loading
logo ELP frakcija

Liudas Mažylis

Europos Parlamento narys

© European Union 2019 – EP/photographer
Sprendimas: DigitalRoot.lt

Vasaros virsmas į rugpjūtį

Dienoraštis

Liepos 26 – rugpjūčio 1 dienos, 2021 metų 30 savaitė

 

 

Liepos 26 diena, pirmadienis.

Tvirtinamas ,,Naujos kartos Lietuva“ planas. ES finansų ministerijos dėka, Lietuvą dar šį rudenį turėtų pasiekti 13 proc. avansinis finansavimas. Lietuvai bus paprasčiau įgyvendinti plane numatytus tikslus!

Apie pokyčius, nors ir ne didelius, bet keliančius diskusijas: seniausia Kauno miesto gatvė – iškasinėta. Kapitalinis remontas Vilniaus gatvėje buvo išties reikalingas. Nelygus grindinys sukeldavo nelaimes, be iššūkių kojoms juo eiti ilgainiui darėsi vis sudėtingiau… „Šiuo metu ardoma Vilniaus g. danga – tašytų ir lauko akmenų grindinys – yra saugomo objekto vertingoji savybė. Pagal dabartinį savivaldybės projektą, numatyta tašytus akmenis nulyginti – nupjauti, nudeginti paviršių ir nusklembti briaunas“, – komentavo Seimo narys Andrius Kupčinskas, ir pridėjo rūpimą klausimą daugeliui: ar taip kultūros paveldui jautrius darbus vykdanti įmonė nepažeis objekto vertingųjų savybių?

NETEKTIS. Mirė Kazio Lozoraičio žmona našlė Giovanna Pignatelli-Lozoraitis. Ji 2017 m. buvo apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi. Memoria tenete.

 

Liepos 27 diena, antradienis.

Nenutrūkstant nuo Europos – EK Pirmininkės Uršulos pareiškimas mums visiems dėl naujų ES vakcinų strategijos pasiekimų: „ES tesėjo savo žodį ir įvykdė įsipareigojimus. Mūsų tikslas buvo, kad iki šių metų liepos mėnesio galo bent viena vakcinos doze būtų paskiepyta 70 proc. suaugusių ES gyventojų. Šiandien šį tikslą pasiekėme – 57 proc. suaugusiųjų jau gali jaustis visiškai saugūs, nes yra paskiepyti dvejomis dozėmis. ES ir toliau rūpinsis, kad vakcinų turėtume pakankamai.“ Malonu stebėti rodiklius, parodančius, kad Europa yra tarp pasaulio lyderių vakcinavime.

Lietuviai užu sienų: šią savaitę Kinijoje išleista Mikalojaus Vilučio, dailininko ir rašytojo, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato knyga „Tortas“. Ją išleido leidykla „New Start Press“, kuri jau yra išleidusi lietuvišką Laimono Briedžio knygą „Vilnius. Savas ir svetimas“.

 

Liepos 28 diena, trečiadienis.

Minima buvo vis kurį laiką, paminėsime ir šiandien, ir tiek, kiek dar reikės – liepos 28-oji – pasaulinė hepatito diena. Pasaulinis hepatito aljansas (angl. World Hepatitis Alliance, WHA) nuolatos siekia atkreipti visuomenės dėmesį į hepatito keliamą pavojų. Nesikartojant, tik primenant, kad hepatitas sukelia kepenų cirozę, kepenų vėžį ir kepenų nepakankamumą. Iš sergančiųjų hepatito virusu visiškai pasveiksta tik apie 45 proc. gydomų ligonių…

Šiandien Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, buvusio ilgamečio Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro meno vadovo, dirigento Juozo Domarko 85-asis jubiliejus!

 

Liepos 29 diena, ketvirtadienis.

Lygiai prieš 30 metų, 1991 m. liepos 29 d. pasirašytos Lietuvos ir Rusijos tarpvalstybinių santykių pagrindų sutarties metinės. Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininką pavaduojantysis: ,,Prieš trisdešimt metų Lietuva ir Rusija pasirinko dialogo, konstruktyvaus bendradarbiavimo ir pagarbos laisvei bei demokratijai kelią, tačiau dabartinė Rusijos vadovybė savo agresyvia užsienio politika kaimynų atžvilgiu, istorinio revizionizmo pastangomis ir mąstymu įtakos zonų kategorijomis tą kelią ir pastarųjų trisdešimties metų dvišalių santykių pasiekimus griauna ir de factonesilaiko šios sutarties“… Apie tai anuomet operatyviai skelbiau dienraštyje ,,Kauno laikas”. Šiandieninių įvykių Lietuvoje fone girdime: ,,Žmonės bijo“, – kuomet kalbame apie neteisėtai sieną kirtusius migrantus ir jų laikiną ap(si)gyvendinimą Lietuvoje. Policija visu pajėgumu dirba, budi Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai, tad dabar labai svarbu tai, kad jie netaptų situacijos įkaitais… Vis intensyvesnius  Lietuvos pasieniečių veiksmus stebiu ir Druskininkų miškuose.

 

Liepos 30 diena, penktadienis.

Į savaitgalį Kaunas žengia jazz‘o ritmu. Šis festivalis Kaune vyksta jau 31-ąjį kartą, tačiau perkeltas iš pavasario, kuomet dėl karantino ribojimų buvo uždraustas. Na, o dabar dar geriau, „Džiazo gatvėse“ – švenčiama. Švenčiama vasara!

Liepos 31 diena, šeštadienis.

30-osios Medininkų žudynių metines. Pagarba stojantiems saugoti šalies ir jos žmonių sudėtingiausiu metu.

Rugpjūčio 1 diena, sekmadienis.

Vasaros virsmas į rugpjūtį. O svarbiausias įvykis – mano jaunesniosios anūkės gimtadienio šventė. Jai sukanka dveji!