GEGUŽĖS 29-31 d. Lietuvoj šią savaitę valdo šaltybarščiai, bet, kadangi ši savaitė EP kalendoriuj – ne ružavoji, o žalioji, tai aš, lyg specialiai, pasimėgavau žalybarščiais. Taip mano Dieduko gimtinėje Aukštaitijoje vadina šaltą sriubą (tarmiškas akcentas ant „y“ – būtinas!), kurios receptu galiu pasidalinti. Reikės: rūgpienio (variantas: kefyras), smulkiais šiaudeliais pjaustytų agurkų beigi raugintų agurkėlių (variantas: rūgštynės), svogūnų, krapų, grietinės; variantai: su kietai virtu kiaušiniu arba be, su karštomis bulvėmis variantas pranašesnis.
Gal ir dar ko nors pagal fantaziją. Skanaus. Beveik šaltybarščiai, tik kad ne ružavi.
