai tuščios ir ramios. Tiesa, nors ir negalėsime dalyvauti tradiciniuose šventiniuose renginiuose ar susibūrimuose, tai ne priežastis atsisakyti šventinės nuotaikos.


2021-02-15 rasytojo logotipas Nepriklausomybės Aktą suradęs Liudas Mažylis – apie tėvų šeimą, autoritetus ir laimę būti tėčiu

Apie patriotizmą Lietuvai kalbėti viešai buvo labai pavojinga, tačiau namuose, šeimoje, aš sužinojau daug dalykų, kurie buvo uždrausti, apie kuriuos viešai buvo nekalbama ir mokykloje nemokoma, pasakojo profesorius Liudas Mažylis, prisiminęs savo šeimą, vaikystę, svajonę nusipirkti sesutę ir laimingą tėčio dalią.


2021-02-15 rasytojo logotipas Nepriklausomybės akto atradėjas prof. Liudas Mažylis: „Patriotiškumą vaikams galima išugdyti tik savo pavyzdžiu“

Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, chemijos mokslų daktaras, o dabar ir Europos Parlamento narys Liudas Mažylis plačiai išgarsėjo 2017 metais. Didelei visos šalies, o ypač istorikų, nuostabai, jis Vokietijos užsienio reikalų ministerijos archyve rado 1918 metų Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalą lietuvių ir vokiečių kalbomis. Šių dokumentų ilgus metus buvo ieškoma įvairiausiose vietose, tačiau nesėkmingai. Kokių savybių ir įgūdžių turi turėti žmogus, kad atliktų tokį darbą? Iš kur jis jų semiasi? Ne paslaptis, kad žmogaus asmenybė formuojasi nuo vaikystės. Apie vaikystę, tėvus ir ypatingus namus kalbamės su pačiu profesoriumi Liudu Mažyliu.


2021-02-15 rasytojo logotipas Nepriklausomybės Aktą suradęs Liudas Mažylis – apie tėvų šeimą, autoritetus ir laimę būti tėčiu

Apie patriotizmą Lietuvai kalbėti viešai buvo labai pavojinga, tačiau namuose, šeimoje, aš sužinojau daug dalykų, kurie buvo uždrausti, apie kuriuos viešai buvo nekalbama ir mokykloje nemokoma, pasakojo profesorius Liudas Mažylis, prisiminęs savo šeimą, vaikystę, svajonę nusipirkti sesutę ir laimingą tėčio dalią.


2021-02-11 rasytojo logotipas Prof. Liudas Mažylis pristato virtualią parodą „Vasario 16-osios Aktas: formos ir turinys“

Nuo vasario 11 dienos galite pamatyti virtualią Europos Parlamento nario prof. Liudo Mažylio parodą „Vasario 16-osios Aktas: formos ir turinys“. Jos eksponatai – iš asmeninės kolekcijos.


2021-02-11 rasytojo logotipas Prof. Liudas Mažylis pristato virtualią parodą „Vasario 16-osios Aktas: formos ir turinys“

Nuo vasario 11 dienos galite pamatyti virtualią Europos Parlamento nario prof. Liudo Mažylio parodą „Vasario 16-osios Aktas: formos ir turinys“. Jos eksponatai – iš asmeninės kolekcijos, rašoma pranešime spaudai.


2021-02-05 rasytojo logotipas Lietuvos europarlamentarai abejoja galimybe iki vasaros paskiepyti 70 proc. gyventojų

Dalis Lietuvos europarlamentarų abejoja planu iki vasaros pabaigos paskiepyti 70 proc. Europos Sąjungos gyventojų, todėl paragino atsargiai skleisti tokią informaciją, nekurstant vilčių.


2021-02-05 rasytojo logotipas Dviejų konservatorių diskusija dėl skiepijimo: prioritetą skirti pedagogams ar senukams?

Lietuvoje vykstančio skiepijimo nuo COVID-19 bangos nuvilnijo iki Europos Parlamento (EP). Jo narys Liudas Mažylis sukritikavo Vyriausybės sprendimą pirmiau paskiepyti pedagogus, tik po to – vyresnio amžiaus žmones. Mat tai esą nepadės sumažinti mirštamumo nuo šios ligos. Politiko kolegos savo ruožtu pabrėžia būtinybę skiepytis – vakcinos šiuo metu esančios vienintelis būdas grįžti prie normalaus gyvenimo.


2021-02-05 rasytojo logotipas Europarlamentarai abejoja galimybe iki vasaros paskiepyti 70 proc. gyventojų: blogai, jei tai sužadina nepagrįstas viltis

Dalis Lietuvos europarlamentarų abejoja planu iki vasaros pabaigos paskiepyti 70 proc. Europos Sąjungos gyventojų, todėl paragino atsargiai skleisti tokią informaciją, nekurstant vilčių.


2021-02-05 rasytojo logotipas Laida rusų kalba. Liudas Mažylis kritikuoja sprendimą skiepyti pedagogus, kol nėra paskiepyti vyriausi gyventojai

Leidimo atnaujinti veiklą iš Vyriausybės nesulaukę smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai pagrasino dėl to kreiptis į teismą. Šiandien su jų bei prekybos įmonių sektoriaus atstovais susitiko prezidentas, vėliau juos priims ir premjerė. Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkės Dalios Matukienės komentaras.


2021-02-05 rasytojo logotipas Europarlamentarai iš Lietuvos – apie COVID-19 vakcinų patvirtinimą, skirstymą ir tiekimą ES bei EP poziciją

Europos Sąjungos (ES) ambicijos iki vasaros pabaigos paskiepyti nuo COVID-19 bent 70 proc. gyventojų skamba lyg rožinė svajonė, tvirtina europarlamentaras Petras Auštrevičius. Savo nuomonę jis grindžia per menkais vakcinų gamintojų pajėgumais pagaminti ir pristatyti sutartą kiekį vakcinų.


2021-02-05 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: Ar valstybė, atidedanti vyresnio amžiaus žmonių skiepijimą, nepažeidžia esminių žmogaus teisių? Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/nuomones/liudas-mazylis-ar-valstybe-atidedanti-vyresnio-amziaus-zmoniu-skiepijima-nepazeidzia-esminiu-zmogaus-teisiu-18-1451262?copied

Jau daugiau nei mėnesį vyksta skiepijimo nuo COVID-19 procesas. Lietuva, kitos ES narės, o ir daugelis kitų pasaulio valstybių skiepija gyventojus. Vakcina tapo didžiausia viltimi siekiant išgyventi šią pandemiją ir kiek įmanoma labiau grįžti į pilnavertį gyvenimą.


2021-02-05 rasytojo logotipas Lietuvos europarlamentarai paragino nekurstyti vilčių, kad iki vasaros bus paskiepyta 70 proc. gyventojų

Dalis Lietuvos europarlamentarų abejoja planu iki vasaros pabaigos paskiepyti 70 proc. Europos Sąjungos gyventojų, todėl paragino atsargiai skleisti tokią informaciją, nekurstant vilčių.


2021-02-05 rasytojo logotipas EP narys prof. Liudas Mažylis. Ar valstybė, atidedanti vyresnio amžiaus žmonių skiepijimą, nepažeidžia esminių žmogaus teisių?

Jau daugiau nei mėnesį vyksta skiepijimo nuo COVID-19 procesas. Lietuva, kitos ES narės, o ir daugelis kitų pasaulio valstybių skiepija gyventojus. Vakcina tapo didžiausia viltimi siekiant išgyventi šią pandemiją ir kiek įmanoma labiau grįžti į pilnavertį gyvenimą.


2021-02-05 rasytojo logotipas Liudas Mažylis kritikuoja sprendimą skiepyti pedagogus, kol nėra paskiepyti vyriausi gyventojai

Europarlamentaras Liudas Mažylis kritikuoja sprendimą skiepyti pedagogus, kol nėra paskiepyti vyriausi gyventojai. Pasak jo, šiuo metu itin svarbu sumažinti mirštamumą nuo COVID-19, o infekcija dažniausiai pareikalauja būtent senjorų gyvybių.


2021-02-04 rasytojo logotipas Rūkymas išlieka pagrindinė vėžio priežastis

Tarptautinės vėžio kontrolės organizacijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) iniciatyva vasario 4-oji paskelbta Pasauline kovos su vėžiu diena. Ji skirta atkreipti dėmesį į vėžio profilaktikos ir ankstyvosios diagnostikos svarbą, į neužkrečiamųjų ligų prevenciją, fizinio aktyvumo ir sveiko gyvenimo būdo įtaką, užkertant kelią žmogaus gyvybei pavojų keliančioms onkologinėms ligoms.


2021-01-29 rasytojo logotipas Kovos su vėžiu komiteto EP narys prof. Liudas Mažylis: „Inovatyvūs vėžio gydymo metodai turi būti vienodai prieinami visoje ES“

Sausio 28 d. dar vos tik pusmetį veikiančio Specialiojo kovos su vėžiu komiteto (BECA) Europos Parlamente narys prof. Liudas Mažylis posėdžio metu iškėlė klausimą dėl galimo nevienodo inovatyvių onkologinių vaistų prieinamumo Europos Sąjungos šalyse.


2021-01-27 rasytojo logotipas EP narys prof. Liudas Mažylis kreipėsi į Europos Komisiją dėl vakcinavimo politikos ES

Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komiteto Europos Parlamente narys prof. Liudas Mažylis kreipėsi į Europos Komisiją dėl vakcinavimo politikos Europos Sąjungoje įgyvendinimo.


2021-01-12 rasytojo logotipas Praėjo 30 metų. Ką apie kruvinus sausio įvykius kalbės ateities kartos?

1988 metų Sąjūdžio steigimas, 1989 metų Baltijos kelias, 1990 metų Kovo 11-oji, galiausiai 1991 metų Sausio 13-oji – tai yra vienos ilgos grandinės, ilgo kelio į laisvę, labai, labai svarbios tarpinės stotys, iš kurių Sausio 13-oji turi pačią didžiausią prasmę, – naujienų portalui lrytas.lt kalbėjo istorikas, europarlamentaras Liudas Mažylis. – Žmonės puikiai suprato, kur jie eina ir kas jiems gresia, puikiai suprato, kad jie padės galvas – ir nepaisant to, jie ėjo. Tai yra atpažįstama – tai atpažįstama ir jaunesnėje kartoje. Tai negali būti nesvarbu“.


2021-01-12 rasytojo logotipas Prof. Liudas Mažylis. Sausio 13-osios nakties įvykiai Vilniuje palietė ir Kauną, ir visą Lietuvą

„Laisvės gynėjų diena yra nepaprasta minėtina diena. Tą dieną dėl Tėvynės laisvės žuvo žmonės, daug sužeistų, laisva žiniasklaida valstybėje buvo apribota, o visa tauta išgyveno didžiulį nerimą dėl ateities, – mintimis apie Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, dalijasi Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis.


2021-01-12 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: Sausio 13-osios nakties įvykiai Vilniuje palietė ir Kauną, ir visą Lietuvą

„Laisvės gynėjų diena yra nepaprasta minėtina diena. Tą dieną dėl Tėvynės laisvės žuvo žmonės, daug sužeistų, laisva žiniasklaida valstybėje buvo apribota, o visa tauta išgyveno didžiulį nerimą dėl ateities, – mintimis apie Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, dalijasi Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis. – Šią dieną mes tarsi atsiduriame tokioje akistatoje su istorine atmintimi, laisvės suvokimu ir gedulu bei vis ieškome atsakymo į klausimą, ar švęsti šią vieną svarbiausių dienų Lietuvai, ar minėti“.


2021-01-12 rasytojo logotipas Praėjo 30 metų. Ką apie kruvinus sausio įvykius kalbės ateities kartos?

„1988 metų Sąjūdžio steigimas, 1989 metų Baltijos kelias, 1990 metų Kovo 11-oji, galiausiai 1991 metų Sausio 13-oji – tai yra vienos ilgos grandinės, ilgo kelio į laisvę, labai, labai svarbios tarpinės stotys, iš kurių Sausio 13-oji turi pačią didžiausią prasmę, – naujienų portalui lrytas.lt kalbėjo istorikas, europarlamentaras Liudas Mažylis. – Žmonės puikiai suprato, kur jie eina ir kas jiems gresia, puikiai suprato, kad jie padės galvas – ir nepaisant to, jie ėjo. Tai yra atpažįstama – tai atpažįstama ir jaunesnėje kartoje. Tai negali būti nesvarbu“.


2020-12-31 rasytojo logotipas L. Mažylis: šie metai priminė tikrąsias vertybes

Šių metų pradžioje dėliodamas būsimus veiklos planus sakiau: „Bus intrigų“, bet nenumaniau, kad šie metai atneš šitiek išbandymų pasauliui. Ne vienam jie asocijuosis su pasikeitusiais planais ir iššūkiu likti sveikam. 2020-ieji – pažymėti pandemija, įvairiais rinkimais Lietuvoje, Europoje, pasaulyje ir aplinkosaugos problemomis – tik priminė tikrąsias vertybes. Jei kas nors beveik prieš pusantrų metų, mano kadencijos pradžioje, būtų pasakęs, kad didžiausias šių metų iššūkis bus COVID-19 pandemija, nebūčiau patikėjęs, bet mums visiems teko prisitaikyti prie naujos realybės, permąstyti savo numatytus darbus.


2020-12-23 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: virusą įveikus lėtinės ligos nedings

Europarlamentaras Liudas Mažylis (66 m.), kaip pats sako, grįžo prie pirminės profesijos. Po atrasto Vasario 16-osios Lietuvos nepriklausomybės akto originalo daugelio tapatinamas su istoriku šiandien jis Europos Parlamente gilinasi į sveikatos problemų žemyne sprendimo būdus. Sausio mėnesį komitetas, prie kurio veiklos prisijungė ir L.Mažylis, pateiks kovos su vėžiu planą.


2020-12-18 rasytojo logotipas Ar skiepai nuo koronaviruso leis sugrįžti prie ankstesnio gyvenimo?

Laidos pašnekovas – Europos Parlamento narys profesorius Liudas Mažylis.


2020-12-17 rasytojo logotipas ENSREG misijos Baltarusijoje atšaukimas (Klausimai Europos Komisijai)

2020 m. gruodžio 16–18 d. planuota Europos branduolinės saugos reguliavimo institucijų grupės (ENSREG) misija Baltarusijoje buvo atšaukta likus vienai dienai iki jos išvykimo, nes Baltarusija atsisakė bendradarbiauti organizuojant fizinį apsilankymą Astravo atominėje elektrinėje (AE). Misijos tikslas buvo įvertinti branduolinės saugos padėtį Astravo atominėje elektrinėje, kuri nuo jos paleidimo 2020 m. lapkričio mėn. jau užregistravo keletą gedimų. ENSREG misijos atšaukimas palieka ES nežinioje, nes Baltarusijos režimas nesuteikia patikimos informacijos apie incidentus ir branduolinės saugos padėtį Astravo atominėje elektrinėje.


2020-12-11 rasytojo logotipas Kuo Lietuvai svarbi 1917 m. gruodžio 11 d. deklaracija?

Laidos pašnekovas – Europos Parlamento narys profesorius Liudas Mažylis.


2020-12-04 rasytojo logotipas Kokių iniciatyvų kovai su vėžiu imasi Europos Parlamentas?

Laidoje dalyvauja Specialiojo kovos su vėžiu komiteto Europos Parlamente narys profesorius Liudas Mažylis ir gydytojas gastroenterologas prof. Limas Kupčinskas.


2021-12-01 rasytojo logotipas Parodoje apie 1917 m. gruodžio 11 d. Deklaraciją – svarbiausi dokumentai ir istorinis kontekstas

Artėjant gruodžio 11-ajai – datai, kai prieš 103 metus Lietuvos Taryba pasirašė labai svarbų dokumentą, Gruodžio 11 d. Deklaraciją – Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis kviečia į virtualią parodą, rašoma pranešime žiniasklaidai.


2020-12-01 rasytojo logotipas Kaip koronavirusas keitė naujosios Europos Komisijos darbotvarkę?

Praėjo lygiai metai po to, kai už Europos Komisijos vairo stojo Ursula von der Leyen. Kokie metai buvo naujos sudėties Europos Komisijai? Europai? Kaip sekėsi laikytis prioritetų? Žaliojo kurso? Laidoje dalyvauja eurokomisaras Virginijus Sinkevičius, europarlamentaras Liudas Mažylis.


2020-11-18 rasytojo logotipas Profesoriaus Liudo Mažylio surengtoje konferencijoje – Baltarusijos teisinės sistemos ir konstitucijos reformų perspektyvos

Baltarusijos piliečiams ir toliau kovojant už savo laisvę, prof. Liudo Mažylio iniciatyva buvo suorganizuota jau trečioji virtuali konferencija, skirta aptarti kaimyninėje šalyje vykstančioms aktualijoms. Šį kartą akademinės ir politinės visuomenės atstovai diskusijoje „Teisinė sistema ir konstitucinių reformų perspektyvos Baltarusijoje“ analizavo universalios jurisdikcijos pritaikymo Baltarusijoje galimybes, teisinės sistemos plėtrą šioje šalyje, prisiminė 1994 m. Baltarusijos Konstitucijos rengimo procesą bei vertino konstitucinės teisininkų nepriklausomumo garantijas.


2020-11-17 rasytojo logotipas https://sc.bns.lt/view/item/362369

Europos Parlamento (EP) narys prof. Liudas Mažylis lapkričio 17 d. surengė virtualų renginį, kuriame Lietuvos ir Baltarusijos akademikai bei visuomenės veikėjai aptarė Baltarusijos teisinę sistemą ir Konstituciją.


2020-11-16 rasytojo logotipas Virtualiame renginyje – Baltarusijos teisinės sistemos ir konstitucijos reformų perspektyvų analizė

Europos Parlamento (EP) narys prof. Liudas Mažylis lapkričio 17 d., antradienį, 13 val. Lietuvos laiku, organizuoja virtualų renginį „Teisinė sistema ir konstitucinių reformų perspektyvos Baltarusijoje“. Renginyje dalyvaus Lietuvos bei Baltarusijos akademinio pasaulio atstovai ir visuomenės veikėjai.


2020-11-12 rasytojo logotipas EP narys prof. Liudas Mažylis. Europa laukia skiepų, sunkiai tvarkydamasi su antrąja COVID-19 banga

Antroji COVID-19 pandemijos banga užplūdo visą Europą anksčiau, negu manyta. Ar buvo tinkamai ruoštasi? Dabartinė situacija rodo, kad ne. Būta biurokratinio veikimo, o galų gale pasiduota likimui: kaip bus, taip ir elgsimės. Tų, kurie perspėdavo, kad virusas tikrai vėl pradės smarkiai plisti, būdavo tik mandagiai išklausoma. Turim pirmosios pandemijos bangos patirtį – tai ir išsispręs. O dabar situacija panaši į pavasarinę ir vis blogėja. Vėl kalbama apie reagentų stygių, vėl prabilome apie medikų heroizmą, kuriems tenka dirbti ant žmogiškųjų galimybių ribos.


2021-11-05 rasytojo logotipas Astravo atominės elektrinės paleidimas neįgyvendinus visų saugumo rekomendacijų (Klausimas Europos Komisijai)

2020 m. lapkričio 3 d. Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ užfiksavo, kad Baltarusija Astravo atominėje elektrinėje pradėjo elektros gamybą. Tą pačią dieną pranešta, kad Lietuva stabdo elektros prekybą su Baltarusija per Lietuvos ir Baltarusijos elektros linijas. Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda paskelbė, kad Lietuva nesusitaikė ir nesusitaikys su Astravo atominės elektrinės keliamomis grėsmėmis, todėl šalyje pradedamas taikyti apsaugos nuo nesaugių atominių elektrinių priemonių įstatymas. Lietuvos atstovai įvairiais politiniais lygmenimis ne kartą pareiškė, kad šalia Lietuvos sostinės Vilniaus statoma atominė elektrinė neatitinka tarptautinių saugumo standartų, todėl kelia grėsmę ne tik Lietuvos, bet ir kitų aplinkinių valstybių piliečiams.


2020-10-27 rasytojo logotipas Baltarusijos ir Lietuvos mokslininkai: A. Lukašenkos nuvertimas nebūtinai reiškia demokratijos atėjimą

Suaktyvėjusi Baltarusijos pilietinė visuomenė, Rusijos interesai Baltarusijos politinėje krizėje, Europos Sąjungos institucijų pozicija šių šalių atžvilgiu – šiuos ir kitus klausimus iš akademinės perspektyvos antradienį aptarė Lietuvos ir Baltarusijos mokslininkai virtualioje diskusijoje „Rusijos elgsena Baltarusijos įvykių kontekste bei ES perspektyva“. Renginį organizavo Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis.


2020-10-27 rasytojo logotipas Virtualiame renginyje – Rusijos elgsenos Baltarusijos įvykių kontekste bei ES perspektyvos analizė

Europos Parlamento (EP) narys prof. Liudas Mažylis spalio 27 d., antradienį, 12 val. Lietuvos laiku, organizuoja virtualų renginį „Rusijos elgsena Baltarusijos įvykių kontekste bei ES perspektyva“. Renginyje dalyvaus Lietuvos ir Baltarusijos universitetų atstovai.


2020-10-16 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: COVID-19 vakcinos reikia kuo greičiau, bet ji privalo būti saugi

Vakcinų tema man pačiam aktuali bei įdomi ir kaip chemikui, ir kaip politologui bei politikui. Mokslininkai jau prieš pusmetį sukūrė vakciną, o kad vakcina realiai atsidurtų rinkoje – va štai čia jau politikų darbas. Pavasarį ėmiau išsamiau domėtis vakcinos nuo COVID-19 kūrimo procesais. Todėl puikiai suprantu visuomenėje kylantį nerimą dėl šiuo metu kuriamos vakcinos saugumo. Gi dabartiniai procesai išties spartūs, o įprastinis vakcinos atsiradimo laikotarpis trunka 5–10 metų. Rekordas kol kas priklauso mumps (mums žinomos kaip kiaulytės) vakcinai: tai užtruko ketverius metus. Tik ketverius? O gal net ketverius?


2020-10-16 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: COVID-19 vakcinos reikia kuo greičiau, bet ji privalo būti saugi

Prasidėjus COVID-19 pandemijai viešojoje erdvėje netrūko drąsių spėlionių, kad turbūt vakciną nuo šio viruso turėsim iki rudens. Tiksliau – turime turėti iki rudens! Ruduo atėjo, šalia koronaviruso grėsmės prasidėjo ir gripo sezonas. O nuo gripo visada buvo verta skiepytis! Vis dar tikimės, kad iki šių metų galo jau turėsime ir vakciną nuo COVID-19. To laukia visas pasaulis. Kiek tų bangų atlaikyti gali mūsų sveikata ir ekonomika? Išeitis viena – vakcina būtina.


2020-10-16 rasytojo logotipas EP narys prof. Liudas Mažylis. COVID-19: vakcinos reikia kuo greičiau, bet ji privalo būti saugi

Spalio 15 dieną Europos Parlamento (EP) Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komiteto (ENVI) posėdyje nuotoliniu būdu dalyvavo eurokomisaras Virginijus Sinkevičius, kuris vakar Europos Komisijos vardu pristatė ES cheminių medžiagų tvarumo strategiją siekiant sukurti netoksišką aplinką (angl. The EU’s chemicals strategy for sustainability towards a toxic-free environment).


2020-10-15 rasytojo logotipas EP narys prof. Liudas Mažylis eurokomisarui Virginijui Sinkevičiui pateikė klausimų apie naująją ES Cheminių medžiagų strategiją

Spalio 15 dieną Europos Parlamento (EP) Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komiteto (ENVI) posėdyje nuotoliniu būdu dalyvavo eurokomisaras Virginijus Sinkevičius, kuris vakar Europos Komisijos vardu pristatė ES cheminių medžiagų tvarumo strategiją siekiant sukurti netoksišką aplinką (angl. The EU’s chemicals strategy for sustainability towards a toxic-free environment).


2020-10-06 rasytojo logotipas Šiukšles iš pamiškių rinko ir europarlamentaras, ir pakuočių tvarkytojai

Spalio 15 dieną Europos Parlamento (EP) Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komiteto (ENVI) posėdyje nuotoliniu būdu dalyvavo eurokomisaras Virginijus Sinkevičius, kuris vakar Europos Komisijos vardu pristatė ES cheminių medžiagų tvarumo strategiją siekiant sukurti netoksišką aplinką (angl. The EU’s chemicals strategy for sustainability towards a toxic-free environment).


2020-09-22 rasytojo logotipas Akademikai apie padėtį Baltarusijoje: pokyčiai tokie spartūs, jog jų analizei dar prireiks laiko

Nuo atviro optimizmo dėl Baltarusijoje pagaliau užgimusios pilietinės visuomenės iki supratimo, kad ateities scenarijai gali būti itin skirtingi ir tai priklauso nuo daugybės faktorių – toks įžvalgų spektras atsiskleidė antradienį vykusiame virtualiame renginyje „Baltarusija po rugpjūčio 9-osios“. Šią diskusiją inicijavo Europos Parlamento (EP) narys prof. Liudas Mažylis, teigiantis, jog nors pasaulis atidžiai stebi įvykius Baltarusijoje, į juos reaguojama, tačiau nedaug žinoma, kokia yra šios šalies akademinės visuomenės pozicija ir reali situacija. Norint ją bent kiek išsiaiškinti, į virtualų pokalbį buvo pakviesti ne tik Lietuvos ir Baltarusijos aukštųjų mokyklų atstovai ir visuomenės veikėjai, tačiau ir vienas iš Baltarusijos opozicijos atstovų.


2020-09-21 rasytojo logotipas EP narys prof. Liudas Mažylis: „Vis dar nėra iki galo aiški akademinių institucijų pozicija Baltarusijoje“

„Įvykiai Baltarusijoje labai greitai vystosi, o komentarų viešojoje erdvėje dėl situacijos šioje šalyje yra daug ir įvairių. Tikiuosi, kad šis akademinio formato renginys, kuriame susitiks Lietuvos ir Baltarusijos aukštųjų mokyklų atstovai bei Baltarusijos opozicijos, visuomenės veikėjai, kurs naują sistemingą akademinį požiūrį į Baltarusiją po rugpjūčio 9-osios. Renginio pasirinktų temų įvairovė ir platus dalyvių ratas prisidės prie objektyvios akademinės analizės, stebint Baltarusijos valdžios veiksmus, demokratijos siekiančią tautą ir užsienio politiką“, – renginio idėją pristato EP narys prof. L. Mažylis.


2020-09-18 rasytojo logotipas EP narys prof. Liudas Mažylis kviečia į virtualų renginį „Baltarusija po rugpjūčio 9-osios“

Europos Parlamento (EP) narys prof. Liudas Mažylis rugsėjo 22 d., antradienį, 10 val. Lietuvos laiku, organizuoja virtualų renginį „Baltarusija po rugpjūčio 9-osios“. Renginyje dalyvaus Lietuvos ir Baltarusijos universitetų atstovai bei Baltarusijos visuomenės veikėjai.


2020-09-09 rasytojo logotipas L. Mažylis: gyvūnų registravimas ir skiepijimas turi būti privalomas

Viešojoje erdvėje netylant pasipiktinimui dėl sąlygų, kuriomis gyvūnai laikomi nelegaliose daugyklose, europarlamentaras Liudas Mažylis akcentuoja palaikąs griežtus veiksmus gyvūnų daugintojams, t. y. privalomą skiepijimą ir mikroschemų gyvūnams įsiuvimą.


2020-09-09 rasytojo logotipas Pasipylus siaubingiems vaizdams iš veisyklų – L. Mažylio įspėjimas: Lietuva nesuvokia problemos masto

Europarlamentaras Liudas Mažylis teigia, kad pastarąją savaitę šalį sudrebinęs nelegalių gyvūnų daugintojų skandalas atskleidė problemą, kurios masto Lietuva, atvirkščiai nei Vidurio Europos šalys, vis dar nesuvokė.


2020-09-09 rasytojo logotipas EP narys prof. Liudas Mažylis dalyvavo LRT radijo laidoje „Ryto garsai“

EP narys prof. Liudas Mažylis „Ryto garsuose“ pasidalijo pirmų metų Parlamente patirtimi bei išreiškė poziciją dėl neteisėtų gyvūnų veisyklų ir situaciją Baltarusijoje.


2020-09-05 rasytojo logotipas Virtualią parodą pristatantis Liudas Mažylis: „Baltijos Antantės idėja vis dar aktuali“

Šiomis dienomis minime dar vieną šimtmečio datą: 1920-aisiais Bulduriuose prie Rygos baigėsi penkių Baltijos valstybių – Suomijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos, vėliau prie jų prisijungė ir Ukrainos atstovai – konferencija, kuri siekė ambicingų geopolitinių tikslų“, – pasakoja prof. L.Mažylis.


2020-08-27 rasytojo logotipas „Alfa taškas“: ar Baltarusijos protestai pamažu slūgsta? Pokalbis su L. Mažyliu ir M. Milta

Protestai Baltarusijoje prieš tirono Aliaksandro Lukašenkos valdžią tęsiasi. Tačiau atrodytų, kad kiekvieną dieną iki mūsų akių ir ausų ateina vis mažiau pranešimų apie tai, kas ten šiuo metu vyksta, arba jie būna jau ne tokie optimistiniai. Ar baltarusių laisvės laužas pamažu gęsta?


2020-08-21 rasytojo logotipas Liudas Mažylis. Baltarusijos laisvėjimas: 13–oji diena

Europos institucijos pasiuntė visus įmanomus signalus faktiniam Baltarusijos vadovui. Griežtas pareiškimas priimtas Europos Parlamente. Prezidento rinkimų rezultatus suklastotais vieningai pripažino Europos Vadovų Taryba.


2020-08-21 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: Baltarusijos laisvėjimas – 13-oji diena

Europos institucijos pasiuntė visus įmanomus signalus faktiniam Baltarusijos vadovui. Griežtas pareiškimas priimtas Europos Parlamente. Prezidento rinkimų rezultatus suklastotais vieningai pripažino Europos Vadovų Taryba. „Išeik, Saša“, skanduoja tūkstantinės minios pačioje Baltarusijoje. Minios į Lukašenką kreipiasi ne kaip į kraugerį, o kaip į paprastą vaikiną, kuris tiesiog „užsibuvo“. O pats „Saša“ veikia įprastu sau stiliumi.


2020-08-14 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: Baltarusija jau kitokia. Ką į tai Europa?

Per nepilną savaitę Europos kontinente radosi nauja (ne kita, bet nuo šiol visiškai kitokia) valstybė. Jeigu prieš savaitę Baltarusijos žmonės buvo linkę savąjį autokratinį vadą gana atlaidžiai šaukti „batka“, tai dabar jau jo paveikslas tiks nebent neklusniems vaikams gąsdinti. Juk, šiaip ar taip, tas asmuo buvo visuomenės toleruojamas. Vis dėlto 26 metus galiojo – koks bebūtų – bet visuomenės sutarimas, kad tą „batką“ tenka bent jau kantriai kęsti.


2020-07-24 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: „Ūkiškas“ požiūris ir ES biudžetas – gyvename šiandiena?

„Vadovų Tarybai pavyko suderinti 27 valstybių interesus, o Europos Parlamento pareiga – pasirūpinti visos Europos interesais!“. Tokia frazė buvo ištarta Europos liaudies partijos frakcijos posėdy. Mano logika, mano reakcija į tai, ką liepos 17-21 d. neeiliniame posėdyje sutarė Europos Vadovų Taryba, yra lygiai tokia pat


2020-07-15 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: Baltarusijos drama – tarp teisės į laisvą žodį, teisės į sveikatą ir teisės į gyvenimą

Liko mažiau nei mėnuo iki prezidento rinkimų Baltarusijoje. Dabartinis Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka neseniai išsakė mintį, jog darys viską, „kad Maidano situacijos šioje šalyje nebūtų“. Ir Maidano pavyzdys čia minimas tikrai ne veltui: Baltarusijos piliečiai ir opozicija aiškiai rodo, kad nori pokyčių šalyje, o štai dabartinė valdžia vykdo masinius suėmimus ir represijas... Baltarusijoje verda tikra politinė drama: nenumaldomas noras išlikti valdžioje neišvengiamai atveda prie žmogaus teisių pažeidimų.


2020-07-11 rasytojo logotipas Liudas Mažylis pristato virtualią parodą „Karaliaus Mindaugo II laiškai apie Lietuvą“

Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis ir toliau neužleidžia istorinės atminties temų ir kviečia aplankyti virtualią parodą „Karaliaus Mindaugo II laiškai apie Lietuvą“, kuri atvira nuo liepos 11 dienos. Būtent 1918 m. liepos 11 d. Lietuvos Taryba paskelbė Wilhelmą von Urachą Lietuvos karaliumi Mindaugu II. Kalbėdamas apie šią istorinę asmenybę prof. L.Mažylis teigia: „Wilhelmas von Urachas buvo vertas Lietuvos, o Lietuva – jo...“


2020-07-10 rasytojo logotipas EP narys prof. Liudas Mažylis kreipėsi į Europos Komisiją dėl situacijos Baltarusijoje

Delegacijos ryšiams su Baltarusija Europos Parlamente narys prof. Liudas Mažylis šią savaitę kreipėsi į Europos Komisiją dėl dabartinės situacijos Baltarusijoje. EP narys laiške iškelia tris esmines problemas: COVID-19 pandemijos situaciją Baltarusijoje, Astravo atominės elektrinės saugumo vertinimą ir žmogaus teisių pažeidimus šalyje.


2020-07-08 rasytojo logotipas Saugumo padėtis Baltarusijoje ir regione (Klausimai Europos Komisijai)

Pastaruoju metu išryškėjo nauji veiksniai, kurie verčia abejoti Baltarusijos saugumu ir kurių kombinacija kelia išskirtinį pavojų visam regionui. Numanoma, kad reali padėtis, susijusi su COVID-19 pandemijos mastu, yra slepiama. Įtariama, kad šalyje, kurioje masiniai renginiai taip ir nebuvo apriboti, užsikrėtimų COVID-19 ir šios ligos aukų skaičius gali gerokai viršyti skelbiamą oficialiai. Negerėja ir Astravo atominės elektrinės saugumo padėtis, o realių veiksmų siekiant užtikrinti atitiktį aukščiausiems saugumo reikalavimams nesiimta iki šiol. Tuo tarpu Baltarusija žada, kad pirmasis reaktorius visu pajėgumu veiks jau 2021 m. vasario mėn.


2020-06-18 rasytojo logotipas Pasaulio teisuoliai. Mažylio pavardė garsi ne tik dėl Vasario 16-osios akto: Liudo senelis gelbėjo žydus

Lietuviai yra pripažinti pasaulio tautų teisuoliais, kurie Antrojo pasaulinio karo metu gelbėjo žydus. Vienuolikoje filmų papasakojama apie 22 istorijas, kurių herojai – nuo paprastų kaimo darbininkų iki to meto meno pasaulio garsenybių. Istorijos – kaip tikri detektyvai, tačiau tai ne romanas, o tikrų žmonių baisiausių išgyvenimų dokumentika. Dokumentinių filmų ciklas „Pasaulio teisuoliai“ rengtas su Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus pagalba, bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija, konsultuojantis su Izraelio Yad Vashem muziejaus instituto mokslininkais ir su daugelio kitų diplomatų, istorikų ir žinoma gyvų liudininkų pagalba.


2020-06-12 rasytojo logotipas Profesorius Liudas Mažylis apie atsarginę Lietuvą: ar Kaupinio filmas galėjo tapti realybe?

Birželio 26-ąją šalies kino teatruose pasirodysiančio filmo „Nova Lituania“ pagrindinis veikėjas, tarpukariu artėjant katastrofos nuojautai, turi idėją – sukurti atsarginę Lietuvą užjūrio teritorijose. Ar atsarginė Lietuva užjūriuose galėjo tapti realiu projektu? Apie tai su profesoriumi Liudu Mažyliu kalbėjosi „Nova Lituania“ režisierius ir scenarijaus autorius Karolis Kaupinis, filme parodęs istoriją, kuri galėjo būti.


2020-06-11 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: Laikas ES bendrai sveikatos sistemai

Koronaviruso pandemijos eigoje pajutome, kad įprastinis posakis „linkiu sveikatos“ tapo ne tik sveikinimų klasika, bet įgavo papildomą prasmę ir turinį. Šiuo laikotarpiu daugelis ne kartą linkėjome vienas kitam sveikatos. Bent jau aš tą frazę dabar pasakau dažniau ir suvokiu tiksliau.


2020-06-09 rasytojo logotipas Kodėl užsimota Europoje atgaivinti biologinę įvairovę?

Laidoje dalyvauja Europos Parlamento narys Liudas Mažylis ir Valstybinės saugomų teritorijų vadovas Albertas Stanislovaitis


2020-06-05 rasytojo logotipas Per 160 politikų, menininkų, mokslininkų ragina Nausėdą ES kelti Astravo klausimą

Šią savaitę Lietuvoje kilus diskusijoms dėl bendro Baltijos šalių susitarimo prekiaujant elektra su Baltarusija ir kitomis trečiosiomis šalimis, daugiau kaip pusantro šimto Lietuvos politikų, menininkų, mokslininkų ragina prezidentą Gitaną Nausėdą siekti, kad visuose Europos Sąjungos (ES) ir Baltarusijos susitarimuose būtų palaikoma Lietuvos pozicija boikotuoti Astravo atominės elektrinės (AE) pagamintos elektros importą.


2020-05-22 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: Biologinės įvairovės strategija ES – tarp globalaus pasaulio ir bendruomenių

Gegužės 22-oji – Tarptautinė biologinės įvairovės diena. Panašu, kad pasaulio dėmesys šiai temai pasireiškia „pliūpsniais“ maždaug kas dešimtmetį. 2000-aisiais Jungtinės Tautos paskelbė gegužės 22-ąją Tarptautine biologinės įvairovės diena, o 2010-uosius pasaulyje minėjome kaip Biologinės įvairovės metus.


2020-05-15 rasytojo logotipas Profesorius Liudas Mažylis: be Steigiamojo Seimo nebuvo įmanoma įsivaizduoti pačios valstybės

Steigiamojo Seimo idėja dokumentuose. Pokalbis su profesoriumi Liudu Mažyliu apie virtualią Steigiamojo Seimo parodą. Siūloma atgaivinti seną tradiciją naujai – švęsti Gegužines. Apie tai ir dar dagiau – pokalbyje su profesoriumi.


2020-05-15 rasytojo logotipas Profesorius Liudas Mažylis: be Steigiamojo Seimo nebuvo įmanoma įsivaizduoti pačios valstybės

Šiemet Lietuva mini dar vieną itin svarbią datą – Steigiamojo Seimo šimtmetį. Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis šia proga atveria virtualią parodą „Steigiamojo Seimo idėja Lietuvos Tarybos dokumentuose“. Eksponatai – 1917–1918 metų Lietuvos Tarybos dokumentai ir tuometinė Lietuvos bei Europos spauda.


2020-05-15 rasytojo logotipas Profesorius Liudas Mažylis: be Steigiamojo Seimo nebuvo įmanoma įsivaizduoti pačios valstybės

Šiemet Lietuva mini dar vieną itin svarbią datą – Steigiamojo Seimo šimtmetį. Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis šia proga atveria virtualią parodą „Steigiamojo Seimo idėja Lietuvos Tarybos dokumentuose“. Eksponatai – 1917–1918 metų Lietuvos Tarybos dokumentai ir tuometinė Lietuvos bei Europos spauda.


2020-05-09 rasytojo logotipas L. Mažylis: lygiai prieš 70 metų kilusi vieningos Europos idėja gyva ir šiandien Skaityti daugiau: https://kauno.diena.lt/naujienos/lietuva/politika/l-mazylis-lygiai-pries-70-metu-kilusi-vieningos-europos-ideja-gyva-ir-siandien-966518

Gegužės pradžioje minime dvi svarbias datas – Lietuvos įstojimą į ES ir Europos dieną. COVID-19 pandemijos akivaizdoje narystė Bendrijoje ir pati vieningos Europos idėja tampa kaip niekada svarbi. Mintimis apie gebėjimą susitelkti krizių metu, vertybes ir būtinus ateities pokyčius dalijasi EP narys prof. Liudas Mažylis.


2020-05-09 rasytojo logotipas „Europos dieną turime svečių“ – Speciali DvTV laida skirta Europos dienai

Europos dieną turime svečių“ – Speciali DvTV laida skirta Europos dienai Gegužės 9 dieną minint Europos dieną apie šių dienų Europą, jai tenkančius iššūkius šioje laidoje kalbamės su „Europe Direct“ informacijos centro Alytuje vadove Nijole Vitiene ir europarlamentarais - frakcijos „Atnaujinkime Europą“ nariu Petru Auštrevičiumi, Europos liaudies partijos (krikščionių demokratų) frakcijos nariu Liudu Mažyliu, Europos parlamento Žaliųjų frakcijos Europos laisvojo aljanso nariu Broniu Rope.


2020-05-08 rasytojo logotipas Vakcinos nuo naujojo koronaviruso problemos: lyderystės iššūkiai ir Europa

Laidoje dalyvauja Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komiteto Europos Parlamente narys profesorius Liudas Mažylis.


2020-04-24 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: COVID-19 vakcinos scenarijai ir kokius veiksmus turime atlikti šiandien

Pasaulio lyderiai ir tarptautinių organizacijų atstovai, kalbėdami apie COVID-19 plitimą, pabrėžia tai, kas turėtų būti akivaizdu kiekvienam: siekiant grįžti į normalų gyvenimą, būtina sukurti efektyvią vakciną. Visos kitos priemonės reikštų tik sprendimo atidėliojimą. Pavyzdžiui, kas pasikeis pasauly nuo 2020-ųjų iki 2021-ųjų, kodėl olimpinės žaidynės, perkeltos vieneriems metams, jau galės vykti? Juk infekcijos židinys, nauja banga išplatinantis mirtiną užkratą po visą pasaulį, olimpiados metu bus sukurtas 2021-aisiais lygiai taip pat „patikimai“, kaip tai būtų įvykę ir 2020-aisiais...


2020-04-17 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: ES toliau demonstruoja istorinį solidarumą

Šiomis dienomis vyksta antroji neeilinė Europos Parlamento (EP) plenarinė sesija. Beveik visi Parlamento nariai, įskaitant ir mane, posėdyje dalyvauja nuotoliniu būdu. O svarbiausiųjų ES institucijų vadovai savo mintis išsakė gyvai.


2020-04-16 rasytojo logotipas iudas Mažylis: ES demonstruoja istorinį solidarumą

Pirmiausia sužinojome apie pavienių valstybių iniciatyvas. Neilgai trukus išgirdome ir apie koordinuotus ES institucijų veiksmus. Prieš kelias savaites išskirtinį tarpusavio solidarumą pradėjo demonstruoti ir pačios Bendrijos narės. Štai Vokietijoje, intensyvios terapijos skyriuose, gydomi sunkios būklės ligoniai iš Italijos ir Prancūzijos. Italijai bei Ispanijai pagalbą nusiuntė ir Lietuva.


2020-04-10 rasytojo logotipas Virtualioje parodoje – velykiniai atvirukai iš prof. L. Mažylio asmeninės kolekcijos

Šv. Velykų proga, Europos Parlamento narys, kolekcininkas ir Lietuvos filatelistų sąjungos narys prof. Liudas Mažylis visus sveikina su pavasario, atgimimo švente ir pristato velykinių atvirukų iš savo asmeninės kolekcijos virtualią parodą „Pavasarinis atbudimas“.


2020-04-11 rasytojo logotipas Virtualioje parodoje – velykiniai atvirukai iš prof. L. Mažylio asmeninės kolekcijos Skaityti daugiau: https://kauno.diena.lt/naujienos/laisvalaikis-ir-kultura/kultura/virtualioje-parodoje-velykiniai-atvirukai-prof-l-mazylio-asmenines-kolekcijos-962007

Šv. Velykų proga, Europos Parlamento narys, kolekcininkas ir Lietuvos filatelistų sąjungos narys prof. Liudas Mažylis visus sveikina su pavasario, atgimimo švente ir pristato velykinių atvirukų iš savo asmeninės kolekcijos virtualią parodą „Pavasarinis atbudimas“.


2020-04-09 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: ES toliau demonstruoja istorinį solidarumą

Naujojo koronaviruso (COVID-19) akivaizdoje Europos Sąjunga (ES), kaip ir absoliuti didžiuma pasaulio, išgyvena istorinį momentą. Dabartiniai Bendrijos veiksmai, kuriais siekiama įveikti pandemijos pasekmes, demonstruoja neeilinį solidarumą. Ar ES siunčia pakankamai aiškią žinią apie tai?


2020-04-06 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: Ką prieš 100 metų apie ispaniškąjį gripą rašė Lietuvos spauda ir kuo pravarti ši patirtis?

Pastarosiomis savaitėmis pasidaviau seniems profesiniams pomėgiams – analizuoti, gilintis į istoriją. Šį kartą vėl parūpo 1918-ieji, nors ir nevisai man įprastu aspektu... Naujojo koronaviruso (COVID-19) kontekste ne kartą buvo minimas ispaniškasis gripas, A(H1N1) gripo atmaina, – viena iš didžiausiųjų XX a. negandų, prasidėjusių baigiantis Pirmajam pasauliniam karui.


2020-03-31 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: Ką mes žinome apie COVID-19 testus?

Norint suvokti viruso SARS-CoV-2, sukeliančio COVID-19 ligą, plitimo kryptis ir mastą bei siekiant pritaikyti atitinkamas kontrolės priemones, neįmanoma apsieiti be testavimo. Prieš kelias savaites visi įsidėmėjome Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovo pabrėžtą žinią – „Testuoti, testuoti, testuoti“ (angl, „test, test, test“). Kodėl tai būtina, kokius pranašumus suteikia testavimas ir apie kokius testavimo ribotumus tenka kalbėti?


2020-03-30 rasytojo logotipas Europarlamentarai stoja į kovą su gyvūnų prekyba: bandys įvesti jų žymėjimo ir registravimo sistemą

Siekiant sustabdyti neteisėtą gyvūnų prekybą, būtų įvestos griežtos augintinių ženklinimo ir registravimo priemonės. Europarlamentaras, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narys Liudas Mažylis sako, kad vis dėlto priimti tokį įstatymą yra gana sudėtinga – kai kurios ES narės gali nepritarti arba vengti laiku vykdyti nutarimus.


2020-03-28 rasytojo logotipas Profesorius L. Mažylis: orūs ir susitelkę

Sukako lygiai treji metai nuo 2017 m. kovo 29-osios, kai Berlyne atsirado Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalas. Šiandien tai proga dar kartą, gal nauju žvilgsniu peržvelgti tuomečius išgyvenimus.


2020-03-27 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: Europa ir solidarumas – mes testuojam virusą, o virusas testuoja mus

Vakar, kovo 26-ąją, Europos Parlamentas (EP) rinkosi į neeilinę plenarinę sesiją, kuri pirmą kartą istorijoje buvo organizuota nuotoliniu būdu. Visi sesijos klausimai, be abejo, buvo susiję su koronavirusu (COVID-19), būtent, su siekiu sutelktai suvaldyti šią Europą ir visą pasaulį kankinančią krizę.


2020-03-23 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: Mokslo žinių svarba pandemijoms plintant – kaip tai panaudojama šiandien?

Pasaulinės organizacijos, Europos institucijos, pagaliau ir valstybių vyriausybės sakosi (ir nuoširdžiai), kad savo veiksmus siekia grįsti mokslu. O tų mokslo žinių prisirankioti pasauliniame tinkle gali kiekvienas. Kitas klausimas, kaip jos sisteminamos, kaip formuojamas žinojimas apie tuos ar kitus mokslo pasiekimus, ir kaip tos žinios pasiekia visuomenę?


2020-03-19 rasytojo logotipas Koronavirusas Europoje: sklaida, ekonomikos scenarijai ir ar Žaliasis kursas netampa svajone

Koronavirusas (COVID-19) toliau kausto pasaulį, o klausimas „Kiek laiko visa tai truks?“ – svarbus ne tik karantiną išgyvenantiems tautiečiams. Jis lemtingas Lietuvos ir pasaulio ekonomikos raidos prognozėms.


2020-03-12 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: Koronaviruso akivaizdoje stokota koordinuotų veiksmų tarptautiniu mastu

Kol skaitote šį tekstą, tuo pačiu metu visame pasaulyje atsiranda vis naujesnė informacija apie koronavirusą (COVID-19). Ir iki šiol naujiena vijo naujieną, o kai uraganiškai greitėjo ne tik žinios, o ir fizinis viruso plitimas, tenka šnekėti apie vangią institucijų veikseną tarptautiniu mastu. Tai pripažino ir Europos Komisijos pirmininkė, netiesiogiai – ir Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), kai pagaliau paskelbė pandemiją.


2020-03-07 rasytojo logotipas Liudo Mažylio išskirtinis interviu LRT laidai „Stilius“

Praėjusiais metais istorikas, dėstytojas, profesorius, Nepriklausomybės Atkūrimo Akto radėjas Liudas Mažylis pasuko į politiką. Mokslas pasitraukė į šalį, interesai irgi pasistūmė ir Liudo gyvenimas pasikeitė iš esmės. Ar profesorius liko pats sau įdomus? Kokiais ramsčiais jis dabar kliaujasi kas savaitę skraidydamas tarp Kauno ir Briuselio?


2020-03-02 rasytojo logotipas Europarlamentaras L. Mažylis: ir apie politiką, ir apie „Lietkabelio“ krepšininkus

Europos Parlamento narys, atstovaujantis Europos liaudies partijos (krikščionių demokratų) frakciją, Liudas Mažylis lankėsi Panevėžyje. Europarlamentaras per vieną dieną susitiko ir su gimnazistais, ir su kariais savanoriais, ir su kariais profesionalais, ir su policijos pareigūnais. Be to, L Mažylis atrado laiko pabendrauti ir su naujienų portalo JP žurnalistais ir atsakyti į klausimus.


2020-02-19 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: Nepritariu dabartiniam EVT projektui dėl būsimo ES biudžeto

Rytoj, vasario 20 d., Europos Vadovų Taryba (EVT) bandys priimti poziciją dėl Europos Sąjungos (ES) Daugiametės finansinės programos pagrindinių nuostatų, pagal kurias artimiausius septynerius metus bus sudarinėjami metiniai biudžetai. Sprendimo, kuris lems 2021-2027 m. finansus, išvakarėse bendro sutarimo nei tarp ES institucijų, nei tarp ES valstybių narių vis dar nėra.


2020-02-16 rasytojo logotipas Ryto garsai. Vasario 16-oji: pokalbis su prof. Liudu Mažyliu

Sukanka 102-eji metai, kai buvo atkurta Lietuvos valstybė. 1918-ųjų vasario 16-ąją Lietuvos Taryba vienbalsiai nutarė, kad turi būti atkurta visiškai nepriklausoma valstybė su sostine Vilniuje. Taip prasidėjo moderniosios Lietuvos respublikos istorija. Laidoje – istorinis žvilgsnis ir pokalbis su prof. Liudu Mažyliu.


2020-02-16 rasytojo logotipas Liudas Mažylis siūlo griauti Vasario 16-osios aktą gaubiantį mitą

Nors apie Vasario 16-ąją, atrodo, žinome nemažai, tačiau vis dar gajūs kai kurie mitai, kuriais dalis visuomenė tiki. Apie vieną iš jų „Delfi“ laidoje prabilo ir europarlamentas, profesorius Liudas Mažylis. Jo teigimu, mitus reikia griauti. Liudas Mažylis Vasario 16


2020-02-14 rasytojo logotipas L.Mažylis pristatė Akto signatarų autografų parodą: „Nespalvotoje nuotraukoje – išskirtinės asmenybės“

„Dvidešimt Nepriklausomybės Akto signatarų, tuo metu išrinktus į Lietuvos Tarybą ir įgijusius „mandatus“ veikti tautos vardu, esame įpratę regėti toje vienintelėje nespalvotoje istorinėje 1918-ųjų nuotraukoje. Vis dėlto kiekvienas jų buvo spalvinga, ryški asmenybė, verta gilesnės analizės“, – penktadienio popietę sostinėje pristatydamas parodą „Vasario 16-osios Akto Signatarų autografai“, kalbėjo ekspozicijos autorius, europarlamentaras profesorius Liudas Mažylis.


2020-02-13 rasytojo logotipas Liudas Mažylis apie Astravo grėsmę: „Turime tik vieną lemtį: būti vieningi“

Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis irgi pateikė paraišką būti Astravo Sąjūdžio nariu. Astravo klausimu jis yra kategoriškas – tai didžiulė grėsmė mūsų valstybės funkcionavimui. Pasak profesoriaus, politikavimui, abejonėms ir klišių konstravimui nėra laiko – būtina veikti vieningai.


2020-02-06 rasytojo logotipas Vasario 16-ąją – išskirtinis L. Mažylio susitikimas su Kauno bendruomene

Vasario 16 d., sekmadienį, 12.30 val. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje Kaune (V. Putvinskio g. 55) Europos Parlamento (EP) narys prof. Liudas Mažylis kviečia į susitikimą su visuomene, kur jis skaitys viešą paskaitą „Vasario 16-iosios Akto reikšmė Lietuvai“.


2020-02-04 rasytojo logotipas Parodoje L. Mažylis pristatys retus Vasario 16-osios Akto Signatarų autografus

Vasario 14 d., penktadienį, 16 val., Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Valstybingumo erdvėje (Gedimino pr. 51, I a., Vilnius) vyks parodos „Vasario 16-osios Akto Signatarų autografai profesoriaus Liudo Mažylio kolekcijoje“ atidarymas. Eksponatai – reti Signatarų autografai iš prof. L. Mažylio asmeninės kolekcijos.


2020-01-29 rasytojo logotipas L. MAŽYLIS: LIETUVA LABIAUSIAI VISOJE ES YRA NUKENTĖJUSI DĖL KLIMATO KAITOS

Sausio viduryje vykusios Europos Parlamento plenarinės sesijos metu kalbinome prof. LIUDĄ MAŽYLĮ apie tai, kokios naujos iniciatyvos gimsta ES, ką tai žada Europai ir, konkrečiai Lietuvai. Europarlamentaras, Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugumo komiteto narys dalijosi įžvalgomis, kaip EP pasitinka naujosios Komisijos remiamą Žaliąjį kursą, su kokiomis problemomis susiduria jo įgyvendinimas.


2020-01-23 rasytojo logotipas LIUDAS MAŽYLIS APIE METŲ PLANUS: „BUS INTRIGŲ“

Profesorius Liudas Mažylis jau daugiau nei pusmetį dirba Europos Parlamente (EP), kur jam pavyksta sėkmingai sujungti visas profesines patirtis: čia gelbsti ir chemiko, ir Europos Sąjungos politikos bei Europos integracijos dėstytojo žinios. Kartais L. Mažylis tapatinamas su chemiko profesija, nors, žinoma, istorijos temos profesoriui irgi svarbios. Be to, EP nariui vis norisi derinti politinę veiklą su asmeniniais pomėgiais. Atrodo, energijos viskam netrūksta. Kalbėdamas apie 2020-uosius, profesorius intriguoja: aiškėja, kad jis ir vėl planuoja ieškoti tautai bei valstybei svarbių dokumentų...


2020-01-16 rasytojo logotipas Rekomendacijų dėl Astravo atominės elektrinės statybos įgyvendinimas (Klausimas Europos Komisijai)

2018 m. liepos 4 d. Europos branduolinės saugos reguliavimo institucijų grupės (ENSREG) svetainėje paskelbta Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės rizikos ir atsparumo vertinimo testų (testavimo nepalankiausiomis sąlygomis arba vadinamųjų streso testų) vertinimo ataskaita. Joje pateikiama daug svarbių rekomendacijų dėl griežto statomos elektrinės saugos užtikrinimo. Kadangi pranešama, kad pirmasis Astravo atominės elektrinės blokas bus paleistas jau 2020 m., nėra aišku, ar visos ENSREG rekomendacijos dėl Astravo atominės elektrinės bus įgyvendintos laiku ir ar tikrai tinkamai pasiruošta galimam neigiam poveikiui aplinkai neplanuoto incidento atveju.


2020-01-09 rasytojo logotipas LIUDAS MAŽYLIS. KIEK DAR APLINKOSAUGOS KATASTROFŲ SULAUKSIME LIETUVOJE?

Ką tik Europa – taigi ir Lietuva – pasitvirtino „Žaliąjį kursą“. Per pusmetį buvo parengta detali – o kai gerai įsiskaitai, tai pradeda atrodyti ir nuobodi – programa. Viskas labai teisingai suplanuota į gražią ateitį be jokios taršos.


2020-01-09 rasytojo logotipas LIUDAS MAŽYLIS. KIEK DAR APLINKOSAUGOS KATASTROFŲ SULAUKSIME LIETUVOJE?

Ką tik Europa – taigi ir Lietuva – pasitvirtino „Žaliąjį kursą“. Per pusmetį buvo parengta detali – o kai gerai įsiskaitai, tai pradeda atrodyti ir nuobodi – programa. Viskas labai teisingai suplanuota į gražią ateitį be jokios taršos.


2019-12-27 rasytojo logotipas LIUDAS MAŽYLIS: SVARBIAUSI EUROPOS ŽALIOJO KURSO IŠŠŪKIAI

Dar palyginti neseniai, vos prieš keletą dešimtmečių, klimato kaita ir iš jos kylantys padariniai atrodė kaip tolimos ateities problemos. Manėme, kad tai turės spręsti nebent mūsų anūkų anūkai. Šylantis klimatas lemia, kad jau dabar susiduriame su sunkiai prognozuojamu kritulių kiekiu, didėjančia uraganų bei potvynių rizika.


2019-12-23 rasytojo logotipas L. MAŽYLIS: „ATVIRUKAI – IR ŠIRDŽIAI BRANGŪS, IR ISTORIŠKAI VERTINGI“

Į parodos atidarymą susirinkusiems svečiams L.Mažylis papasakojo apie savo kolekciją, suskirstytą į keturis etapus: amžiaus pradžią iki Pirmojo pasaulinio karo, tarpukarį, sovietmetį bei laikotarpį nuo Sąjūdžio pradžios iki Nepriklausomybės atkūrimo. Ši paroda, atspindinti XX a. Lietuvos istorijos vyksmą, nuteikia jaukiai, šventiškai ir tuo pačiu primena, kas kinta, o kas išlieka amžina.


2019-12-18 rasytojo logotipas L. MAŽYLIS PRISTATĖ KALĖDINIŲ ATVIRUKŲ PARODĄ: PRABILO APIE AKTO SIGNATARŲ AUTOGRAFUS IR EUROPOS ŽALIĄJĮ KURSĄ

Praeities liudininkais tapti gali ne vien istorijos knygos, bet ir senoviniai pašto atvirukai. Beveik pusantro šimto tokių prabyla skirtingų laikmečių balsais, džiaugsmais ir nuoskaudomis europarlamentaro profesoriaus Liudo Mažylio kalėdinių ir naujametinių atvirukų, menančių XX a. Lietuvos istorijos vyksmus, kolekcijoje. Ekspozicija visuomenei duris tik ką atvėrė Europos Parlamento (EP) nario L.Mažylio ir jo kolegų bendrame biure Vilniuje.


2019-12-13 rasytojo logotipas PRISUKĘS SENELIO PATEFONĄ LIUDAS MAŽYLIS PRISTATĖ KALĖDINIŲ ATVIRUKŲ PARODĄ

Profesorius Liudas Mažylis savo biure pristatė kalėdinių atvirukų kolekciją. Prisukęs seną patefoną, parodos šeimininkas susirinkusius svečius pakvietė patyrinėti į keturis laikmečius suskirstytus eksponatus. Pomėgį kolekcionuoti L. Mažylis prisipažino pajutęs dar paauglystėje, – pirmiausia jo namuose atsidūrė medžių lapų kolekcija.


2019-12-13 rasytojo logotipas Svarbiausių ir įdomiausių praeities įvykių saugotojai: kalėdiniuose atvirukuose – XX a. Lietuvos istorija

Pokalbis su EP nariu prof. Liudu Mažyliu, kuris kolekcionuoja Kalėdų atvirukus. Anot istoriko, jie – tarsi istorijos saugotojai, nes daugelyje atvirukų atvaizduoti svarbūs ir įdomūs Lietuvos istorijos įvykiai. L. Mažylis trumpai apžvelgia kiekvieną atviruką ir pasidalina savo įžvalgomis, kaip vystėsi atvirukų dovanojimo tradicija Lietuvoje.


2019-12-05 rasytojo logotipas Ko neišnaudojame kurdami vaistų politiką?

Kas yra racionalus vaistų vartojimas? Tokį klausimą ne kartą yra tekę išgirsti iš pacientų. Apie tai nekyla diskusijos ir tarp politikų, vaistų gamintojų bei gydytojų. Atsakymus praėjusią savaitę Vaistų gamintojų asociacijos inicijuotoje konferencijoje bandė rasti skirtingų sričių užsienio ekspertai, Lietuvos sveikatos politikai ir medikai.


2019-11-29 rasytojo logotipas L. MAŽYLIS APIE SPŪSTIS: VAKARUOSE JOS TOKIOS PAT, KAIP IR LIETUVOS DIDMIESČIUOSE

Europarlamentaras Liudas Mažylis sako, kad transporto keliamos taršos ir spūsčių problema yra aktuali ne tik Lietuvoje, o įvedant automobilių taršos mokestį reikėtų suplanuoti, kur bus investuotos surinktos lėšos.


2019-11-29 rasytojo logotipas LIUDAS MAŽYLIS. KODĖL EUROPOS PARLAMENTAS PASKELBĖ KRITINĘ KLIMATO PADĖTĮ?

Pokalbis su EP Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komiteto nariu, prof. Liudu Mažyliu.


2019-11-20 rasytojo logotipas LIUDAS MAŽYLIS: „EU­RO­POS PAR­LA­MEN­TE TVY­RO ŽA­LIO­JI DVA­SIA“

Apie kli­ma­to kai­tą gar­siai ir ar­šiai pra­bi­lu­si kli­ma­to ak­ty­vis­tė ir ap­lin­ko­sau­gos sim­bo­lis Gre­ta Thun­berg at­krei­pė ir Eu­ro­pos Par­la­men­to (EP) dė­me­sį: iki 2050 me­tų Eu­ro­pos Są­jun­ga (ES) sie­kia tap­ti neut­ra­li kli­ma­to at­žvil­giu. Iš­si­kel­tas tiks­las – kil­nus, ta­čiau su­dė­tin­gas: ko­kių re­a­lių prie­mo­nių spręs­ti šiai ka­tast­ro­fiš­kai pro­ble­mai iš tik­rų­jų ima­si EP ir kaip prie to pri­si­de­da Lie­tu­va?


2019-11-14 rasytojo logotipas EP NARYS LIUDAS MAŽYLIS: GMO ANT EUROPOS STALO, KĄ PIETUMS VALGYSIME RYTOJ?

Globalizacija, didėjanti populiacija, klimato kaita, chemiškai apdorotas maistas ir kiti iššūkiai yra taip vieni su kitais susipynę, kad net primena gerą ryžių mišrainę. Ir ją miniu ne atsitiktinai, nes tiek išvardinti iššūkiai, tiek ryžių mišrainėje randami kukurūzai yra susiję su viena, daugeliui iki galo taip ir nesuprantama, Genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) tema.


2019-11-06 rasytojo logotipas Sek paskui bitę – įseksi į medų, arba bičių pergalė Europos Parlamente

Lietuviai turi įvairių patarlių apie bites: „apspito kaip bitės“, „ar bitė uodegon įgėlė“, „darbininkė kaip bitelė“, „vargo bitė“. Liaudyje nestokojama ir palyginimų apie bičių darbštumo galutinį rezultatą – saldų medų. Vis dėlto derėtų suprasti, kad šie dešimtis milijonų metų skaičiuojantys vabzdžiai yra patys svarbiausi gyvi organizmai Žemėje ir juos, atsižvelgiant į šiandienines žemės ūkio veiklos tendencijas, būtina dar labiau saugoti.


2019-10-28 rasytojo logotipas Sek paskui bitę – įseksi į medų, arba bičių pergalė Europos Parlamente

Lietuviai tikrai puikiai žino ir patys naudoja įvairias patarles apie bites: „apspito kaip bitės“, „ar bitė uodegon įgėlė“, „darbininkė kaip bitelė“, „vargo bitė“. Liaudyje nestokojama ir palyginimų apie bičių darbštumo galutinį rezultatą – saldų medų. Visgi, derėtų suprasti, kad šis dešimtis milijonų metų skaičiuojantis vabzdys yra pats svarbiausias gyvas organizmas Žemėje ir jį, atsižvelgiant į šiandienines žemės ūkio veiklos tendencijas, būtina dar labiau saugoti.


2019-10-28 rasytojo logotipas Liudas Mažylis: Sek paskui bitę – įseksi į medų, arba Bičių pergalė Europos Parlamente

Lietuviai tikrai puikiai žino ir patys naudoja įvairias patarles apie bites: „apspito kaip bitės“, „ar bitė uodegon įgėlė“, „darbininkė kaip bitelė“, „vargo bitė“. Liaudyje nestokojama ir palyginimų apie bičių darbštumo galutinį rezultatą – saldų medų. Visgi, derėtų suprasti, kad šis dešimtis milijonų metų skaičiuojantis vabzdys yra pats svarbiausias gyvas organizmas Žemėje ir jį, atsižvelgiant į šiandienines žemės ūkio veiklos tendencijas, būtina dar labiau saugoti.


2019-10-19 rasytojo logotipas Sostinėje darbą pradėjo pirmasis bendras Europos Parlamento narių biuras: kviečia ne tik pabendrauti, bet ir aplankyti „pranašingą“ parodą

Vilniečiai ir miesto svečiai Europos Parlamento (EP) Europos liaudies partijos frakcijos narių darbą galės stebėti iš arčiau – spalio 11 dieną sostinėje duris atvėrė Andriaus Kubiliaus, Rasos Juknevičienės ir Liudo Mažylio biuras. Visi trys parlamentarai buvo išrinkti pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos sąrašą. Kaip sako patys politikai, tai – pirmasis bendras Europos Parlamento narių biuras Lietuvoje.


2019-10-16 rasytojo logotipas L. Mažylio komentaras EP rezoliucijai dėl užsienio subjektų kišimosi į rinkimus

Europos Parlamentas (EP) 2019 m. spalio 10 d. priėmė rezoliuciją dėl užsienio subjektų kišimosi į rinkimus ir dezinformacijos vykstant nacionaliniams ir Europos demokratiniams rinkimams (toliau – Rezoliucija). Rezoliucija buvo priimta 469 balsais už; 143 balsavo prieš, 47 EP nariai susilaikė.


2019-10-16 rasytojo logotipas Europos Parlamento nario Liudo Mažylio komentaras Europos Parlamento rezoliucijai dėl užsienio subjektų kišimosi į rinkimus

Europos Parlamentas 2019 m. spalio 10 d. priėmė rezoliuciją dėl užsienio subjektų kišimosi į rinkimus bei dezinformacijos vykstant nacionaliniams ir Europos demokratiniams rinkimams (toliau - Rezoliucija). Rezoliucija buvo priimta 469 balsais „už„; 143 balsavo „prieš„, 47 EP nariai susilaikė.


2019-09-28 rasytojo logotipas Europos Parlamento nario Liudo Mažylio komentaras apie Europos Parlamento rezoliuciją dėl užsienio subjektų kišimosi į rinkimus

Europos Parlamentas 2019 m. spalio 10 d. priėmė rezoliuciją dėl užsienio subjektų kišimosi į rinkimus bei dezinformacijos vykstant nacionaliniams ir Europos demokratiniams rinkimams (toliau – Rezoliucija). Rezoliucija buvo priimta 469 balsais „už“; 143 balsavo „prieš“, 47 EP nariai susilaikė.


2019-09-13 rasytojo logotipas Kaune atidarytas europarlamentaro L. Mažylio biuras

Šiandien Kaune atidarytas europarlamentaro Liudo Mažylio biuras. Jis vienintelis iš vienuolikos Lietuvos europarlamentarų, savo centriniam biurui gimtojoje šalyje pasirinkęs Kauną.


2019-07-04 rasytojo logotipas Paskelbė, kokiuose komitetuose dirbs EP nariai iš Lietuvos

Liepos 3 d. Europos Parlamentas (EP) nustatė nuolatinių komitetų ir pakomitečių narių skaičių, o EP frakcijos patvirtino komitetų sudėtį, rašoma Europos Parlamento informacijos biuro atsiųstame pranešime spaudai.


2019-05-27 rasytojo logotipas Į EP išrinktas prof. Mažylis: politikoje tikrai nesu naujokas

Daugiausiai balsų rinkimuose į Europos Parlamentą Lietuvoje gavusios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos sąrašo vedlys – Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, politologas, visuomenės veikėjas, rašytojas, Lietuvos nepriklausomybės akto radėjas Liudas Mažylis savęs nelaiko politikos naujoku, ir tiki, kad sugebės tinkamai atstovauti savo šaliai Briuselyje.