loading
logo ELP frakcija

Liudas Mažylis

Europos Parlamento narys

© European Union 2019 – EP/photographer
Sprendimas: DigitalRoot.lt

Europinė ,,bičių“ savaitė

Nuotrauka iš unsplash.com

Dienoraštis

Rugsėjo 27 – spalio 3 dienos, 2021 metų 39 savaitė

 

Nuotrauka iš unsplash.com

Nuotrauka iš unsplash.com

 

„Bičių savaitė“, gamtos virsmas iš rugsėjo į spalį, darbas iš „gyvo“ į „nuotolį“, o Lietuva – į europinius pandemijos „blogiukus“.

Rugsėjo 27 diena, pirmadienis.

ES „Bičių“ savaitė prasidėjo nenuobodžiai! Turėjau garbės moderuoti diskusiją „Nauja ES iniciatyva apdulkintojams“ ir apibendrinti visą pirmąją europinės „Bičių savaitės“ dieną. Tikrai netrūko išsamių klausimų apie bičių ir kitų apdulkintojų apsaugą, aptarti iššūkiai ES bei nacionaliniu lygmeniu. „A New EU Deal for Pollinators“ – 2018 m. Europos Komisija priėmė iniciatyvą dėl laukinių apdulkintojų, o apžvalga buvo paskelbta 2021 m. Nepaisant pažangos įgyvendinant šią iniciatyvą, vis dar yra tam tikrų iššūkių. Apdulkintojų apsauga yra vienas iš daugelio svarbių tikslų, kurių mes siekiame įgyvendindami įvairias Europos politikos kryptis ir jų lygius (klimatas, biologinės įvairovės politika, žemės ūkis, pesticidų teisės aktai), patenkančias į Žaliąjį kursą. Naujų sprendimų reikės, kompromisų taip pat.

Toliau iškart sekė turininga mano inicijuota konferencija apie bitininkystės tradiciją ir ateities iššūkius. Tai – irgi vienas iš europinės „Bičių savaitės“ renginių. Kalbėjomės su daugeliui puikiai pažįstamu bičių selekcininku dr. Algirdu Amšiejumi, Lietuvos apiterapeutų asociacijos viceprezidentu Povilu Rimkumi bei agentūros „Pencil & Lion“ kūrybos vadovu ir inovatyvios medaus pakuotės „Bee Loop“ kūrėju Aurimu Kadzevičiumi. Bitininkystės dabartinė situacija Lietuvoje, apiterapija sveikatai ir visiškas tvarumas dizaine – klasiška ir modernu. Manau, kad visa tai, ką jie pristatė yra unikalūs pasiekimai, ir iš Lietuvos yra ko pasimokyti. Toks tas bičių ,,gyvenimas”. Su EP siekiame suburti visas suinteresuotąsias šalis, norime pastovaus dialogo ta tema ir imtis plataus užmojo, rimtų, realių iniciatyvų. „Kas trečias kąsnelis, kurį valgome kiekvieną dieną, yra dėl apdulkintojų. O ir mes be bičių jau – niekaip“. Pabaigai dar apsikeitėme su A. Amšiejumi ir knygomis. Mano parašytoje knygoje „Fuksai Europoje“ – bičių simbolika, daktaro Amšiejaus – ir simbolika, ir visas knygos turinys apie bites!

 

Rugsėjo 28 diena, antradienis.

Šiandien turėjau skristi studijų vizito į Kretą, bet planus pakeitė ten vakar įvykęs 6,0 bal. stiprumo žemės drebėjimas. Ir tas drebėjimas sukėlė nemenkos žalos gyvenvietėse, žuvo vienas žmogus, 20 sužeistųjų… Man pačiam tų žemės drebėjimų vis kažkaip pavyksta išvengti. Pavyko ir šįkart. Gerai pamenu taisykles, kaip reikėtų elgtis: palįsti po staliuku ir sparčiai ropoti lauk iš viešbučio. Staliukas galėtų apsaugoti, jei lubos imtų griūti. Bet šį kartą neprireikė. Tad visas savaitės darbas – vėl nuotoliu… Darbo grupių posėdžiuose klausimų ratas, kaip įprasta, platus: Bankų sąjungos, įdarbinimo, kelių saugos problemos, svarstymai, kaip pasiekti, kad „Fit for 55“ darbotvarkė būtų pozityvi.

 

Rugsėjo 29 diena, trečiadienis.

Pasaulinė širdies diena – proga sveikos gyvensenos paskatinimui!

Frakcijos posėdyje, kaip įprasta, aptarta COVID-19 situacija, santykiai su JAV bei Taivanu, Baltarusijos situacija, kibernetinės gynybos problemos.

 

Rugsėjo 30 diena, ketvirtadienis.

ES ,,rudens semestro” darbotvarkėje iššūkių netrūksta, bet nemažesnę intrigą dėl ES ateities užsienio politikos ir prioritetų kelia rinkimai Vokietijoje. Belaukiant derybų dėl koalicinių partnerių, išlieka  klausimas – ar Vokietijos rinkimų rezultatai gali kaip nors esmingai padaryti įtaką ES politikai? Prieš dvi savaites EP priimta rezoliucija dėl ES santykių krypties su Rusija. Sutapimas – Rusijoje Dūmos rinkimai. Jų rezultatus buvo galima prognozuoti iš anksto. Rinkimai įvyko – niekam nebeįdomu. Vokietijoje irgi įvyko – Bundestago rinkimai, o štai jų rezultatų nepailstame komentuoti ir jiems pasibaigus: kokių partijų koalicija imsis formuoti vyriausybę?

Dar vienas šimtmečio jubiliejus ir dar vienas karališkas vizitas Lietuvoje – Danijos kronprincesė Marija šiandien viešėjo Vilniuje. Prieš 30 metų Danijos laikysena buvo išskirtinai svarbi: būtent Danija nuosekliausiai pabrėžė Lietuvos inkorporavimo į SSRS neteisėtumą, teigdama, kad „diplomatiniai santykiai tarp Lietuvos ir Danijos niekada nebuvo nutraukti, tik jų pilnai realizacijai turi ateiti laikas“. Na, toks laikas ir atėjo 1991-ųjų rudenį, SSRS suiro, Lietuva ir vėl radosi laisva ir nepriklausoma tarp kitų Europoje ir pasaulyje. O kronprincesės vizitas, tikima, sustiprins dvišalius ryšius ekonomikos, kultūros, gynybos, švietimo, mokslo, vystomojo bendradarbiavimo srityse.

 

Spalio 1 diena, penktadienis.

Antrinu Ministrei Pirmininkei Ingridai Šimonytei, kuri sveikina Kipro Respubliką, švenčiančią – 61-ąsias nepriklausomybės metines: „Tikiu, kad mūsų šalys ir toliau dirbs kartu, stiprindamos dvišalius santykius bei partnerystę Europos Sąjungoje, pagrįstą bendromis vertybėmis ir ekonominiais, kultūriniais bei žmonių tarpusavio ryšiais.“

Vakare pasakoju leidiniui „Lietuvos sveikata“ apie veiklą mano atstovaujamajame komitete: apie kovą su COVID-19, kovą su vėžiu, apie europinių sveikatos institucijų sustiprinimą ir funkcijų išplėtojimą…

Na, o ateinančią darbo savaitę, plenarinės sesijos metu, aptarime su EP nariais dabartinį energijos kainų šuolį. Bus svarstoma, kokių veiksmų turėtų imtis ES, kad išspręstų kylančių energijos kainų situaciją.

NETEKTIS. Pasiekė žinia, kad eidamas 73-uosius metus šiandien mirė Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Vytautas Kolesnikovas.

 

Spalio 2 diena, šeštadienis.

Angelų sargų arba Policijos diena. Konfidencialiai informuoju visus: pasiskiepijau dar ir nuo gripo!

 

Spalio 3 diena, sekmadienis.

COVID-19 fronte Lietuva pralaimi. Jau turime blogiausius rodiklius visoje Europos Sąjungoje ir pagal užsikrečiančiųjų, ir pagal mirštančiųjų skaičių… Turbūt vis dėlto esame pernelyg atsipalaidavę. Tingėti užsimauti kaukę – negarbinga vis dėlto!

NETEKTIS. Šiandien mirė mano sesers vyras Aloyzas…