loading
logo ELP frakcija

Liudas Mažylis

Europos Parlamento narys

© European Union 2019 – EP/photographer
Sprendimas: DigitalRoot.lt

Liudas Mažylis: „ES turi pasirengti eventualiai išeivių iš Ukrainos bangai“

Europos Parlamento (EP) narys Liudas Mažylis spalio 18 d. Strasbūro sesijoje vykusių debatų apie Rusijos invazijos į Ukrainą poveikį migracijos srautams į ES atkreipė dėmesį, kad Rusijos pradėtas agresyvus karas Ukrainoje, greta kitų fatališkų pasekmių, nuo pirmų dienų sukėlė Europoje seniai nematytus migracijos srautus.

„Šiuo metu prieglobsčio prašytojų yra 4 milijonai. Dėka operatyvios nevyriausybinių organizacijų, valstybių narių vyriausybių reakcijos, Komisijai aktyvavus Laikinosios apsaugos direktyvą, Komisijai ir Tarybai priėmus sprendimus dėl finansavimo, situacija stabilizuota“, – kalbėjo europarlamentaras.

Visgi L. Mažylis akcentavo, kad prieglobsčio našta išsidėsto  netolygiai. „Skaičiuojant nuo bendrojo vidaus produkto, didžiausias krūvis tenka Baltijos valstybėms ir Lenkijai, o dar ir ne ES narei Moldovai. Visa tai – ilgalaikės pastangos: pabėgėlių integracija į sveikatos, socialinę, švietimo sistemas, integracija į darbo rinką. Prisidedama sprendžiant migracijos iš vienų regionų į kitus Ukrainos viduje problemas. Didžiuojuosi, kad tai daro ir Lietuva“, – akcentavo politikas.

Kaip pastebėjo L. Mažylis, karo veiksmai prieš Ukrainą nesibaigia. „Rusija pasirinko nusikalstamą taktiką, savo netektis frontuose bando kompensuoti, sėdama žūtis ir neviltį civilių tarpe, vėl ir vėl bombarduodama Ukrainos teritoriją, ardydama civilinę infrastruktūrą, dabar jau pasitelkdama vis modernesnę ginkluotę, kurią yra kas jai parduoda. Artėja sunki žiema“, – nerimastingus faktus debatų metu išdėstė europarlamentaras.

O posėdyje dalyvavusiai Europos Komisijos atstovei L. Mažylis uždavė klausimą, kaip ES ruošiasi priimti migrantus galimai sunkiai žiemai Ukrainoje artėjant.