loading
logo ELP frakcija

Liudas Mažylis

Europos Parlamento narys

© European Union 2019 – EP/photographer
Sprendimas: DigitalRoot.lt

Liudas Mažylis atstovavo Europos Parlamentui oficialiame vizite Lichtenšteine

Foto: Michael Zanghellini

Gruodžio 15 d. Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis su oficialiu vizitu lankėsi Lichtenšteine ir dalyvavo 60-jame Europos ekonominės erdvės jungtiniame parlamentiniame komiteto posėdyje.

„Visų geopolitinių iššūkių kontekste ES labai svarbu ir toliau išlaikyti gerus santykius su  Europos ekonominės erdvės šalimis Norvegija, Islandija ir Lichtenšteinu. Kartu jos visos kartu su Šveicarija, kuri posėdyje Lichtenšteine dalyvavo stebėtojo statusu, priklauso ir Europos laisvosios prekybos asociacijai. Tai standartinis tokio formato susitikimas, tik šįkart Lichtenšteine“, – teigia L. Mažylis.

Tarp EP delegacijos dalyvių L. Mažylis – vienintelis europarlamentaras iš Lietuvos. Kaip pastebi Europos ekonominės erdvės jungtinio parlamento komiteto narys, Lichtenšteinas, Islandija, Norvegija, o ir Šveicarija yra labai reikšmingos ES partnerės ne tik prekybos srityje.

„Tai ne tik Europos ekonominės erdvės, bet ir Šengeno erdvės valstybės. Ir toliau sėkmingai plėtojami prekybos santykiai, o kartu šios šalys prisideda ir prie bendrų ES veiklos sričių, prioritetų. Pavyzdžiui, šiame susitikime aptariame ir Ukrainos klausimus, tiksliau – sankcijų Rusijai įgyvendinimą bei tam tikrus Žaliojo kurso aspektus“, – teigia L. Mažylis ir priduria, kad sankcijų Rusijai reguliavimas ir visų ES partnerių įsitraukimas yra labai svarbus bei šios šalys siekia laikytis tos pačios sankcijų politikos, tad pasitarimas buvo abipusiai naudingas.

„Nėra jokių abejonių, kad nuo rusų invazijos į Ukrainą pradžios ES iš tiesų susitelkė ir vieningai sugebėjo pritaikyti beprecedentį savo mastu ir poveikiu sankcijų kiekį Rusijai. Laukiama 12-ojo ES sankcijų paketo, nors ribojamųjų priemonių spragos bei trečiųjų šalių pagalba Rusijai toliau ją įgalina kariauti Ukrainoje. Turime kontroliuoti procesą, kad Rusijos ekonomika patirtų stiprius nuostolius, silpnėtų karo zonoje“, – įvardija L. Mažylis.

Kalbant apie Žaliąjį kursą, skaitmeninimą, Lichtenšteine diskutuota ir dėl ES ypatingos svarbos žaliavų akto. Europos Parlamentas šios savaitės plenarinės sesijos metu, gruodžio 12 d., patvirtino ES strateginių žaliavų tiekimo aktą. Taip pat aptartas ir Neto nulinės pramonės įstatymas, kurio tikslas – paspartinanti grynųjų nulinių technologijų gamybos tempą ES.

60-jame Europos ekonominės erdvės jungtiniame parlamentiniame komiteto posėdyje Lichtenšteine taip pat priimta rezoliucija dėl 2022 m. metinės ataskaitos dėl Europos ekonominės erdvės susitarimo veikimo. Taip pat buvo aptariami ir sutarties įgyvendinimo pokyčiai.

Europos ekonominė erdvė sukurta 1994 m. Jos narės: Lichtenšteinas, Norvegija, Islandija, o kartu su Šveicarija šalys priklauso ir Europos laisvosios prekybos asociacijai, kuriai taikomos ES nuostatos dėl vidaus rinkos.

Foto: Michael Zanghellini